Joga Powięziowa – PL

Joga powięziowa dla kręgosłupa to ćwiczenia ukierunkowane szczególnie na pracę z powięzią mięśniową. W ćwiczeniach nie rozciągamy i nie napinamy mięśni lecz poprzez rozluźnienie oplatającej ich tkanki, uzyskujemy ich bezwysiłkowe wydłużenie i rozluźnienie, głównie w leżeniu i rolowaniu się na podłodze. Ten sposób pracy usuwa sklejenia i ograniczenia w powięzi, związane z nagromadzeniem w niej toksyn, stresu i zapisanych traum, co powoduje przywrócenie naturalnej ślizgowej pracy pomiędzy sąsiadującymi ze sobą mięśniami. Praca odbywa się w stanie relaksu, jest przyjemna i bezwysiłkowa, a rezultaty są trwalsze w porównaniu do standardowych technik rozciągających. Podczas ćwiczeń wykorzystujemy siłę grawitacji i oddech, a także ruch, który jest spontaniczny i intuicyjny.

Kiedy możesz potrzebować jogi?

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Dobrze znane przysłowie mówi – w zdrowym ciele, zdrowy duch. W naszych pełnych pędu i energii czasach zapominamy, jak ważne jest dbanie o siebie. Godziny spędzane przed komputerem, stresujące spotkania, terminy do dotrzymania – to wszystko razem buzuje, kotłuje się i ugniata nasz wewnętrzny świat jak kulkę z papieru.

Budowanie mocnych relacji

Joga jest odpowiedzią na wiele niezadanych pytań. Rozciąga, wzmacnia, wycisza – zarówno ciało, jak i umysł. Ponadto wspólny czas spędzony na macie buduje prawdziwe, mocne relacje. Więzi powstałe podczas ćwiczeń i medytacji wzmacniają i wzbogacają każdą grupę.

pl_PLPL