Kundalini

Joga Kundalini znana jest jako „joga świadomości”. Jest silnym i transformującym rodzajem jogi, która regeneruje i wzmacnia układy nerwowy i gruczołowy. Zajęcia jogi Kundalini składają się z intensywnych fizycznych ćwiczeń (kriya), ćwiczeń oddechowych, mudr, relaksu i śpiewania wysokowibracyjnych mantr. Jakie efekty daje Joga Kundalini? M.IN. – równowaga emocjonalna -obniżenie odczuwania stresu - lepsza intuicja - silniejsze i bardziej rozciągnięte ciało -lepsza kreatywność - eliminacja negatywnych wzorców zachowań.

Dynamiczna vinyasa – PL

Vinyasa to praktyka w której oddech i ruch stają się nierozłączne, oddech staje się płynny i świadomy, a ruch rozprowadza oddech jak fala po całym ciele. Połączenie ruchu z oddechem doprowadza do połączenia ze swoim głębszym istnieniem wprowadzając harmonię w życiu. Jest to praktyka dynamiczna, wzmacniająca, a jednocześnie rozluźniająca i kojąca, która wprowadza w stan medytacji w ruchu. Będąc w kontakcie z oddechem, stwarza się przestrzeń dla ciała, aby wybrzmiało to, co umysł blokuje. Vinyasa joga jest wpleciona w pełni w moim codziennym życiu i pomaga aby żyć w zgodzie ze sobą, żyć szczęśliwiej i pełniej.

Sensual Tantric Yoga

Weź swobodny, głęboki oddech. Zamknij oczy. Zajrzyj w głąb siebie. Poczuj piękno, ciepło i poczuj miłość do siebie, piękna Istoto! Na Sensual Tantric jodze będziemy delektować się byciem. Byciem tu i teraz, byciem razem, byciem w bezpiecznej, oswojonej przestrzeni. Dzięki praktykom medytacyjnym i oddechowym otworzymy się na czucie. Zestroimy się z potężną energią, która drzemie w każdym z nas i będziemy uczyć się, jak bezpiecznie przebywać w polu energii osób, które nam w tej podróży będą towarzyszyć. Tantra to widzenie i odczuwanie rzeczywistości, które kwestionuje zastane schematy i wydobywa na powierzchnię Twoje najgłębsze, najpiękniejsze ja. Dzięki niej wyruszymy w przepiękną jogiczną podróż w trakcie której otworzymy się na świadomy dotyk ale także, nauczymy się jak szanować swoje granice i kim tak naprawdę jesteśmy.

Hatha Joga z elementami jogi nidry

Hatha Joga to zestaw narzędzi do pracy z ciałem, oddychaniem i uwagą – wszystko to razem składa się na technologię integralnego doskonalenia świadomej istoty poruszającej się ścieżką świadomości. Można powiedzieć, że Hatha Joga otwiera drogę do kontrolowania własnego umysłu. Tłumaczenie słowa "nidra" to "głęboki sen", jednak w połączeniu ze słowem "joga" oznacza wejście w stan relaksu podobny do głębokiego snu, ale z pełną świadomością. W praktyce oznacza to techniki koncentracji w stanie głębokiego relaksu dla kontemplacji i kontroli nad procesami zachodzącymi we własnym umyśle. Hatha joga + Nidra - to połączenie najlepiej opisuje to, co powiedział kiedyś Mistrz Dhirendra Brahmachari: "aby głęboko się zrelaksować, trzeba najpierw porządnie się wysilić".

Yin Yang

Praktyka Yin Yang to wyjątkowe połączenie klasycznej jogi i daleko wschodniej myśli taoistycznej. Z jednej strony dynamiczna praktyka Yang, angażująca całe ciało, z drugiej relaksacyjna Yin, pozwalają na kompleksową pracę na wielu poziomach. Podczas zajęć poszukamy przestrzeni w ciele, aby zwiększyć przepływ energii, co w konsekwencji doprowadzi do uwolnienia napięć z ciała. Odbywa się to poprzez zestawienie dwóch światów yin i yang, które wzajemnie się uzupełniają. Celem praktyki jest osiągniecie równowagi w ciele i umyśle.

Joga dla kręgosłupa – PL

Praktyka na tych zajęciach jest delikatna, przygotowana tak aby ulżyć w najczęściej spotykanych bólach, oraz aby wzmocnić i uelastycznić cały kręgosłup. Asany – pozycje jogi wykonywane w ramach zajęć będą sprzyjać prawidłowemu ustawieniu elementów szkieletu, oraz rozluźnieniu chronicznie napiętych mięśni, a w szczególności w okolicy lędźwiowej i krzyżowej. Nie zabraknie również pozycji które uruchamiają pozostałe części ciała, tak aby po zajęciach poczuć rozluźnienie i doenergetyzowanie w całym ciele.

Vinyasa joga PL

Jeśli myślisz, że to będą zwykłe zajęcia, na których trochę się porozciągasz, trochę poruszasz i wyjdziesz w lepszym nastroju, to... Masz rację - dokładnie to będziemy próbowali osiągnąć. Popracujemy nad Twoją siłą, elastycznością, prawidłowym oddechem i właściwym balansem, pomiędzy wysiłkiem i odpuszczaniem. Może się też okazać, że przechodząc płynnie pomiędzy pozycjami i osiągając w tym coraz większą łatwość, praktyka zacznie Ci sprawiać coraz więcej satysfakcji i przynosić coraz więcej korzyści.

Poranna Joga – Vinyasa- PL

Słowo „Vinyasa” pochodzi od słowa „nyasa” („układać”, „kształtować”) z prefiksem „vi-” („w szczególny sposób”). W Hatha Jodze, Vinyasa oznacza serię pozycji, skoordynowanych przez oddech – tak samo jak za pomocą rytmu zestaw nut łączy się w melodie. Poranna Vinyasa, to sekwencje ćwiczeń przeznaczone dla optymalnego rozpoczęcia dnia. W większości przypadków to są podstawowe asany, ułożone w łatwe do zapamiętania sekwencje, które w wykonaniu charakteryzują się wyższą intensywnością. Poranna praktyka w takiej formie daje odczucie mocy (tzw „power”), a jednocześnie lekkości i świeżości, jak po lodowatym prysznicu w upalny dzień.

Yin Joga – PL/ENG

W tej praktyce skupiamy się na pracy z powięzią, czyli błoną, której zadaniem jest zewnętrzna osłona poszczególnych mięśni i organów wewnętrznych. Ta forma jogi jest dużo delikatniejsza w porównaniu do typowej hatha jogi, jednak jej działanie nierzadko jest dużo głębsze. Pracując z powięzią, robimy przestrzeń w ciele dla wydłużenia mięśni i prawidłowego utrzymania ich tonusu.

  • 1
  • 2
en_GBEN