Dynamiczna vinyasa – PL

Vinyasa to praktyka w której oddech i ruch stają się nierozłączne, oddech staje się płynny i świadomy, a ruch rozprowadza oddech jak fala po całym ciele. Połączenie ruchu z oddechem doprowadza do połączenia ze swoim głębszym istnieniem wprowadzając harmonię w życiu. Jest to praktyka dynamiczna, wzmacniająca, a jednocześnie rozluźniająca i kojąca, która wprowadza w stan medytacji w ruchu. Będąc w kontakcie z oddechem, stwarza się przestrzeń dla ciała, aby wybrzmiało to, co umysł blokuje. Vinyasa joga jest wpleciona w pełni w moim codziennym życiu i pomaga aby żyć w zgodzie ze sobą, żyć szczęśliwiej i pełniej.

When might you need yoga?

In a healthy body, healthy mind

A well-known proverb says - in a healthy body, a healthy mind. In our hectic and energetic times, we forget how important it is to take care of ourselves. Hours spent in front of the computer, stressful meetings, deadlines to meet - it all buzzes, boils and kneads our inner world like a ball of paper.

Building strong relationships

Yoga is the answer to many unasked questions. It stretches, strengthens, calms down – both body and mind. In addition, time spent together on the mat builds real, strong relationships. The bonds formed through exercise and meditation strengthen and enrich each group.

en_GBEN