Pranajama i rozruch

Pranajama to kolejny po Asanach stopień w ośmiostopniowej ścieżce jogi Patanjalego. Opiera się ona na pracy z kontrolą oddechu poprzez różne ćwiczenia oddechowe. Podczas zajęć będziemy pracować zarówno z klasycznymi ćwiczeniami jak i z tymi opartymi na metodzie Butejki. Praktyka będzie składać się z medytacji i praktyki uważności poprzez obserwację ciała, umysłu i oddechu; ćwiczeń oddechowych różnymi technikami; porannego rozruchu ciała z płynnym przejściem do Surya Namaskar z wariacjami skierowanymi na różne partie ciała oraz savasany. Wspomożemy wprowadzenie w nasze życie prawidłowych wzorców oddechowych, poprawimy wydolność oddechową oraz przygotujemy i pozytywnie nastroimy ciało, umysł i oddech na cały dzień.

Kiedy możesz potrzebować jogi?

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Dobrze znane przysłowie mówi – w zdrowym ciele, zdrowy duch. W naszych pełnych pędu i energii czasach zapominamy, jak ważne jest dbanie o siebie. Godziny spędzane przed komputerem, stresujące spotkania, terminy do dotrzymania – to wszystko razem buzuje, kotłuje się i ugniata nasz wewnętrzny świat jak kulkę z papieru.

Budowanie mocnych relacji

Joga jest odpowiedzią na wiele niezadanych pytań. Rozciąga, wzmacnia, wycisza – zarówno ciało, jak i umysł. Ponadto wspólny czas spędzony na macie buduje prawdziwe, mocne relacje. Więzi powstałe podczas ćwiczeń i medytacji wzmacniają i wzbogacają każdą grupę.

pl_PLPL