Hatha Joga z elementami jogi nidry

Hatha Joga to zestaw narzędzi do pracy z ciałem, oddychaniem i uwagą – wszystko to razem składa się na technologię integralnego doskonalenia świadomej istoty poruszającej się ścieżką świadomości. Można powiedzieć, że Hatha Joga otwiera drogę do kontrolowania własnego umysłu. Tłumaczenie słowa „nidra” to „głęboki sen”, jednak w połączeniu ze słowem „joga” oznacza wejście w stan relaksu podobny do głębokiego snu, ale z pełną świadomością. W praktyce oznacza to techniki koncentracji w stanie głębokiego relaksu dla kontemplacji i kontroli nad procesami zachodzącymi we własnym umyśle. Hatha joga + Nidra – to połączenie najlepiej opisuje to, co powiedział kiedyś Mistrz Dhirendra Brahmachari: „aby głęboko się zrelaksować, trzeba najpierw porządnie się wysilić”.

Kiedy możesz potrzebować jogi?

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Dobrze znane przysłowie mówi – w zdrowym ciele, zdrowy duch. W naszych pełnych pędu i energii czasach zapominamy, jak ważne jest dbanie o siebie. Godziny spędzane przed komputerem, stresujące spotkania, terminy do dotrzymania – to wszystko razem buzuje, kotłuje się i ugniata nasz wewnętrzny świat jak kulkę z papieru.

Budowanie mocnych relacji

Joga jest odpowiedzią na wiele niezadanych pytań. Rozciąga, wzmacnia, wycisza – zarówno ciało, jak i umysł. Ponadto wspólny czas spędzony na macie buduje prawdziwe, mocne relacje. Więzi powstałe podczas ćwiczeń i medytacji wzmacniają i wzbogacają każdą grupę.

Nauczyciele

pl_PLPL