Warsztat kojącego dotyku

Share:

Czy wiesz,że to zmysł dotyku rozwija się w ludzkim embrionie najwcześniej ze wszystkich zmysłów? I do tego jest jako pierwszy w pełni funkcjonalny. Zmysł dotyku, tak często przez nas niedoceniany, a to prawdziwy majstersztyk natury. Mówi się, że aż 80% bodźców pochodzących z otoczenia odbieramy poprzez dotyk. Zmysł dotyku jest również jedynym zmysłem, którego nie …

Czy wiesz,że to zmysł dotyku rozwija się w ludzkim embrionie najwcześniej ze wszystkich zmysłów? I do tego jest jako pierwszy w pełni funkcjonalny. Zmysł dotyku, tak często przez nas niedoceniany, a to prawdziwy majstersztyk natury.
Mówi się, że aż 80% bodźców pochodzących z otoczenia odbieramy poprzez dotyk. Zmysł dotyku jest również jedynym zmysłem, którego nie da się kompensować pracą innego.
Potrzeba dotyku jest jedną z najbardziej pierwotnych i podstawowych potrzeb. Warto pamiętać, że dużo trudniej o zaspokajanie potrzeb wyższego rzędu, takich jak potrzeby społeczne, potrzeba miłości czy samorealizacji, jeżeli te “niższe” (co wcale nie znaczy gorsze) potrzeby są zaniedbane.
Dużą uwagę przywiązujemy do słów i wielu innych rzeczy a to dotyk potrafi zdziałać dużo dobrego. Dłońmi można tyle usłyszeć. Nie tylko w innych, ale przede wszystkim w sobie.
I o tym będzie ten warsztat.
Bo dobry dotyk ma każdy. Pytanie do czego wykorzystujemy swoje dłonie codziennie: do stawiania murów, rzucania kamieniami i odgradzania się kolczastymi roślinami czy do przytulenie, ukojenia, przyłożenia dłoni do bolesnych miejsc. Te warsztaty pomogą ci przypomnieć sobie ważne sprawy i znaleźć współrzędne GPS do samego siebie oraz wesprzeć najbliższych kojącym dotykiem, który potężnym lekarstwem, a w dłoniach naprawdę może mieszkać cała miłość tego świat.
Poprzez automasaż i łagodny kojący dotyk nauczymy się, jak zaufać swoim dłoniom. Jak taki uważny dotyk podarować i przyjąć. Pozwolimy sobie skorzystać ze wsparcia jakie może nam dać kojący dotyk. Jak możemy stworzyć warunki, żeby pomóc sobie i komuś poczuć się lepiej.
To autorskie warsztaty oparte na mądrości hawajskiej oraz na orientalnych praktykach pracy z ciałem, w delikatnej, ale głębokiej pracy, rozluźnianiu stawów a także wprowadzaniu delikatnego ruchu szukamy dróg do obudzenia ciała i jego czucia.
Czego potrzebujesz?
Wygodne ubranie. Może być dres. Ciuchy jogowe. Tak żeby było miło i wygodnie. Ewentualnie swoją matę.
Dla kogo ?
Dla każdego!
Przyjdź z mamą, babcią, siostrą, partnerem/partnerką albo w pojedynkę !
Gdzie?
Joga Centrum Biskupia 18
Inwestycja : 150 zł / osobę
250 zł para
PS. To nie są warsztaty tantryczne ✨
————————————————————-
Kasia Bryk – Poszukiwaczka luzu i miękkości. Prawniczka z wykształcenia, joginka i lomi lomi masażystka z powołania 😉. Jest trochę nerdem z domieszką duchowości, którego misją jest, aby człowiek po prostu poczuł się lepiej. Uwielbia inspirować ludzi do większej świadomości, uważności i wszystkiego co może pomóc żyć z większą swobodą i luzem. Pasjonuje ją świadoma praca z ciałem poprzez dobry ruch sprzyjający uwalnianiu napięć.
Jej droga na matę do jogi zaczęła się ponad 10 lat temu. Podczas podróży po świecie ciekawość wypróbowania nowych stylów jogi naprowadziła ją kilka lat temu na praktykę Strala Jogi w Nowym Jorku. Od tej pory wiedziała, że w tym stylu chce prowadzić zajęcia, w harmonii z ciałem, z zaproszeniem większej wolności i nieformalności do praktyki jogi. Ukończyła 200h RYT Strala Yogi w Miami, USA oraz kurs instruktora rekreacji ruchowej w oparciu o system Hatha jogi a takze kurs automasażu i rollowania. Cały czas rozwija warsztat w różnych technikach poprawiających samopoczucie.
Wierzy, że niezależnie od sytuacji w życiu, możemy podejść do niej na luzie i ze spokojem. Na zajęciach jogi i podczas masażu stara się wprowadzać więcej luzu i chętnie dzieli się tym podejściem z innymi, jak szukać i znajdywać luz i miękkość samemu.
Gra w wolnych chwilach na ukulele, i podróżuje solo (czasem towarzyszy mi moja największa nauczycielka jogi i zen – mój pies Bazia (Bazinga)).

Podobne wydarzenia

Dołącz do nas na czterogodzinny warsztat stania na rękach, podczas którego dowiesz się wszystkiego, co niezbędne, aby bezpiecznie wchodzić i wychodzić z pozycji, oraz jak utrzymać ją. Stanie na rękach to długa i piękna przygoda! To praca nad zwiększeniem pewności siebie oraz świadomości swojego ciała. To proces, który angażuje ciało, umysł i emocje.  Pragniemy podzielić …

Być może jesteś doświadczonym nauczycielem jogi, który chce włączyć yin jogę i joga nidrę do swojej oferty zajęć. Być może jesteś początkującym nauczycielem, który pragnie poznać nowe style jogi? A może od dawna praktykujesz yin jogę i czujesz, że chcesz dowiedzieć się o niej więcej? A może po prostu chcesz nauczyć się jak zwolnić, odpocząć …

Balanse na rękach są narzędziem do budowania zaufania do siebie i głębszego zanurzenia się w praktyce. Sam proces ich uczenia się to okazja do samoobserwacji i kształtowania wytrwałości. Odkrycie, że zrozumienie podstaw oraz, że nauka balansów rozwija się progresywnie, stwarza możliwość ciągłego rozwoju w tej praktyce. Podczas 3-godzinnego warsztatu w Joga Centrum, skupimy się na …

Bezsenność i stres, to w dzisiejszych czasach bardzo prawdziwa zmora. Nadmiar bodźców, którymi jesteśmy bombardowani w pracy i poza nią, stres codzienności - powodują że często pomimo zmęczenia nie możemy zasnąć. Na kursie dowiesz się jak w jaki sposób sprowadzić energię do wyciszenia. Dowiesz się dlaczego warto mieć przy łóżku zeszyt , szczególnie kiedy Twoja …

Cześć, witaj! Szpagat podłużny - Hanumanasana - to jedna z tych zaawansowanych pozycji, o której marzy wielu z nas! Pozwala ona pogłębić praktykę odkrywając nowe pokłady siły, elastyczności i swobody w oddechu. Szpagat jest dla naszego ciała bardzo wymagający pod względem zarówno fizycznym jak i mentalnym. Warto się do niego dobrze i technicznie przygotować! Na …

Mamy radość znów zaprosić Was na medytacyjną podróż w dźwiękach gongu prowadzoną przez Piotra Płanetę, podczaj której będziecie mogli doświadczyć stanu głębokiego relaksu, introspekcji oraz uruchomić psychofizyczne procesy uzdrawiania. Wydarzenie składa się z trzech części: medytacji, mowy dhammy – czyli słów inspirujących nas do bycia lepszymi ludźmi i pogłębiania naszej duchowej drogi, oraz podróży w …

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do nas!

pl_PLPL