Tantryczne Rozpuszczanie – dearmouring ciała poprzez oddech i dotyk

Share:

Zdejmowanie zbroi, warstwa po warstwie. Odetchnięcie pełną piersią, smakowanie powietrza całą objętością płuc. Czucie całą powierzchnią skóry. Odkrywanie świata zmysłowego na nowo. Tantra to alchemia oddechu i dotyku. Taniec zmysłów, pierwotna energia, kreacja. Tantra to narzędzia, które pozwalają nam przebudzić się do czucia, do bycia w pełni sobą, do życia tu i teraz, w radości …

Zdejmowanie zbroi, warstwa po warstwie. Odetchnięcie pełną piersią, smakowanie powietrza całą objętością płuc. Czucie całą powierzchnią skóry. Odkrywanie świata zmysłowego na nowo.
Tantra to alchemia oddechu i dotyku. Taniec zmysłów, pierwotna energia, kreacja. Tantra to narzędzia, które pozwalają nam przebudzić się do czucia, do bycia w pełni sobą, do życia tu i teraz, w radości i ze smakiem.
A gdyby tak odważyć się wykorzystać tantrę by warstwa po warstwie, zacząć zdejmować z siebie historie zapisane w ciele? Zranienia, rozstania, traumy, zmrożenia? Pozwolić sobie dotrzeć do źródła swojej przyjemności i radości?
Warsztat, który dla Was przygotowaliśmy będzie podróżą do źródła, do Twojego źródła czucia i radości. Do źródła, które być może drzemie schowane głęboko pod zbroją, jaką nałożyły na Ciebie trudne doświadczenia, toksyczne relacje, bolesne historie.
W bezpiecznej przestrzeni, poprzez oddech i świadomy, czuły dotyk będziemy zapraszać Was do tego, by odważyć się puścić stare schematy. By odważyć się znów czuć. By odważyć się otworzyć się na przyjemność.
Jak będziemy pracować?
Podstawą naszej praktyki warsztatowej będzie oddech i bezpieczny dotyk.
Możesz zapisać się w parze, ale przyjście “w parze” nie jest warunkiem koniecznym do udziału w warsztacie.
Dotyk i techniki masażowe w połączeniu z oddechem będą skupione na rozbrajaniu emocjonalnym i energetycznym ciała. Główne obszary, z którymi będziemy pracować to stopy, plecy, barki, szyja, punkty marma na głowie.
Jak się przygotować?
Nie jedz bezpośrednio przed warsztatem (dobrze mieć lekki brzuszek)
Ubierz się wygodnie – komfortowe ubrania do poruszania się i do masażu
Co zabrać ze sobą?
Zamykaną butelkę na wodę/ bidon (na miejscu dostępna jest woda, herbata etc. dobrze jednak mieć ze sobą zamykaną butelkę, żeby zabrać ją ze sobą do sali warsztatowej)
Masz pytania, wątpliwości, coś Cię w tym warsztacie kusi, ale nie wiesz, czy to dla Ciebie? Napisz do nas przez messenger (Mar Zajbert, Bart Ubr, Zajbertoyoga) lub skontaktuj się z Joga Centrum.
Przeciwwskazania:
1. Jeżeli chorujesz na epilepsję – zapytaj lekarza, czy możesz uczestniczyć w zajęciach polegających na intensywmnej praktyce jogi i medytacji. Z lekarzem bierzecie odpowiedzialnośc za Twój stan zdrowia.
2. Jeśli jesteś w psychozie/manii/ptsd/masz świeżo otwarte traumy/zaburzenia dysocjacyjne – teraz ten warsztat nie jest dla Ciebie. Zapraszamy następnym razem, teraz takie doświadczenie nie będzie dobre dla Twojego zdrowia.
3. Zapraszamy osoby pełnoletnie.
O prowadzących:
Marta i Bartek spotkali się w tantrycznej dżungli, która połączyła ich ścieżki.
Ona: Kocha dużo i kocha mocno – jogę, naukę języków, koty, dotyk, pracę z ciałem i z drugim człowiekiem. Nieustannie w ruchu i w eksploracji tego, jak efektywniej budzić czucie i świadomość. Dzieląc się z innymi jogą, łączy spokój yin jogi, czucie głębokie jogi powięziowej i medytacje o tantrycznym rodowodzie z ogniem ashtangi. Certyfikowana facylitatorka medytacji OSHO. Masażystka tantryczna. W swojej pracy wykorzystuje tantrę i szamanizm, których uczy się asystując Anandowi Rudrze.
On: Zafascynowany tantrą od 4 lat, po tym jak na własnej skórze doświadczył jej transformującej siły. Regularny uczestnik tantrycznych warsztatów i festiwali. Mocno osadzony na ziemi, producent rzemieślniczego piwa imbirowego.
SZCZEGÓŁY:
Kiedy: 28 maja 2023 od 17:00 do 20:00
Gdzie: Joga Centrum, ul. Biskupia 18
Cena: 125 zł pojedynczy bilet, 200 zł za parę
Prowadzą: Marta Zajbert i Bartłomiej Urbańczyk
Tu możesz od razu zarezerwować dla siebie miejsce- napisz do nas przez messengera albo email: kontakt@jogacentrum.org
Jeśli chcesz otrzymać od nas fakturę, to koniecznie daj nam znać przy zapisie.
W przypadku rezygnacji z rezerwacji wpłata nie jest zwracana, natomiast miejsce można przekazać innej osobie.
Na to wydarzenie NIE AKCEPTUJEMY kart Medicover, MultiSport oraz karnetów.

Podobne wydarzenia

Jak puścić i pozwolić ciału na swobodne reagowanie? Jak uwolnić się od ciężkości w ciele i napięć? Jak coś poczuć? Jak poczuć emocje w ciele? Jak wejść w najpiękniejszy stan istnienia, który nas zasila i uskrzydla czyli tzw. FLOW? Czym jest flow? Flow, tłumacząc dosłownie, to bycie unoszonym przez wodę. To robienie dla robienia. W …

Podczas tej sesji yin jogi przede wszystkim sobie odpoczniesz i się zregenerujesz! Zapoznasz się z Yin Jogą i Tradycyjną Medycyną Chińską. Tym razem, popracujemy nad ELEMENTEM OGNIA. Zadbany element ognia w naszym organizmie odpowiada między innymi za sferę emocjonalną oraz cyrkulację krwi, a więc narząd podtrzymujący życie. Czym byłby świat bez miłości? Serce jest władcą …

How would it feel to feel truly, joyfully alive? To reach clarity of what it is you really want out of your life, and build courage to pursue the craziest of your dreams? To burn out what no longer serves you and make room for what will? To get really great sleep? To manifest all …

Twój głos jest z Tobą od urodzenia, i tak jak twarz, mimika, sposób w jaki poruszasz się, jest ogromną częścią tego jak odbierają Cię inni. Czy pozwalasz wybrzmiewać mu z przyjemnością? A może w ogóle nie przykladasz do niego uwagi, albo wręcz nie lubisz barwy swojego głosu? Czy wiesz jak ważna jest emisja głosu, w …

Zapraszam na warsztaty stania na przedramionach, podczas których skupiamy się na nauce techniki, pracy z oddechem, a także na budowaniu siły i stabilności niezbędnych do wykonania tej pozycji. Przejdziemy przez serię rozwijających i przygotowujących ćwiczeń oraz progresji. Spróbujemy różnych wariantów wejścia do pozycji - w tym straddle press i pike press, co pozwoli na dostosowanie …

Stanie na głowie to odwracanie świata do góry nogami. Stanie na głowie jest to pozycja która często pojawia się na zajęciach jogi, ale nie ma zbyt dużo czasu aby zagłębić się i poznać ją od podstaw. Dodatkowo jest to pierwsza odwrócona pozycja która jest bazą do kolejnych bardziej wymagających. Będzie to warsztat ze świadomego i …

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do nas!

pl_PLPL