Hatha joga

Zajęcia bazują na metodzie BKS Iyengara, szczególny akcent jest położony na prawidłowe wykonywanie asan, czyli pozycji jogi. Istotne jest tu zarówno ustawienie szkieletu jak i odpowiednia aktywność mięśni. Im pozycja bardziej prawidłowa tym głębsze jest jej terapeutyczne i rozwojowe działanie, zarówno na poziomi fizycznym, jak i na głębszych poziomach psychicznych. Aby umożliwić prawidłową pracę w pozycjach używane są pomoce takie jak kostki drewniane, paski, koce, wałki (bolstery), krzesła itp. Hatha joga jest doskonałą praktyką codzienną, utrzymuje ciało w dobrej kondycji szczególnie dobrze wpływa na mobilność stawów i elastyczność kręgosłupa. Może być stosowana jako forma fizjoterapii (w konsultacji z lekarzem).

Hatha joga – kurs podstawowy – zajęcia dla całkiem początkujących, przygotowane w formie cyklu systematycznie i po kolei wprowadzającego w praktykę hatha jogi.

Joga powięziowa

W tej praktyce skupiamy się na pracy z powięzią czyli błoną której zadaniem jest zewnętrzna osłona poszczególnych mięśni i organów wewnętrznych. Ta forma jogi jest dużo delikatniejsza w porównaniu do typowej hatha jogi, jednak jej działanie nierzadko jest dużo głębsze, rozciągając powięzie robimy przestrzeń w ciele dla wydłużenia mięśni i prawidłowego utrzymania ich tonusu. 

Vinyasa joga

To zajęcia w których akcent położony jest na dynamikę, oddech i płynne przejścia pomiędzy pozycjami. Są nieco bardziej wymagające pod kontem wysiłku fizycznego, ale równocześnie w swoim działaniu skutecznie poprawiają kondycję fizyczną. Podstawową cechą vinyasa jogi jest synchronizacja ruchu i oddechu, dodatkowo w połączeniu z prawidłową aktywnością w asanach i odpowiednim skupieniem uwagi, praktyka vinyasy efektywnie absorbuje umysł i wycisza go pozostawiając wyostrzoną świadomość. Główna linia przekazu tej metody pochodzi od Krishnamacharii, nauczyciela BKS Iyengara, dalej przekazywana przez Deshikachara i Pattabiego Joisa

Zajęcia na poziomie średnio zaawansowanym, przeznaczone dla osób już praktykujących. Na tych zajęciach się nie oszczędzamy, można się naprawdę dobrze rozgrzać i wykonać nieco bardziej zaawansowane pozycje.

Ashtanga vinyasa joga

To szczególna, intensywna odmiana vinyasa jogi, pochodząca z Mysore w Indiach. Charakteryzuje się poza dynamiką, płynnością i świadomym oddychaniu, ściśle przygotowanymi sekwencjami asan. Praktyka bardzo dynamiczna, dla osób  raczej świadomych swoich możliwości i ograniczeń. Stała sekwencja doskonale nadaje się do intensywnej praktyki własnej, pozwala na jeszcze większą absorpcję umysłu w praktyce, gdy ciało samo już pamięta sekwencję asan, nie trzeba się rozpraszać i zastanawiać co dalej.

Medytacyjna Joga Umysłu

Medytacja w duchu leśnego buddyzmu to pozbawiona rytuałów oraz niespłycona przez współczesne czasy praktyka wnikliwej obserwacji umysłu i kultywowania otwartego serca. Poprzez obserwację i akceptację wszelkich treści umysłu, uczymy się polepszać swój psychofizyczny stan bez wypierania i tłumienia trudnych emocji czy myśli. Dzięki pogłębieniu wglądu i spokoju umysłu, stopniowo otwieramy się na jego błogą naturę, doświadczając duchowej lekkości i medytacyjnego szczęścia.

Joga Nidra

Czym jest joga nidra? Nidra oznacza sen, a joga podkreśla aktywność. Możemy zatem powiedzieć, że jest to aktywna praktyka mózgu, gdzie ciało pozostaje w bezruchu. Mówimy zatem o jodze psychicznego snu. Jak wyglądają zajęcia? Praktykę otwieramy rozluźnieniem ciała, a więc skupieniu się na fizyczności poprzez bardzo delikatne, łącznie 15-20 minutowe asany uelastyczniające stawy. Następnie wygodnie kładziemy się na macie, przykrywamy kocykiem i… wchodzimy w głęboki relaks, który trwa około 45-50 minut.

Yin Yoga

Pozbądź się stresu i złap równowagę w trakcie spokojnej praktyki przy dźwiękach muzyki i zapachu kadzidła. Yin joga wycisza, wprowadza równowagę do ciała i umysłu. Poprawia elastyczność i zwiększa zakres ruchu w stawach. Pozwala nam ćwiczyć głębsze tkanki naszych więzadeł, ścięgien, stawów oraz głębszych sieci powięzi. Ciało uwalnia się od napięć, które mogły kumulować się przez lata. Te zajęcia to również trening uważności, znany jako mindfulness. Zalety: redukuje stres, ułatwia zasypianie, poprawia koncentrację, czyni nas szczęśliwszymi.

AcroYoga

Na tych zajęciach stawiamy pierwsze kroki w świecie AcroYogi. Uczymy się jak w techniczny i bezpieczny sposób wykonywać podstawowe pozycje i płynne przejścia między nimi. Budujemy solidne fundamenty do bardziej zaawansowanej praktyki – wzmacniamy i uelastyczniamy ciało, ćwiczymy koordynację i uważność. Podczas zajęć wchodzimy w kontakt z pozostałymi uczestnikami, a wspólna praktyka pozwala nam odnaleźć naturalną radość i wewnętrzny spokój, otwiera na innych, oraz wprowadza w pozytywny nastrój. Zajęcia kończą się sesją masażu lub regenerującą praktyką relaksacji.

Joga Sivananda

Klasyczna joga przeznaczona dla każdego, nie ma tutaj znaczenia poziom zaawansowania czy umiejętności. Podczas zajęć skupimy się na prawidłowym relaksie, oddechu łącząc to ze świadomością bycia w danych asanach.

Pilates

Mięśnie CORE to gorset utrzymujący stabilność naszego ciała. Są rusztowaniem dla kręgosłupa i swoistym centrum mocy, z którego wychodzi każdy ruch. Celem zajęć Core Power Flow jest budowa prawidłowego ustawienia kręgosłupa, aktywizowanie odpowiednich mięśni dla uzyskania prawidłowej postawy ciała i nauka czucia własnego ciała w przestrzeni. Podczas zajęć wykorzystywany jest klasyczny zestaw ćwiczeń na macie, bazujący na tradycyjnej metodzie Josepha Pilatesa. Przejścia między pozycjami są płynne i dynamiczne, w tle zaś rozbrzmiewają kompozycje Yirumy.

Joga dla kręgosłupa

Praktyka na tych zajęciach jest delikatna, przygotowana tak aby ulżyć w najczęściej spotykanych bólach, oraz aby wzmocnić i uelastycznić cały kręgosłup. Asany – pozycje jogi wykonywane w ramach zajęć będą sprzyjać prawidłowemu ustawieniu elementów szkieletu, oraz rozluźnieniu chronicznie napiętych mięśni, a w szczególności w okolicy lędźwiowej i krzyżowej. Nie zabraknie również pozycji które uruchamiają pozostałe części ciała, tak aby po zajęciach poczuć rozluźnienie i doenergetyzowanie w całym ciele.

Join event