Hatha joga

Zajęcia bazują na metodzie BKS Iyengara, szczególny akcent jest położony na prawidłowe wykonywanie asan, czyli pozycji jogi. Istotne jest tu zarówno ustawienie szkieletu jak i odpowiednia aktywność mięśni. Im pozycja bardziej prawidłowa tym głębsze jest jej terapeutyczne i rozwojowe działanie, zarówno na poziomi fizycznym, jak i na głębszych poziomach psychicznych. Aby umożliwić prawidłową pracę w pozycjach używane są pomoce takie jak kostki drewniane, paski, koce, wałki (bolstery), krzesła itp. Hatha joga jest doskonałą praktyką codzienną, utrzymuje ciało w dobrej kondycji szczególnie dobrze wpływa na mobilność stawów i elastyczność kręgosłupa. Może być stosowana jako forma fizjoterapii (w konsultacji z lekarzem).

Hatha joga – kurs podstawowy – zajęcia dla całkiem początkujących, przygotowane w formie cyklu systematycznie i po kolei wprowadzającego w praktykę hatha jogi.

Joga powięziowa

W tej praktyce skupiamy się na pracy z powięzią czyli błoną której zadaniem jest zewnętrzna osłona poszczególnych mięśni i organów wewnętrznych. Ta forma jogi jest dużo delikatniejsza w porównaniu do typowej hatha jogi, jednak jej działanie nierzadko jest dużo głębsze, rozciągając powięzie robimy przestrzeń w ciele dla wydłużenia mięśni i prawidłowego utrzymania ich tonusu.

Powięziowe Flow

Zbuduj elastyczność i mobilność poruszając się w rytmie oddechu. Płynna vinyasa pozwoli znaleźć miękkość w ciele i oddechu, a dynamiczne rozciąganie sprawi, że poczujesz więcej rozluźnienia i głebięj wejdziesz w pozycje.

Vinyasa joga

To zajęcia w których akcent położony jest na dynamikę, oddech i płynne przejścia pomiędzy pozycjami. Są nieco bardziej wymagające pod kontem wysiłku fizycznego, ale równocześnie w swoim działaniu skutecznie poprawiają kondycję fizyczną. Podstawową cechą vinyasa jogi jest synchronizacja ruchu i oddechu, dodatkowo w połączeniu z prawidłową aktywnością w asanach i odpowiednim skupieniem uwagi, praktyka vinyasy efektywnie absorbuje umysł i wycisza go pozostawiając wyostrzoną świadomość. Główna linia przekazu tej metody pochodzi od Krishnamacharii, nauczyciela BKS Iyengara, dalej przekazywana przez Deshikachara i Pattabiego Joisa

Zajęcia na poziomie średnio zaawansowanym, przeznaczone dla osób już praktykujących. Na tych zajęciach się nie oszczędzamy, można się naprawdę dobrze rozgrzać i wykonać nieco bardziej zaawansowane pozycje.

Vinyasa Studio

Wzmocnij i poczuj swoje ciało w energicznym joga flow. Naucz się jak wykorzystać oddech, żeby ruch stał się płynny, a umysł skoncentrowany. Każda sekwencja jest ułożona z intencją i ma określony cel. Podczas praktyki stopniowo rozgrzejesz ciało, uruchomisz mięśnie głębokie, zbudujesz siłę i elastyczność. Na zajęciach ‘vinyasa studio’ jest czas na eksperymentowanie i rozpracowywanie krok po kroku bardziej wymagających pozycji, co pozwoli pogłębiać praktykę – czuć i doświadczać więcej.

Ashtanga Vinyasa

Dynamiczna praktyka jogi, która łączy ruch z oddechem. Zajęcia opierają się na stałej sekwencji asan (pozycji) i vinjas (płynnych przejść zsynchronizowanych z oddechem). Regularna praktyka uczy kontroli oddechu, koncentracji i pozwala rozwijać fizyczny i psychiczny potencjał.

Medytacje – Spokój, współczucie, miłość

Medytacja w duchu leśnego buddyzmu to pozbawiona rytuałów oraz niespłycona przez współczesne czasy praktyka wnikliwej obserwacji umysłu i kultywowania otwartego serca. Poprzez obserwację i akceptację wszelkich treści umysłu, uczymy się polepszać swój psychofizyczny stan bez wypierania i tłumienia trudnych emocji czy myśli. Dzięki pogłębieniu wglądu i spokoju umysłu, stopniowo otwieramy się na jego błogą naturę, doświadczając duchowej lekkości i medytacyjnego szczęścia.

Yin Yoga

Pozbądź się stresu i złap równowagę w trakcie spokojnej praktyki przy dźwiękach muzyki i zapachu kadzidła. Yin joga wycisza, wprowadza równowagę do ciała i umysłu. Poprawia elastyczność i zwiększa zakres ruchu w stawach. Pozwala nam ćwiczyć głębsze tkanki naszych więzadeł, ścięgien, stawów oraz głębszych sieci powięzi. Ciało uwalnia się od napięć, które mogły kumulować się przez lata. Te zajęcia to również trening uważności, znany jako mindfulness. Zalety: redukuje stres, ułatwia zasypianie, poprawia koncentrację, czyni nas szczęśliwszymi.

Pilates

Mięśnie CORE to gorset utrzymujący stabilność naszego ciała. Są rusztowaniem dla kręgosłupa i swoistym centrum mocy, z którego wychodzi każdy ruch. Celem zajęć Core Power Flow jest budowa prawidłowego ustawienia kręgosłupa, aktywizowanie odpowiednich mięśni dla uzyskania prawidłowej postawy ciała i nauka czucia własnego ciała w przestrzeni. Podczas zajęć wykorzystywany jest klasyczny zestaw ćwiczeń na macie, bazujący na tradycyjnej metodzie Josepha Pilatesa. Przejścia między pozycjami są płynne i dynamiczne, w tle zaś rozbrzmiewają kompozycje Yirumy.

Joga dla kręgosłupa

Praktyka na tych zajęciach jest delikatna, przygotowana tak aby ulżyć w najczęściej spotykanych bólach, oraz aby wzmocnić i uelastycznić cały kręgosłup. Asany – pozycje jogi wykonywane w ramach zajęć będą sprzyjać prawidłowemu ustawieniu elementów szkieletu, oraz rozluźnieniu chronicznie napiętych mięśni, a w szczególności w okolicy lędźwiowej i krzyżowej. Nie zabraknie również pozycji które uruchamiają pozostałe części ciała, tak aby po zajęciach poczuć rozluźnienie i doenergetyzowanie w całym ciele.

Join event

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.