Hatha joga

Zajęcia bazują na metodzie BKS Iyengara, szczególny akcent jest położony na prawidłowe wykonywanie asan, czyli pozycji jogi. Istotne jest tu zarówno ustawienie szkieletu jak i odpowiednia aktywność mięśni. Im pozycja bardziej prawidłowa tym głębsze jest jej terapeutyczne i rozwojowe działanie, zarówno na poziomi fizycznym, jak i na głębszych poziomach psychicznych. Aby umożliwić prawidłową pracę w pozycjach używane są pomoce takie jak kostki drewniane, paski, koce, wałki (bolstery), krzesła itp. Hatha joga jest doskonałą praktyką codzienną, utrzymuje ciało w dobrej kondycji szczególnie dobrze wpływa na mobilność stawów i elastyczność kręgosłupa. Może być stosowana jako forma fizjoterapii (w konsultacji z lekarzem).

Hatha joga – kurs podstawowy – zajęcia dla całkiem początkujących, przygotowane w formie cyklu systematycznie i po kolei wprowadzającego w praktykę hatha jogi.

Hatha joga – grupa ogólna – zajęcia na poziomie średnio zaawansowanym, przeznaczone dla osób już praktykujących, poziom zajęć jest dostosowany do uczestników.

Hatha joga – grupa zaawansowana – zajęcia dla osób o ugruntowanej praktyce, oczekujących nowych inspiracji i wyzwań w swojej praktyce.

Joga z elementami terapii

To delikatna forma hatha jogi, zajęcia przeznaczone dla osób z problemami zdrowotnymi. Bazują na metodzie BKS Iyengara, są jednak dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników. Liczba osób w grupie jest ograniczana aby nauczyciel mógł poświęcić odpowiednią ilość uwagi każdemu uczestnikowi zajęć.

Joga powięziowa

W tej praktyce skupiamy się na pracy z powięzią czyli błoną której zadaniem jest zewnętrzna osłona poszczególnych mięśni i organów wewnętrznych. Ta forma jogi jest dużo delikatniejsza w porównaniu do typowej hatha jogi, jednak jej działanie nierzadko jest dużo głębsze, rozciągając powięzie robimy przestrzeń w ciele dla wydłużenia mięśni i prawidłowego utrzymania ich tonusu. 

Vinyasa joga

To zajęcia w których akcent położony jest na dynamikę, oddech i płynne przejścia pomiędzy pozycjami. Są nieco bardziej wymagające pod kontem wysiłku fizycznego, ale równocześnie w swoim działaniu skutecznie poprawiają kondycję fizyczną. Podstawową cechą vinyasa jogi jest synchronizacja ruchu i oddechu, dodatkowo w połączeniu z prawidłową aktywnością w asanach i odpowiednim skupieniem uwagi, praktyka vinyasy efektywnie absorbuje umysł i wycisza go pozostawiając wyostrzoną świadomość. Główna linia przekazu tej metody pochodzi od Krishnamacharii, nauczyciela BKS Iyengara, dalej przekazywana przez Deshikachara i Pattabiego Joisa

Vinyasa joga – kurs podstawowy – zajęcia dla całkiem początkujących ale preferującyh dynamiczne ćwiczenia i odrobinę więcej wysiłku fizycznego, przygotowane w formie cyklu systematycznie i po kolei wprowadzającego w praktykę vinyasa jogi.

Vinyasa joga – łagodna – zajęcia na poziomie średnio zaawansowanym, przeznaczone dla osób już praktykujących, prowadzone w płynny a jednocześnie łagodny sposób. Zazwyczaj zajęcia kończą się prostymi ćwiczeniami pranayamy.

Vinyasa joga – dynamiczna – zajęcia na poziomie średnio zaawansowanym, przeznaczone dla osób już praktykujących. Na tych zajęciach się nie oszczędzamy, można się naprawdę dobrze rozgrzać i wykonać nieco bardziej zaawansowane pozycje.

 

Ashtanga vinyasa joga

To szczególna, intensywna odmiana vinyasa jogi, pochodząca z Mysore w Indiach. Charakteryzuje się poza dynamiką, płynnością i świadomym oddychaniu, ściśle przygotowanymi sekwencjami asan. Praktyka bardzo dynamiczna, dla osób  raczej świadomych swoich możliwości i ograniczeń. Stała sekwencja doskonale nadaje się do intensywnej praktyki własnej, pozwala na jeszcze większą absorpcję umysłu w praktyce, gdy ciało samo już pamięta sekwencję asan, nie trzeba się rozpraszać i zastanawiać co dalej.

Ashtanga vinyasa joga – PSP – (Pierwsza Seria Prowadzona) to zajęcia ashtanga vinyasa jogi z prowadzoną przez nauczyciela pierwszą serią (Primay Sequence).

Ashtanga vinyasa joga – Mysore – to zajęcia ashtanga vinyasa jogi w których praktykujący wykonują sekwencję asan samodzielnie we własnym tempie swojego oddechu, nauczyciel pomaga w pozycjach. To najbardziej tradycyjny sposób praktyki ashtanga vinyasa jogi.

 

 

 

Join event