Hatha joga

Zajęcia bazują na metodzie BKS Iyengara, szczególny akcent jest położony na prawidłowe wykonywanie asan, czyli pozycji jogi. Istotne jest tu zarówno ustawienie szkieletu jak i odpowiednia aktywność mięśni. Im pozycja bardziej prawidłowa tym głębsze jest jej terapeutyczne i rozwojowe działanie, zarówno na poziomi fizycznym, jak i na głębszych poziomach psychicznych. Aby umożliwić prawidłową pracę w pozycjach używane są pomoce takie jak kostki drewniane, paski, koce, wałki (bolstery), krzesła itp. Hatha joga jest doskonałą praktyką codzienną, utrzymuje ciało w dobrej kondycji szczególnie dobrze wpływa na mobilność stawów i elastyczność kręgosłupa. Może być stosowana jako forma fizjoterapii (w konsultacji z lekarzem).

Hatha joga – kurs podstawowy – zajęcia dla całkiem początkujących, przygotowane w formie cyklu systematycznie i po kolei wprowadzającego w praktykę hatha jogi.

Hatha joga – grupa ogólna – zajęcia na poziomie średnio zaawansowanym, przeznaczone dla osób już praktykujących, poziom zajęć jest dostosowany do uczestników.

Joga powięziowa

W tej praktyce skupiamy się na pracy z powięzią czyli błoną której zadaniem jest zewnętrzna osłona poszczególnych mięśni i organów wewnętrznych. Ta forma jogi jest dużo delikatniejsza w porównaniu do typowej hatha jogi, jednak jej działanie nierzadko jest dużo głębsze, rozciągając powięzie robimy przestrzeń w ciele dla wydłużenia mięśni i prawidłowego utrzymania ich tonusu. 

Vinyasa joga

To zajęcia w których akcent położony jest na dynamikę, oddech i płynne przejścia pomiędzy pozycjami. Są nieco bardziej wymagające pod kontem wysiłku fizycznego, ale równocześnie w swoim działaniu skutecznie poprawiają kondycję fizyczną. Podstawową cechą vinyasa jogi jest synchronizacja ruchu i oddechu, dodatkowo w połączeniu z prawidłową aktywnością w asanach i odpowiednim skupieniem uwagi, praktyka vinyasy efektywnie absorbuje umysł i wycisza go pozostawiając wyostrzoną świadomość. Główna linia przekazu tej metody pochodzi od Krishnamacharii, nauczyciela BKS Iyengara, dalej przekazywana przez Deshikachara i Pattabiego Joisa

Zajęcia na poziomie średnio zaawansowanym, przeznaczone dla osób już praktykujących. Na tych zajęciach się nie oszczędzamy, można się naprawdę dobrze rozgrzać i wykonać nieco bardziej zaawansowane pozycje.

Ashtanga vinyasa joga

To szczególna, intensywna odmiana vinyasa jogi, pochodząca z Mysore w Indiach. Charakteryzuje się poza dynamiką, płynnością i świadomym oddychaniu, ściśle przygotowanymi sekwencjami asan. Praktyka bardzo dynamiczna, dla osób  raczej świadomych swoich możliwości i ograniczeń. Stała sekwencja doskonale nadaje się do intensywnej praktyki własnej, pozwala na jeszcze większą absorpcję umysłu w praktyce, gdy ciało samo już pamięta sekwencję asan, nie trzeba się rozpraszać i zastanawiać co dalej.

Joga z medytacją i pogłębioną relaksacją

Zajęcia skierowane są do osób które chcą poczuć siebie, być bliżej oddechu, i swojego ciała, oraz procesów jakie w nich zachodzą na wszystkich poziomach – nie tylko tym fizycznym, również mentalnym, oddechowym, emocjonalnym i głębszym… Czyli dla osób które chcą pójść głębiej w praktykę jogi, tzn. poczuć i poszerzyć świadomość na głębsze – bardziej subtelne – poziomy siebie niż tylko ciało fizyczne.

Joga Dźwięku i Medytacja

Wibracje dźwięku głosu mają leczniczy wpływ na nasz organizm, zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym i psychicznym. Mogą podnieść poziom energii, usuwać blokady w centrach energetycznych (czakrach), masować organy wewnętrzne, wzmacniać system immunologiczny, regenerować i rozluźniać ciało, uwalniać od stresu i wyciszać umysł, przekształcając fale mózgowe beta na fale alfa, wprowadzając nas naturalnie w stan medytacyjny. Wibracja dźwięku głosu pozwala na oderwanie się od bieganiny myśli i skupienie się na danym momencie, osadzenie się w „tu i teraz”. 

Medytacyjna Joga Umysłu

Medytacja w duchu leśnego buddyzmu to pozbawiona rytuałów oraz niespłycona przez współczesne czasy praktyka wnikliwej obserwacji umysłu i kultywowania otwartego serca. Poprzez obserwację i akceptację wszelkich treści umysłu, uczymy się polepszać swój psychofizyczny stan bez wypierania i tłumienia trudnych emocji czy myśli. Dzięki pogłębieniu wglądu i spokoju umysłu, stopniowo otwieramy się na jego błogą naturę, doświadczając duchowej lekkości i medytacyjnego szczęścia.

Joga Nidra

Czym jest joga nidra? Nidra oznacza sen, a joga podkreśla aktywność. Możemy zatem powiedzieć, że jest to aktywna praktyka mózgu, gdzie ciało pozostaje w bezruchu. Mówimy zatem o jodze psychicznego snu. Jak wyglądają zajęcia? Praktykę otwieramy rozluźnieniem ciała, a więc skupieniu się na fizyczności poprzez bardzo delikatne, łącznie 15-20 minutowe asany uelastyczniające stawy. Następnie wygodnie kładziemy się na macie, przykrywamy kocykiem i… wchodzimy w głęboki relaks, który trwa około 45-50 minut.

Yin Yoga

Pozbądź się stresu i złap równowagę w trakcie spokojnej praktyki przy dźwiękach muzyki i zapachu kadzidła. Yin joga wycisza, wprowadza równowagę do ciała i umysłu. Poprawia elastyczność i zwiększa zakres ruchu w stawach. Pozwala nam ćwiczyć głębsze tkanki naszych więzadeł, ścięgien, stawów oraz głębszych sieci powięzi. Ciało uwalnia się od napięć, które mogły kumulować się przez lata. Te zajęcia to również trening uważności, znany jako mindfulness. Zalety: redukuje stres, ułatwia zasypianie, poprawia koncentrację, czyni nas szczęśliwszymi.

Spotkania z głosem, dźwiękiem i jogą

Spędzamy czas wydobywając z siebie dźwięki z przyjemnością i ciekawością. Przekonujemy się, że głosu możemy używać na wiele sposobów, spośród których śpiew jest tylko jednym z nich. Dlatego też nie ma znaczenia czy (i jak) śpiewasz. Wystarczy, że przyjdziesz z otwartą głową i gotowością aby doświadczyć czegoś nowego. Improwizacje, małe osobiste odkrycia i harmonijne współbrzmienia w pieśniach zaowocują niezwykłą przyjemnością płynącą z bycia w kontakcie z własnym głosem i innymi uczestnikami.

AcroYoga

Na tych zajęciach stawiamy pierwsze kroki w świecie AcroYogi. Uczymy się jak w techniczny i bezpieczny sposób wykonywać podstawowe pozycje i płynne przejścia między nimi. Budujemy solidne fundamenty do bardziej zaawansowanej praktyki – wzmacniamy i uelastyczniamy ciało, ćwiczymy koordynację i uważność. Podczas zajęć wchodzimy w kontakt z pozostałymi uczestnikami, a wspólna praktyka pozwala nam odnaleźć naturalną radość i wewnętrzny spokój, otwiera na innych, oraz wprowadza w pozytywny nastrój. Zajęcia kończą się sesją masażu lub regenerującą praktyką relaksacji.

Joga Sivananda/ Joga Poranna

Klasyczna joga przeznaczona dla każdego, nie ma tutaj znaczenia poziom zaawansowania czy umiejętności. Podczas zajęć skupimy się na prawidłowym relaksie, oddechu łącząc to ze świadomością bycia w danych asanach.

The Flow in English/ all levels’

Energizujacy i relaksujący yoga- flow z instrukcjami w jezyku angielskim (lub polskim), z muzyką, na luzie, z mnóstwem oddechu i dawką pozytywnej energii. Dużo empatii, ’no judgement’, inspiracja i zauważenie każdej osoby- to temat przewodni.

Get up and flow – vinyasa yoga

Praktyka z Frannim to w pierwszeństwie pranayama (oddychanie), medytacja, chanting, stretching oraz nauka prawidłowego ustawienia ciała w asanach. Praktyka jogi z Frannim jest różnorodna i bogata – podczas każdego spotkania doświadczysz jaki ma ona wpływ na twój fizyczny i mentalny rozwój.

Tantra Yoga Dance// Warsztat tańca intuicyjnego

Taniec intuicyjny zaczyna się wtedy, gdy puścimy głowę, a zaczniemy podążać za tym, co „mówi” nasze ciało, za tym, co czujemy. Praktyka ta pozwala wzmocnić intuicję, czyli słuchanie głosu ciała, co chce nam powiedzieć, co chce w danej chwili zamanifestować, a poprzez to pozwala dotrzeć do naszych głębokich potrzeb oraz wglądów w samego siebie. Na zajęciach nie będziemy uczyć się żadnej techniki, lecz doświadczać dynamicznych jakości ruchu, posiłkując się teorią Labana, tak, aby odkrywać swój własny ruch, eksplorować nieznane lub zapomniane obszary, ożywiać ciało i czerpać z ruchu przyjemność oraz poczucie przepływu! 

Core Power Yoga

Mięśnie CORE to gorset utrzymujący stabilność naszego ciała. Są rusztowaniem dla kręgosłupa i swoistym centrum mocy, z którego wychodzi każdy ruch. Celem zajęć Core Power Flow jest budowa prawidłowego ustawienia kręgosłupa, aktywizowanie odpowiednich mięśni dla uzyskania prawidłowej postawy ciała i nauka czucia własnego ciała w przestrzeni. Podczas zajęć wykorzystywany jest klasyczny zestaw ćwiczeń na macie, bazujący na tradycyjnej metodzie Josepha Pilatesa. Przejścia między pozycjami są płynne i dynamiczne, w tle zaś rozbrzmiewają kompozycje Yirumy.

Joga Joasi

Joga dla zapracowanych, potrzebujących złapać chwilę oddechu i uważności na swoje ciało. Polecana rownież młodym mamom.

Tai Chi

Taijiquan ma za zadanie kompleksowo i naturalnie przywracać tą równowagę wykorzystując i pobudzając naturalne mechanizmy samoregulacji z równoczesnym budowaniem harmonijnego i wzmocnionego przepływu energii Qi.

Joga dla kręgosłupa

Praktyka na tych zajęciach jest delikatna, przygotowana tak aby ulżyć w najczęściej spotykanych bólach, oraz aby wzmocnić i uelastycznić cały kręgosłup. Asany – pozycje jogi wykonywane w ramach zajęć będą sprzyjać prawidłowemu ustawieniu elementów szkieletu, oraz rozluźnieniu chronicznie napiętych mięśni, a w szczególności w okolicy lędźwiowej i krzyżowej. Nie zabraknie również pozycji które uruchamiają pozostałe części ciała, tak aby po zajęciach poczuć rozluźnienie i doenergetyzowanie w całym ciele.

Bihar Joga – dla zapracowanych

Głównym filarem praktyki jest głęboka relaksacja, poznawanie i nawiązywanie relacji z własnym oddechem i ciałem z poszanowaniem jego indywidualnych możliwości oraz ograniczeń. Budowanie uważności podczas działań na macie, a w konsekwencji regularnej praktyki także poza nią. Rozwijanie świadomości wrażeń i osobistych reakcji, integracja doświadczenia. Na zajęciach uczymy się różnych technik jogicznych – asan, pranayamy (nauka oddechu), mudr, mantry oraz medytacji. Zajęcia dla osób o każdym poziomie zaawansowania, również dla tych, którzy wcześniej nie praktykowali lub mają dolegliwości zdrowotne, gdyż joga prowadzona w tej tradycji ma również działanie terapeutyczne.

Join event