Otwarty Weekend (24-25 lipca) w Joga Centrum!

Zapraszamy na pierwszy Otwarty Weekend (24-25 lipca) w tym roku w Joga Centrum przy ul. Biskupiej 18! 

W piątek 24 lipca od 19:00 odbędzie się spotkanie z Wojtkiem Karczmarzykiem autorem książki Joga Powięziowa Integralnie. Jeśli chcesz porozmawiać z Wojtkiem o swojej praktyce, książce, wziąć autograf, personalizowaną dedykację lub zakupić książkę, to będzie doskonały moment.

W sobotę 25 lipca od 9:00 – 19:15 poprowadzimy zajęcia: Hatha, Vinyasa, Medytacje, itd. Mamy kilku nowych i wspaniałych nauczycieli, więc to idealny czas by ich poznać. Przy zapisie zwracaj uwagę na język zajęć! Od 19:30 zapraszamy Cię na zajęcia Vino and Vinyasa for LGBT and Expats, które będą prowadzone po angielsku. Nasze studio, to bezpieczne miejsce w którym poza wspólną praktyką możesz poznać fenomenalne osoby i tworzyć niezapomniane relacje na lata, więc jeśli tylko masz przestrzeń, to przyjdź do nas wtedy. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku! 

Po wspólnej praktyce na koniec dnia od 21:00 zapraszamy na wspólny taniec.

Jeśli chcesz się podzielić czymś z naszą społecznością, niezależnie od tego czy to owoce, wino czy dobry humor, to weź to ze sobą. 🙂

Wszystkie zajęcia będą w 100% darmowe lecz na naszej recepcji pojawi się pudełko na wolne datki, które przeznaczymy na szczytny cel. Jeśli znasz miejsce, które potrzebuje w tym momencie pilnie potrzebuje wsparcia, to koniecznie daj nam znać – chcemy wspólnie wybrać cel naszej zbiórki.

Na WSZYSTKIE zajęcia prowadzimy ZAPISY.

Zapisywać możesz się przez nasz grafik na stronie (wystarczy zmienić zakres dat na tydzień od 20-26 lipca), mailowo (kontakt@jogacentrum.org), telefonicznie (536 909 707) lub poprzez wiadomość na naszym FB (www.facebook.com/jogacentrum.org).

Pamiętaj jednak że ilość miejsc jest ograniczona, więc jeśli wiesz że Cię nie będzie, to odwołaj swoją rezerwację z wyprzedzeniem, żeby miejsce na sali nie zostało puste i każdy mógł skorzystać z zajęć.

W związku z tym, że chcemy aby każdy miał okazję nas poznać, to wybierz max. 2 zajęcia na które chcesz się zapisać.

HARMONOGRAM:
Piątek
19:00 – 22:00 Spotkanie autorskie z Wojtkiem Karczmarzykiem

Sobota 

9:00-10:15 –  Dynamiczna Vinyasa Flow PL- Iza Aktypi
10:00-11:15 – Handstand and Mobility Haytham Hmiedat PL/ENG
10:45-12:00 – Hamaki ( Aerial Yoga) in English – Okhotnikova Alina
11:45-13:00 –  Joga powięziowa PL – Anna Kwietniak
16:00-17:15 – Mowa Dhammy – Medytacja drogą do wolności – Piotr Płaneta
16:15-17:30 – Hatha joga PL – Monika Wypych
17:45-19:00 – Medytacje – Piotr Płaneta stryszek
17:45-19:00 – The Nomad – Special Flow
18:00-19:15  – Vinyasa PL – Monika Wypych
19:30-20:45 – Vino and Vinyasa for Expats in English – Anna Boguszewska
19:45 – 21:00 –Glow in the Dark Flow/ diversity & inclusion in English- Monika Broz
21:00 – Dance in English Aga Piotrowska

OPISY ZAJĘĆ:
Piątek:

24 lipca od 19:00 przy ul. Biskupiej 18 – Spotkanie autorskie – Wojtek Karczmarzyk
Joga Powięziowa Integralnie. Co kryje się pod tym pojęciem? Czym jest dla naszego ciała i ducha? O swoim ogromnym doświadczeniu odkrywania tajników Jogi Powięziowej opowie nam Wojciech Karczmarzyk autor książki: Joga Powięziowa Integralnie. 

Serdecznie zapraszamy na wspaniały wieczór z Wojtkiem. Na spotkaniu autorskim poznasz historię Jogi Powięziowej, w jaki sposób powstawała książka, doświadczysz praktyki medytacji zintegrowanej obecności, znajdziesz odpowiedzi na pytania związane z joga powięziowa i integralnym podejściem do naszego ciała. Po części oficjalnej zapraszamy do rozmowy, dyskusji w przyjaznej atmosferze studia Joga Centrum, gdzie będzie można kupić książkę wraz z podpisem i dedykacja od autora.  

„Życie jest odczuwaniem i obecnością. Wszystko jest medytacja, 

Wszystko jest jogą” 

  1. Karczmarzyk  

Sobota:
9:00 – 10:15 – Dynamiczna Vinyasa Flow PL – Iza Aktypi
Vinyasa joga dynamiczna jest zbudowana z energetyzującej sekwencji asan, która ma na celu pobudzić całe ciało i pozwolić na przepływ energii. Najważniejszym elementem jest świadomy oddech który kieruje ruch przejścia pomiędzy asanami – stają są płynne i pełne gracji.

O prowadzącej: Joginka, artystka, która studiuje na krakowskiej ASP konserwacje dzieła sztuki. Skryta, skromna i bardzo wrażliwa dziewczyna, która przy bliższym poznaniu pokazuje swoje prawdziwe piękno i przebojowość. Uwielbia tworzyć sztukę, fotografować oraz szyć! Izabela, z pochodzenia pół-polka, pół-greczynka, podróżująca między Grecją a Polską. Zakochała się w joga Vinyasa, pod błękitnym niebem i rażącymi promieniami słońca w odległych dla nas Atenach. Swoją praktykę i naukę kontynuuje już 8 lat,  Dynamiczna praktyka jogi Vinyasa cały czas ją fascynuje i zachwyca wspaniałymi efektami – zarówno dla ciała jak i dla ducha oraz pomaga w rozwijaniu pasji artystycznej. Jej sposób uczenia innych, jest przesycony słońcem, ciepłem oraz szczerym uśmiechem!

10:00-11:15 – Handstand and Mobility Haytham Hmiedat PL/ENG
Join our HANDSTAND AND MOBILITY classes with Haytham Hmiedat, who has been working with handstands, spine, hip, and shoulders mobility for 5 years now, and helped many to correct their posture and improve handstand variations. Haytham’s experience comes from Gymnastics and a lot of other aspects of different sports. Haytham’s life was based on a playful and entertaining way of practice that built his passion for it and he’s very much open for sharing his passion with others.

What does Haytham focuses on?
– Posture correction
– Spine mobility
– Shoulder mobility
– Hip mobility

Haytham believes that Balancing the body is essential and can be achieved by working on the posture: the spine, shoulders and the hips.

If you’re dealing with any type of back or shoulders pain, these classes are for you.

Bringing the body back to the natural way of moving will make you feel free and help you move in every way possible, using the gymnastic strength training and mobility drills that your body has never been exposed to.

Posture correction drills and shoulder opening movements based on playing and fun, body balance and handstands exercise that fits everyone on all levels.

Handstand and mobility: Monday and Saturday at 6:30 PM in Biskupia St.

10:45-12:00 – Hamaki (Aerial Yoga) in English – Okhotnikova Alina

Aerial Yoga is a carefully developed method of Hatha Yoga that uses the support of a soft, fabric Aerial hammock suspended from the ceiling to enhance and refine a traditional floor Yoga practice.

With the hammock’s hold, gravity’s pull, and your teacher’s guidance, you will realize where you can lengthen and extend, strengthen and support, or soften and release in completely new ways – and then you can apply those same details in your regular floor Yoga practice, too.

To attend the Unnata Aerial Yoga class, you need to dress properly.  It is important to wear a t-shirt with a sleeve and long track pants.  Do not allow touching open areas of the body with a hammock. use interchangeable light socks or practice without socks.  please remove the watch and any jewelry that could injure you or damage the equipment.

11:45-13:00 –  Joga powięziowa PL – Anna Kwietniak
W tej praktyce skupiamy się na pracy z powięzią czyli błoną której zadaniem jest zewnętrzna osłona poszczególnych mięśni i organów wewnętrznych. Ta forma jogi jest dużo delikatniejsza w porównaniu do typowej hatha jogi, jednak jej działanie nierzadko jest dużo głębsze, rozciągając powięzie robimy przestrzeń w ciele dla wydłużenia mięśni i prawidłowego utrzymania ich tonusu.
O prowadzącej: Z wykształcenia doktor nauk o Ziemi,  na co dzień nauczyciel akademicki. Praktykuje jogę metodą Iyengara od 2013 roku. Obecnie uczestniczy w kursie nauczycielskim prowadzonym przez Romka Grzeszykowskiego. Technikę,  jaką daje metoda Iyengara uzupełnia jogą powięziową,  ucząc się od Wojtka Kaczmarczyka. Chętnie czerpie z różnych metod jogi, tak by praktyka stawała się naturalną częścią życia.

16:00-17:15 – Mowa Dhammy – Medytacja drogą do wolności – Piotr Płaneta
Mowa dhammy to coś w rodzaju wykładu, aczkolwiek odróżnia je cel takiego przemówienia. Wykłady przede wszystkim przekazują informacje, natomiast mowy dhammy mają na celu uczenie mądrości i dobrze wpływać na nasze serca. W związku z powyższym często odnoszą się do opowieści z życia wziętych i są o rzeczach które dotyczą nas wszystkich. W tej mowie opowiem Wam o tym jak medytacja staje się stopniową drogą do coraz większej wolności. Zastanowimy się czym w ogóle jest wolność i dlaczego po dokładnym przyjrzeniu się jej, wolność staje się równoważna najgłębszemu szczęściu. Czy szczęśliwszy jest ten, kto ma wolność do spełnienia każdego swojego pragnienia, czy ten, który jest wolny od potrzebowania czegokolwiek? Konsekwencje której z tych dróg dają większe szczęście w rzeczywistości w której przyszło nam żyć? W kontekście tego pytania, stosunkowo łatwo zrozumieć czym jest prawdziwe Oświecenie duchowe, jego realizacja i jaka ścieżka do niego prowadzi.

16:15-17:30 – Hatha joga PL – Monika Wypych
Zajęcia bazują na metodzie BKS Iyengara, szczególny akcent jest położony na prawidłowe wykonywanie asan, czyli pozycji jogi. Istotne jest tu zarówno ustawienie szkieletu jak i odpowiednia aktywność mięśni. Im pozycja bardziej prawidłowa tym głębsze jest jej terapeutyczne i rozwojowe działanie, zarówno na poziomie fizycznym, jak i na głębszych poziomach psychicznych. Aby umożliwić prawidłową pracę w pozycjach używane są pomoce takie jak kostki drewniane, paski, koce, wałki (bolstery), krzesła itp. Hatha joga jest doskonałą praktyką codzienną, utrzymuje ciało w dobrej kondycji szczególnie dobrze wpływa na mobilność stawów i elastyczność kręgosłupa. Może być stosowana jako forma fizjoterapii (w konsultacji z lekarzem).
O prowadzącej: Nazywam się Monika Wypych. Jestem absolwentką dwuletniej szkoły jogi Agaty Biernat w nurcie Hatha joga, oraz certyfikowanym nauczycielem Vinyasa Ashtanga Yoga (RYT200, Yoga Alliance) – kurs nauczycielski u Basi Lipskiej-Larsen. Pierwszy kontakt z jogą miałam 12 lat temu i od tego momentu joga towarzyszy mi cały czas. Jestem także trenerem personalnym z akredytacją Reps, dietetykiem z akredytacją American Council Exercise i instruktorem różnych form ruchu z 16- letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi. Holistyczne podejście do zdrowia i sposobu życia, zaprowadziło mnie w kierunku szkoły u Dr Shivani. Obecnie w trakcie zdobywania kwalifikacji. Na co dzień totalna – psiara, miłośniczka książek i fascynatka podróży dalekich i bliskich.

17:45-19:00 – Medytacje – Piotr Płaneta stryszek

18:00-19:15  – Vinyasa PL – Monika Wypych
To zajęcia w których akcent położony jest na dynamikę, oddech i płynne przejścia pomiędzy pozycjami. Są nieco bardziej wymagające pod kontem wysiłku fizycznego, ale równocześnie w swoim działaniu skutecznie poprawiają kondycję fizyczną. Podstawową cechą vinyasa jogi jest synchronizacja ruchu i oddechu, dodatkowo w połączeniu z prawidłową aktywnością w asanach i odpowiednim skupieniem uwagi, praktyka vinyasy efektywnie absorbuje umysł i wycisza go pozostawiając wyostrzoną świadomość.
O prowadzącej: Nazywam się Monika Wypych. Jestem absolwentką dwuletniej szkoły jogi Agaty Biernat w nurcie Hatha joga, oraz certyfikowanym nauczycielem Vinyasa Ashtanga Yoga (RYT200, Yoga Alliance) – kurs nauczycielski u Basi Lipskiej-Larsen. Pierwszy kontakt z jogą miałam 12 lat temu i od tego momentu joga towarzyszy mi cały czas. Jestem także trenerem personalnym z akredytacją Reps, dietetykiem z akredytacją American Council Exercise i instruktorem różnych form ruchu z 16- letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi. Holistyczne podejście do zdrowia i sposobu życia, zaprowadziło mnie w kierunku szkoły u Dr Shivani. Obecnie w trakcie zdobywania kwalifikacji. Na co dzień totalna – psiara, miłośniczka książek i fascynatka podróży dalekich i bliskich.

19:30-20:45 – Vino and Vinyasa for Expats – Vinyasa in English- Anna Boguszewska

19:45 – 21:00 – Glow in the Dark Flow/ diversity & inclusion in English- Monika Broz

21:00 – Dance in English Aga Piotrowska
Zapraszam na warsztat, w którym prowadzącym i uczestnikiem będzie twoje CIAŁO. Może zmęczone, może rozluźnione, może gibkie, a może spięte. Każde ciało ma swoje przekazy, których nie jesteśmy w pełni świadomi na co dzień. Siedzimy wciąż w głowie, bo nauczono nas, że głowa powinna dominować, że głowa wie, że głowa jest mądra. Tymczasem głowa i umysł są nieodłącznymi częściami ciała, które przemawia do ciebie jako CAŁOŚĆ. Słuchanie języka CAŁOŚCI to odkrywanie naszych połączeń lub….rozłączeń ze światem. To uruchamianie wewnętrznego radaru, który pomaga w doświadczaniu, przetwarzaniu i rozumieniu życia i nas samych na wszystkich poziomach: emocjonalnym, mentalnym i fizycznym. Pomaga w uczeniu się samego siebie: pokazuje wzorce zachowań i myślenia, które wzmacniają i które blokują. Podczas pierwszej części warsztatu, poprzez prowadzone ćwiczenia ruchowe, posłuchasz dialogu ciała z rozumem i sercem i spróbujesz wydobyć kilka takich wzorców mówiących o twoich relacjach, potrzebach i innych palących w TYM momencie twojego życia kwestiach. Natomiast w drugiej części, pozwolisz ciału prowadzić się w spontanicznym i intuicyjnym tańcu, które pomaga skontaktować się głębiej ze sobą i przede wszystkim rozluźnić nagromadzone napięcia. Puścimy wodze tanecznej fantazji i pozwolimy ciału ruszać się tak, jak chce! Możesz wziąć udział w obu częściach lub wybrać jedną z nich.  

Na WSZYSTKIE zajęcia prowadzimy ZAPISY.

Zapisywać możesz się przez nasz grafik na stronie (wystarczy zmienić zakres dat na tydzień od 20 do 26 lipca), mailowo (kontakt@jogacentrum.org), telefonicznie (536 909 707) lub poprzez wiadomość na naszym FB (www.facebook.com/jogacentrum.org).

Pamiętaj jednak że ilość miejsc jest ograniczona, więc jeśli wiesz że Cię nie będzie, to odwołaj swoją rezerwację z wyprzedzeniem, żeby miejsce na sali nie zostało puste i każdy mógł skorzystać z zajęć.

W związku z tym, że chcemy aby każdy miał okazję nas poznać, to wybierz max. 2 zajęcia na które chcesz się zapisać.

HARMONOGRAM:
Piątek
19:00 – 22:00 Spotkanie autorskie z Wojtkiem Karczmarzykiem

SOBOTA
9:00-10:15 –  Dynamiczna Vinyasa Flow PL- Iza Aktypi
10:00-11:15 – Handstand and Mobility Haytham Hmiedat PL/ENG
10:45-12:00 – Hamaki ( Aerial Yoga) in English – Okhotnikova Alina
11:45-13:00 –  Joga powięziowa PL – Anna Kwietniak
16:00-17:15 – Mowa Dhammy – Medytacja drogą do wolności – Piotr Płaneta
16:15-17:30 – Hatha joga PL – Monika Wypych
17:45-19:00 – Medytacje – Piotr Płaneta
17:45-19:00 – The Nomad – Special Flow
18:00-19:15  – Vinyasa PL – Monika Wypych
19:30-20:45 – Vino and Vinyasa for Expats in English- Anna Boguszewska
19:45 – 21:00 –Glow in the Dark Flow/ diversity & inclusion in English- Monika Broz
21:00 – Dance in English Aga Piotrowska

Wszystkie zajęcia będą w 100% darmowe lecz na naszej recepcji pojawi się pudełko na wolne datki, które przeznaczymy na szczytny cel. Jeśli znasz miejsce, które potrzebuje wsparcia, to koniecznie daj nam znać – chcemy wspólnie wybrać cel naszej zbiórki.


Post Your Thoughts

Join event

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.