Masaże

W naszej ofercie znajdziesz masaże:

Lomi Lomi Nui 

Lomi Lomi Nui wywodzi się z Hawajów. Masaż jest nierozłącznym elementem kultury Hawajczyków i był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Lomi Lomi nui jest to świątynny masaż który nabierał formę rytuału przeznaczonego na wyjątkowe okazje, które miały przygotować ciało i umysł do zmian, podjęcia poważnych decyzji oraz do przejścia na nowy etap życia.

Poprzez przyjemny dotyk ciało może się odprężyć i energia może swobodnie płynąć. Poprzez masaż możemy wejść głębiej w nas i usłyszeć lepiej potrzeby naszej duszy.
Ma właściwości oczyszczające nie tylko na poziomie fizycznym ale także komórkowym. W ciele zapisują się wszystkie nasze doświadczenia, te miłe oraz te negatywne, które zapisały się w formie napięć w ciele i wpływają na ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego.

Przez masaż można “przepracować” sytuacje które ciążą nas i uwolnić z nich ciało. W warunkach pełnych akceptacji, szacunku i miłości nasza całość może wrócić do harmonii i swobodnego przepływu energii.

Ważnym elementem tego rytuału jest sformułowanie naszych intencji. Warto przed sesją zastanowić się co tak naprawdę pragniemy w naszym życiu. Rozluźnione ciało pozwoli aby ziarna naszych intencji zasiadły się głęboko w nas i wzmocniły ich siłę.
 
Wyjątkową cechą tego masażu jest, to że poprzez dotyk nawiązuje się rozmowa pomiędzy osobą masującą i masowaną w otoczeniu bezpiecznym i pełnym szacunku.
Z poziomu fizycznego jest to masaż relaksujący i odprężający. Ruchy są płynne i długie wykonywane są głównie przedramionami na całym ciele, oprócz miejsc intymnych, które są zakryte ręcznikiem.

Tutaj możesz przeczytać więcej na ten temat: https://jogacentrum.org/masaze/masaz-lomi-lomi-nui/

ZAPISY: kontakt@jogacentrum.org

Lomi Lomi Nui na cztery ręce

Masaż Lomi Lomi Nui jest jednym z najstarszych na świecie rytuałów celebrujących powrót do naturalnego stanu błogości. Pełne gracji, płynne ruchy, wywodzące się z hawajskich tańców hula dają efekt nieopisanej przyjemności. Lomi Lomi Nui przywraca naturalny stan ciała i duszy, umożliwiając powrót do harmonii, spokoju i zadowolenia. Uznawany jest za jeden z najcudowniejszych masaży świata i nazwany masażem „kochających rąk”.

W zabiegu Lomi Lomi nui na “cztery ręce” dołącza para “kochających rąk” Basi! Osoba masowana otrzymuje płynny ruch masażu od dwóch osób jednocześnie. Pozwala to na objęcie dotykiem większego obszaru Twojego ciała w tym samym czasie, co niesamowicie potęguje doznania – stymuluje i koi układ nerwowy, rozpuszczając napięcia w ciele i umyśle.

Jaka jest nasza wspólna historia?

Poznałyśmy się na kursie Lomi Lomi Nui – i od razu zaiskrzyło!

Z pozoru dwie przeciwstawne energie – spokój i łagodność Basi oraz żywotność i energia Izabeli- idealnie komponują się we wspólnym „tańcu”, jakim jest Lomi Lomi, dając zupełnie nową jakość. Jakości te wzajemnie się uzupełniają w trakcie masażu, co jest odczuwalne w ciele osoby masowanej, pozostawiając uczucie harmonii i relaksu

Tutaj możesz przeczytać więcej: https://jogacentrum.org/masaze/masaz-lomi-lomi-nui-na-cztery-rece/

ZAPISY: kontakt@jogacentrum.org

Lomi Lomi Nui dla kobiet w ciąży

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. W tym czasie przyszła mama musi bardziej dbać zarówno o zdrowie fizyczne, jak i równowagę emocjonalną. Oba elementy mogą wpłynąć na rozwój dziecka. Najlepszą formą przygotowania kobiety do przejścia przez ten wyjątkowy okres jest nauka technik relaksacji, do których zalicza się również masaż.

Lomi Lomi nui otacza opieką przyszłą mamę – na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym. Masaż ten jest wykonywany jako naturalna forma uzdrawiania, w duchu ALOHA czyli z miłością, czułością, pełną akceptacją, bez oceniania i osądzania, z szacunkiem do osoby masowanej. Masaż ten charakteryzuje się wyjątkową delikatnością i troską o zdrowie mamy i maluszka. Lomi Lomi Nui to rytuał, który wykonuje się w intencji i przygotowuje osobę masowaną na nowy etap życia. Jest to niezwykłe spotkanie, podczas którego dochodzi do nawiązania i pogłębienia kontaktu ze swoim maleństwem, akceptacji swojego niezwykłego stanu, poczucia siły swojej kobiecości.

Masaż wykonywany jest na kobiecie leżącej na boku, w pozycji zbliżonej do embrionalnej. Boczne ułożenie ułatwia dostęp do tylnych partii ciała. Dotyk brzucha jest istotną częścią masażu ciążowego, pozwala na łagodne masowanie dziecka w łonie matki i fizycznie wzmaga odczucie połączenia między kobietą i jej dzieckiem. 

Tutaj możesz przeczytać więcej: https://jogacentrum.org/masaze/masaz-lomi-lomi-nui-dla-kobiet-w-ciazy/

ZAPISY: kontakt@jogacentrum.org

Masaż głęboko relaksacyjny

Masaż głęboko relaksacyjny w moim wykonaniu jest zainspirowany z różnych kultur pochodzenia dalekiego wschodu oraz rozluźniania struktur mięśniowo-powięziowych.

Masaż ten ma na celu uzyskanie stanu całkowitego odprężenia i zintegrowania. Dotyk przenika głęboko do mięśni, kości i narządów wewnętrznych, wspierając proces uwalniania i ukierunkowania przepływu energii przez ciało. Osoba masowana jest traktowana holistycznie, opierając się na założeniu że stan umysłu, ducha i ciała wzajemnie wpływają na siebie.

Wykonuję go przy zastosowaniu różnych technik, takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie oraz wklejanie się w tkankę i powolne przesuwanie jej. Podczas masażu ruchy są wykonywane świadomie i precyzyjnie. Pracuję różnymi częściami ciała takimi jak: dłonie, pięści, paliczki środkowe, palce oraz przedramię i łokieć. Czasami osoba masowana staje się aktywnym uczestnikiem masażu, wykonując czynne lub bierne ruchy, oraz przyjmując różne pozycje.

Tutaj możesz przeczytać więcej: https://jogacentrum.org/masaze/masaz-gleboko-relaksacyjny/

ZAPISY: kontakt@jogacentrum.org

Join event

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.