Kurs wstępny – podstawy jogi

Share:

Kurs wstępny jogi dedykowany jest dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć naukę jogi, ale również dla tych, którzy chcieliby odświeżyć swoją wiedzę i praktykę, a także dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem, obręczą barkową oraz inne problemy ruchowe. Zajęcia odbywają się w zamkniętej grupie, gdzie uwaga nauczyciela skierowana jest całkowicie na praktykujących. Zajęcia prowadzone …

Kurs wstępny jogi dedykowany jest dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć naukę jogi, ale również dla tych, którzy chcieliby odświeżyć swoją wiedzę i praktykę, a także dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem, obręczą barkową oraz inne problemy ruchowe. Zajęcia odbywają się w zamkniętej grupie, gdzie uwaga nauczyciela skierowana jest całkowicie na praktykujących. Zajęcia prowadzone są w atmosferze otwartości i zrozumienia dla ograniczeń uczestników, w wypadku problemów z wykonaniem asan nauczyciel zaproponuje warianty zastępcze, dostępne dla uczestnika.

Uczestnicząc w kursie:

 • Poprawnie wykonywać pozycje jogi, które nazywane są asanami. Ich poprawne wykonanie wpływa znacząco na postawę ciała, co za tym idzie na oddech, praca ta sprawia, że zrelaksujesz umysł i ciało, skupiamy się na szczegółach, precyzji, co sprowadza nasz umysł i uwagę do bycia tu i teraz, budowania uważności, co jest esencją jogi.
 • Poznasz poszczególne grupy asan: stojące, siady skłony skręty, odwrócone oraz pozycje relaksujące.
Każda z tych grup asan posiada inne właściwości dla ciała i umysłu i tak np:
 • Pozycje stojące: korygują pozycję ciała, uczą stabilnie stać na nogach, uczą jak rozkładać ciężar, kiedy ręce wykonują różne ruchy, budują siłę w ciele, co przygotowuje całe ciało do następnych grup asan. Dodają odwagi.
 • Pozycje siedzące: uczą poprawnego siedzenia na podłodze, uelastyczniają stawy kolanowe, kostki, biodra i kręgosłup, które często sprawiają nam problemy z powodu długiego siedzenia na krześle, nauczymy się poprawnego ułożenia nóg w różnych pozycjach, co nada im elastyczności i ruchomości. Ugruntowują.
 • Skłony: w skłonach różne pozycje nóg i ułożenie kolan pozwalają mięśniom pleców wyciągać się do przodu, wydłużać płacy, pracować z prostymi i wklęsłymi plecami, skłony do przodu mają też właściwości wyciszające i uspokajające.
 • Skręty: uczą rotacji kręgosłupa w pozycji bocznej, uelastyczniają całe ciało, mają działanie oczyszczające dla organów wewnętrznych, rozgrzewają.
 • Wygięcia: uczą wydłużania kręgosłupa do tyłu, wzmacniają mięśnie kręgosłupa oraz uczą unoszenia go do góry wbrew wiele grawitacji. Wygięcia sią pobudzające, dodające energii całemu ciału i orzeźwiają umysł.
  – Pozycje odwrócone: wcześniejsze pozycje takie jak stojące czy skręty przygotowują strukturę mięśniową do pozycji odwróconych, które uczą utrzymywania ciężaru na barkach, rękach czy szyi bez ich nadmiernego obrażania i nie powodując napięć w mięśniach szyi i nerwach. Pozycje odwrócone mają właściwości mocno regeneracyjne, uczą też odwagi i innego spojrzenia na świat – „do góry nogami”.
Oprócz tego:
 • Poznasz sposoby na skuteczny relaks.
 • Lepiej poznasz swoje ciało, poprawisz wygląd swojej sylwetki, usuniesz napięcia w ciele, poprawisz kondycję oraz metabolizm.
 • Nauczysz się solidnych podstaw, które pomogą ci w samodzielnym rozwijaniu praktyki w domu.
 • Będziesz mógł przedyskutować wszelkie kwestę z nauczycielem dotyczące twojej praktyki.
 • Poprawisz jakość i komfort swojego życia.
 • Wzmocnisz odporność i układ oddechowy.
 • Zyskasz równowagę ciała i umysłu, lepsze samopoczucie i spokój.
 • Poprawisz funkcjonowanie układu hormonalnego, spowolnisz procesy starzenia się oraz wyregulujesz pracę układu krwionośnego.
Na zajęciach zawsze dbamy o Twoje bezpieczeństwo oraz indywidualne podejście.
 
TERMIN: 24 stycznia do 17 marca 2023

ZAJĘCIA: wtorek i piątek

GODZINA: 18:00 – 19:15

PROWADZI: Ilona Łyżwa

CENA: 450 zł/ 16 zajęć – Na ten kurs NIE akceptujemy kart MultiSport Plus i OK System.
 
ZAPISY: Chcesz dołączyć? Napisz do nas wiadomość na mail: kontakt@jogacentrum.org Jeśli będzie miejsce poprosimy Cię o wpłatę zadatku, która jest potwierdzeniem rezerwacji miejsca.
 
LOKALIZACJA: Joga Centrum, ul. Biskupia 18
 
ZADATKI: Rezerwacja miejsca na kursie następuje po wpłacie zadatku w wysokości 200 zł, w recepcji lub na konto szkoły: 15 1140 2004 0000 3302 7836 5114. W tytule przelewu prosimy podać nazwę: ”Kurs wstępny”.
 

WAŻNE!

 1. Na kurs obowiązują zapisy oraz wpłata zadatku w wysokości 200 zł – reszta w dniu rozpoczęcia kursu.
 2. Wpłata zadatku jest gwarancją rezerwacji miejsca.
 3. Prosimy o przemyślane zapisy – w przypadku rezygnacji z kursu wpłacone zadatki nie są zwracane.
 4. Karnety są imienne i nie ma możliwości przepisania karnetu na osobę trzecią.
O prowadzącej: Ilona Łyżwa.

Była nauczycielka oraz pracowniczka korporacji. Jogę praktykuje od 2012 roku. Uczestniczka szkolenia nauczycielskiego u Ewy Wardzały i Nataszy Moszkowicz. Ukończyła również kurs jogi powięziowej u Wojtka Karczmarzyka w 2019 r. Fascynuje ją joga jako rozwój, droga życiowa, nieustający proces kontaktowania się ze sobą, który budzi uważność i rzuca światło na niedostępne zakamarki w ciele, gdzie ta uważność i światło nie dociera. Wierzy, że kiedy to światło rozbłyśnie, nie da się go już zgasić Praca z ludźmi daje jej wiele radości, sprawia, że sama jest w nieustannym procesie nauki i zmiany. Uczenie stwarza jej możliwość wspólnego bycia razem w tu i teraz. Jest również psychoterapeutką w nurcie Gestalt.

Podobne wydarzenia

Heart Activating Yoga Practice and Cacao Ceremony combined with Meditation, Music, Love Spells, Magic, Cards and Crystals! (This event is in ENGLISH ******The Alchemy of Love, the Experiential Journey through Universe's Most Powerful Emotion created especially for WOMEN by Monika Broz******* This is for all of you wild women, but especially if you: - ever …

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Alchemia Kobiecości naszym gościem specjalnym będzie Milena Thomas, która podzieli się z nami swoją historią w kontekście budowania miłości do siebie samej. Dostaniemy w prezencie od Mileny piękną afirmację do codziennej pracy z ukochaniem siebie. Nie zabraknie także chwili na zanurzenie się w dźwiękach, Milena zaśpiewa dla nas coś pięknego. …

W ramach naszego zimowego Festiwalu Miłości przygotowujemy dla Was warsztat Jogi w Parach. Prowadzi Iwona Krzyżanowska i Iza Aktypi. Na warsztacie będziemy praktykować jogowe asany w duecie- w relacji romantycznej, siostrzanej/braterskiej/przyjacielskiej i każdej innej. Rozpoczniemy od nawiązania kontaktu ze sobą i partnerem poprzez oddech. Będziemy wykonywać pozycje z uważnością wsłuchując się w siebie oraz potrzeby …

Anahata + Vishuddhi. Unia Serca i Gardła Komunikacja Serca. Warsztat z Delfiną. 11 lutego 2023 roku, 12:30 – 16:00, Joga Centrum Coś mi siedzi na Gardle. Ciężko mi na Sercu. Coś mnie męczy, siedzi mi w głowie i nie chce wyjść. Myślę o tym w kółko. Często odtwarzam w głowie stare sytuacje i w myślach …

Mamy radość znów zaprosić Was na medytacyjną podróż w dźwiękach gongu prowadzoną przez Piotra Płanetę, podczaj której będziecie mogli doświadczyć stanu głębokiego relaksu, introspekcji oraz uruchomić psychofizyczne procesy uzdrawiania. Wydarzenie składa się z trzech części: mowy dhammy – czyli słów inspirujących nas do bycia lepszymi ludźmi i pogłębiania naszej duchowej drogi; medytacji, oraz podróży w …

Czy wydaje Ci się, że joga jest tylko dla rozciągniętych i elastycznych? Być może szukasz "swojej" formy aktywności, ale jeszcze nie trafiłeś/trafiłaś na tę idealną? A może szukasz praktyki, która obudzi Twoje ciało, jednocześnie kojąc umysł? Jeżeli któreś z powyższych rezonuje z Tobą, to nasz kurs Vinyasa Jogi jest dla Ciebie! W czasie kursu: – …

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do nas!

pl_PLPL