Inter-akcje – nabór na zajęcia

Kochani! Nie wiem czy pamiętacie, ale niedawno pisaliśmy Wam o zajęciach medytacji z dźwiękiem prowadzonych przez Anią Ostafil. Ponieważ wiemy, że jej zajęcia przypadły Wam do gustu, dokładamy zatem jeszcze jedne zajęcia z Anią do grafiku Joga Centrum. Będą to tzw. Inter-Akcje – taniec, rysunek i performans terapeutyczny.

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki od 20:30 – 22:00. Już dziś poszukujemy nabór do grup – czekamy na Wasze zapisy mailowo, telefonicznie lub osobiście w recepcji szkoły 🙂

CZYM SĄ INTER-AKCJE:
 1. Zajęcia Inter-akcje czerpią swoją inspiracje z nurtu terapii ekspresyjnych. Ich głównym założeniem jest, że istnieje wiele kanałów ekspresji i każdy z nich jest nam dostępny, rodzimy się bowiem z ogromnym zasobem możliwości. Zwykle jednak w trakcie dorastania żegnamy się ze spontaniczną kreatywnością i zdobywamy błędne przekonanie, że pewne kanały ekspresji nie są właściwe dla nas, że „nie jesteśmy wystarczająco dobrzy”.
 2. Inter-Akcje to zajęcia, które mogą pomóc odnowić kontakt z ciałem, z tańcem, z kartką i kredką oraz z drugim człowiekiem. Zaczynając od podstaw, od świadomości oddechu, kontaktu z podłogą, ugruntowania, poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Tak, aby krok po kroku otwierać się na działania w grupie i twórczy proces. Zrzucając napięcia i pozbywając się blokad związanych z postrzeganiem siebie i własnej twórczości możemy wejść w przestrzeń swobodnej improwizacji.
CO BĘDZIEMY ROBIĆ NA ZAJĘCIACH:
 1. Nie będziemy uczyć się żadnej techniki, lecz doświadczać różnych jakości ruchu, posiłkując się teorią Labana, tak by odkrywać, eksplorować, ożywiać i czerpać z ruchu przyjemność oraz wgląd w siebie. W działaniach performatywnych będziemy poznawać siebie również w rolach obserwującego i obserwowanego, z życzliwością i uważnością, tak aby inspirować i wspierać się w tym doświadczeniu wzajemnie.
 2. Na zajęciach wykorzystamy: metody terapii ekspresyjnych, taniec intuicyjny, podstawy Analizy Ruchu Labana oraz Bartenieff Fundamentals, elementy metody A. Halprin, ćwiczenia bioenergetyczne A. Lowena, koncepcję Rytmów Rozwojowych oraz pracę z rysunkiem, dźwiękiem, głosem, performansem w ujęciu rozwojowym.

INTER-AKCJE rzucają światło na to co dzieje się „w środku” oraz „pomiędzy”, na relację ze sobą samym, jak i z grupą, na działania oraz skutki tych działań, na proces, na to, co poza słowami.

ZAJĘCIA SĄ DLA WSZYSTKICH TYCH KTÓRZY CHCĄ:
 • swobodnie się poruszać
 • odnaleźć kontakt ze sobą, swoim ciałem i emocjami
 • lepiej poznać siebie w relacji i w komunikacji niewerbalnej
 • wyrazić siebie w ruchu, tańcu, głosie, działaniach plastycznych
 • poczuć radość tworzenia i bycia w grupie
 • pozbyć się blokad, które stoją na drodze do spontaniczności i przyjemności
 • otworzyć się na kreatywność i improwizację
 • spędzić twórczo i niebanalnie czas
PRZYGOTOWANIE:
 • Nie jest potrzebne żadne wcześniejsze doświadczenie pracy z ciałem i tańcem!
 • Na zajęcia warto ubrać wygodny strój niekrępujący ruchów; tańczymy boso lub w skarpetkach.
 • Jeśli masz swoje ulubione kredki/pastele, weź ze sobą.

Tyle z nowości na dziś. Czekamy na Was!:)

Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków

 

 


Categories: Medytacja, Warsztaty, Zajęcia

There are 2 comments

Post Your Thoughts

Join event