Historie z podświadomości – Warsztaty artystyczne dla każdego

Share:

Czy pamiętasz swoje pierwsze, dziecięce rysunki? Wymyślane na poczekaniu historie, chwile spędzone w całkowitym skupieniu z kredkami albo farbami, piosenki śpiewane zabawkom, spontaniczne tańce na dywanie? Czy pamiętasz, jak to było – tworzyć? Każdy z nas jest artystą – dopóki nie przestaje nim być. Każde dziecko lubi tańczyć, śpiewać, udawać kogoś innego, wymyślać historyjki i …

Czy pamiętasz swoje pierwsze, dziecięce rysunki? Wymyślane na poczekaniu historie, chwile spędzone w całkowitym skupieniu z kredkami albo farbami, piosenki śpiewane zabawkom, spontaniczne tańce na dywanie? Czy pamiętasz, jak to było – tworzyć?
Każdy z nas jest artystą – dopóki nie przestaje nim być.
Każde dziecko lubi tańczyć, śpiewać, udawać kogoś innego, wymyślać historyjki i scenariusze zabaw. Niektórzy z nas po prostu w pewnym momencie słyszą, że nie wypada już bawić się farbami, że brzydko rysują i mają błędy w wypracowaniu, że powinni się zająć poważnymi sprawami. Zaczynamy mówić, ze nie jesteśmy kreatywni. I wierzyć, że uprawiać sztukę mogą nieliczne jednostki.
A gdyby powrócić do tamtych czasów zanim jeszcze kazano nam zdusić nasze twórcze impulsy? A gdyby tak zacząć znowu malować, tańczyć, pisać, tworzyć komiksy? Gdyby wydobyć z podświadomości nasze artystyczne instynkty, pragnienia, historie?
Pozwól sobie na to!
Przyjdź na nasze warsztaty i poczuj się na powrót artystą.
Podczas zajęć z Olgą, artystką i muzykoterapeutką, poczujesz na nowo więź ze swoją kreatywnością. Będziesz uprawiać jogę, tańczyć i malować.
Z Martą, trenerką pisania i redaktorką, odkryjesz historie, które masz do opowiedzenia, i nauczysz się pięknie o nich pisać.
Z kolei pod kierunkiem Przemka, rysownika i ilustratora, stworzysz prawdziwy komiks!
PROGRAM
10:00 – 12:30
PORTAL DO WEWNĄTRZ – warsztaty jogi, tańca intuicyjnego i malarstwa akrylowego z Olgą Czech
13.30 – 16.30
PISANIE Z WNĘTRZNOŚCI – warsztaty pisania kreatywnego z Martą Marecką
17.00 – 20.00
POPRZEZ KADRY PERCEPCJI – kreatywne warsztaty tworzenia komiksu z Przemysławem Widełem
GDZIE: Joga Centrum Nova Huta, os. Zgody 7, Kraków
KIEDY: 10 grudnia 2023
CENA:
Early Bird (do 20 listopada 2023): 199 zł za jeden warsztat, 399 zł za pakiet trzech warsztatów
Late Bird (od 21 listopada 2023): 249 zł za jeden warsztat, 499 zł za pakiet trzech warsztatów
ILOŚĆ MIEJSC: 15
GRUPA WIEKOWA: dorośli
Pamiętaj, że rezerwacja miejsca następuje po opłaceniu wejścia. Na wydarzenie nie obowiązują karnety, karty MultiSport czy Medicover, jedynie dedykowane wejściówki. Jeśli chcesz otrzymać od nas fakturę, to koniecznie daj nam znać przy zapisie.
W przypadku rezygnacji z rezerwacji wpłata nie jest zwracana, natomiast miejsce można przekazać innej osobie
PORTAL DO WEWNĄTRZ – warsztaty jogi, tańca intuicyjnego i malarstwa akrylowego
W każdym z nas mieszka piękna i potężna energia twórcza. W czasie tego spotkania poczujesz ją, uwolnisz i będziesz ją eksplorować. Osadzisz się w sobie, głęboko poczujesz ciało i to, co w Tobie żywe – z tego miejsca otworzysz się na przepływ energii kreatywnej, na jej spontaniczną ekspresję. W podróży będą prowadzić Cię: Joga, taniec intuicyjny oraz malowanie farbami akrylowymi.
• Na początku spotkania zanurzysz się w uważną, zbalansowaną praktykę Jogi. Otulisz siebie ruchem, oddechem i uwagą, wylądujesz miękko i świadomie na ziemi po całym tygodniu przeżyć, doznań.
• Następnie w rytm muzyki oddasz się przepływowi tańca intuicyjnego. W tej części uwolnisz ciało, zrzucając z siebie struktury, schematy i powinności. Otworzysz się na zabawę, autentyczność, wolność. Żaden ruch nie będzie tutaj nieodpowiedni.
• W ostatniej części spotkania weźmiesz do ręki pędzel i przy użyciu farb akrylowych przeniesiesz swoją ekspresję na duży arkusz papieru. Całe Twoje doświadczenie będzie mogło ukazać się w namacalnej formie, nasycić się wielością barw, kształtów, znaczeń. Będzie to czas, w którym poeksperymentujesz, doznasz siebie podczas procesu tworzenia. Zbadasz, czym to tworzenie dla Ciebie jest.
• Na koniec usiądziemy wspólnie w kręgu by zintegrować doświadczenie, podzielić się tym, co przeżyliśmy.
Jeśli czujesz wołanie, przyjdź, niezależnie od tego, czy na co dzień tworzysz, czy nie. Zabierz ze sobą wygodne ubranie, którego nie będzie żal ubrudzić.
O prowadzącej:
OLGA CZECH
Joginka, artystka i muzykoterapeutka podążająca ścieżką świadomego rozwoju. Praktykę Jogi rozpoczęła w wieku czternastu lat i od tamtej pory nieustannie rozwija się w tym obszarze. Prowadzi zajęcia w stylach Hatha, Vinyasa, Yin, oraz praktykę z autorską muzyką na żywo. Pomaga także ludziom odkryć intuicyjny taniec i ruch. Pracuje zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi – tych najmłodszych uczy gry na pianinie, rytmiki, oraz Jogi. Z wykształcenia muzyczka, pianistka, spełniająca się w komponowaniu i graniu koncertów. W 2023 roku wydała swoją pierwszą solową płytę „WCZECHŚWIAT”, zapraszającą słuchacza w senną, oniryczną podróż do wewnątrz.
Olga łączy w swoim życiu ekspresję twórczą z praktyką świadomego ruchu i Jogi, obserwując jak te obszary wzajemnie na siebie wpływają, wspierając się. Wrażliwość i otwartość, zapuszczenie korzeni w naturze, autentyczność i komunikacja – to wartości, którymi się kieruje
PISANIE Z WNĘTRZNOŚCI – warsztaty pisania kreatywnego
Jest w Tobie nieskończenie wiele historii. Możesz czerpać ze swojego doświadczenia, z zasłyszanych anegdot, z miejskich legend, ze snów. Możesz pisać piękne i ważne teksty, które poruszą czytelników.
Pisarze nie są narodem wybranym, jakimś specjalnym gatunkiem człowieka. Instynkt opowiadania jest w każdym z nas. Na tych warsztatach pokażę Ci, jak go wydobyć i oszlifować. Nauczysz się, skąd czerpać inspirację, jak wyciągać z niej ważne dla Ciebie tematy i jak tworzyć na ich podstawie historie. Pokażę Ci, jak budować pełne napięcia sceny i dam Ci konkretne wskazówki, które pomogą Ci pisać lepiej.
Jeśli nie piszesz kreatywnie, to na tych warsztatach zaczniesz. A jeśli tworzysz od jakiegoś czasu, to otrzymasz ode mnie moc wskazówek, inspiracji i wyjdziesz z nowymi pomysłami na teksty.
O prowadzącej:
MARTA MARECKA
Trenerka pisania, redaktorka, fanka językowych krzaczorów. Lubi konkret i chce dawać konkretne rozwiązania. Uwielbia pisać i chce zachęcić jak najwięcej ludzi, żeby też z nią pisali. Z wykształcenia filolożka, a nawet doktorka językoznawstwa, z natury nerdziara – zapytaj ją o teorię i technikę pisania, a nie zamknie się przez godzinę.
Od 2019 roku prowadzi warsztaty pisarskie – zarówno literackie, jak i akademickie. Współpracuje z pisarzami, redaguje, prowadzi konsultacje pisarskie, pisze recenzje redaktorskie, uczy w Szkole Pisania Powieści Marii Kuli. Jej wychowankowie wygrywają konkursy literackie, zdobywają kontrakty wydawnicze lub publikują samodzielnie cykle powieściowe.
POPRZEZ KADRY PERCEPCJI – kreatywne warsztaty tworzenia komiksu
Tytuł nawiązujący do popularnego eseju Aldousa Huxleya „Drzwi Percepcji” – traktatu o postrzeganiu świata percepcji oraz o tym, jak się zmienia pod wpływem różnych praktyk. Podczas warsztatów wejdziesz w stan artystycznego flow i przelejesz na papier narracje, opowieści i strumienie świadomości, które każdy z nas nosi w sobie. Nauczysz się sięgać po flow, patrzeć inaczej na świat, starając się ująć go w formie komiksu.
Warsztat jest przyjazną formułą wprowadzenia w podstawowe zagadnienia związane z komponowaniem i rysowaniem czy też kolażowym wyklejaniem plansz komiksowych.
Na początku poznasz podstawowe pojęcia i narzędzia narracyjne oraz techniki i style rysunkowe stosowane przez artystów, którzy zajmują się tworzeniem noweli rysunkowych.
Potem zaczniesz rysować swój komiks!
Jeśli kochasz komiksy, niezależnie od tego, czy jest to manga, komiks superbohaterski czy prasowe paski komiksowe, dowiesz się o nich więcej i poznasz tajniki pracy rysowników. Jeśli dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z fascynującym światem komiksowych narracji, to zyskasz solidne podstawy w miłej atmosferze.
O prowadzącym:
PRZEMYSŁAW WIDEŁ
Rysownik, ilustrator, który w swoich działaniach twórczych sięga po narracje rysunkowe. Współtwórca komiksu Tokio. Smok i Smok, wydanego przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, autor komiksów publikowanych w zinie „Warchlaki”, na co dzień ilustrator w marce Medicine.

Podobne wydarzenia

Doceniasz ręcznie robione, artystyczne przedmioty? Wspierasz polskie marki? Szukasz unikatów? ‘Eko' to Twoja filozofia? Intryguje Cię idea upcyklingu? Jeżeli tak to Joga Centrum oraz Zgoda Cafe zapraszają na Targi Rzeczy Pięknych, które odbędą się 3 grudnia (niedziela) w Joga Centrum Nowa Huta przy os. Zgody 7. Będziemy dla Was od 10:00 do 18:00 w naszych …

“A co się może stać, kiedy ktoś tłumi w sobie zbyt dużo żywotnej energii i nie daję jej rozkwitać? Jak w czarodziejskim garnku z owsianką w niepowołanych rękach. ciśnienie rośnie i rośnie aż następuje eksplozja i buch! całe dobro rozpryskuje się po ziemi. Także musimy dopilnować, aby sfera intuicji była w Nas wzmacniana i podsycana. …

Warsztat jest wprowadzeniem w element Wody, odnoszący się do zimy według Chińskiej medycyny. Zalecany wszystkim pragnącym zrównoważyć ten element zarówno fizycznie jak i energetycznie. Będziemy pobudzać subtelną energię (według starożytnej sztuki medycyny chińskiej nazywanej Qi/Czi/Ki). To praca na meridianach nerek i pęcherza moczowego. Fizycznie wzmocnimy i zrównoważyć przepływ energii tej fizycznej i emocjonalnej w całej …

Będzie to 4 godzinny warsztat, podczas którego dowiesz się wszystkiego, co niezbędne, aby bezpiecznie wchodzić i wychodzić z pozycji, oraz jak ją utrzymać. Warsztat jest skierowany do osób, które: - nigdy nie stały na rękach i chcą zacząć tą piękną przygodę chcą zrozumieć lepiej ustawienie ciała - chcą popracować nad mobilnością, stabilnością i znalezieniem balansu …

Zaprarszamy na kolejną medytacyjną podróż w dźwiękach gongów w wydaniu „gong duet”. Tematem przewodnim spotkania będzie wygaszanie lęku, zainspirowane słowami Ajahna Brahma „A co będzie, jeśli drzewo nie spadnie nam na głowę”? Jeśli idzie o nasze gongi, to wydarzenie jak zwykle prowadzę ja (Piotr Płaneta), a część koncertową w duecie zagram z Aleksandrą Baś. To …

Usłysz wołanie, wolna Kobieto i przyjdź do kręgu. Usłysz wołanie wewnętrznej Wiedzącej, Przewodniczki, Boginii i zasiądź w kręgu swych Sióstr. Staw się pośród innych Kobiet, których serca, tak jak Twoje, potrzebują poczuć siostrzaną przestrzeń. Bezpieczną przestrzeń dzielenia się życiem, jego cieniem i światłem. Tym, co boli i tym, co cieszy. Zasiądź w Kręgu Mocy, by …

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do nas!

pl_PLPL