Warsztaty tarotowe część 2 – Arkana Małe

29 lutego 2020

12:00 - 16:30

ul. Biskupia 18, Kraków

120 zł

Zapraszamy na kontynuację warsztatów tarotowych, tym razem skoncentrujemy się na Arkanach Małych, czyli kartach dotyczących bardziej codziennych spraw, przypominających powszechnie znaną talię do gry.

Warsztat odbędzie się w naszym studiu Joga Centrum (ul. Biskupia 18) w sobotę 29 lutego od godziny 12:00 do 16:30.
Cena: 120 zł

Ograniczona ilość miejsc!

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy kierować telefonicznie 536 909 707 lub mailowo kontakt@jogacentrum.org

Zadatki:

Bezzwrotne zadatki w wysokości 50 zł prosimy wpłacać na konto 09 1140 2004 0000 3202 7839 0297 w tytule przelewu wpisując „Tarot”. Wpłata zadatku jest gwarancją rezerwacji miejsca. Pozostałą część kwoty wpłacana jest na miejscu (gotówką) w dniu warsztatu.

Arkana Małe składają się z czterech grup kolorów: Buław, Pucharów, Mieczy i Monet. Każdy kolor dzieli się na dziesięć kart numerycznych – od Asa do Dziesiątki i czterech Kart Dworskich. Kolory przyporządkowane są żywiołom, konkretnym jakościom i znakom zodiaku.

Porozmawiamy o poszczególnych kolorach odpowiadających 4 sferom życia człowieka. Zastanowimy się jak czytać je w oparciu o symbolikę liczb, w oparciu o Arkana Wielkie, a może po prostu nauczyć się znaczeń na pamięć?

Spróbujemy posłużyć się tarotem jako środkiem rozwoju wewnętrznego, metodą prognozowania przyszłości i medytacji. Zapraszam do wzięcia swoich talii, będziemy uczyć się patrzeć, tak, żeby widzieć i móc samodzielnie odkrywać znaczenia konkretnych kart.

Archetypowa natura obrazów uderza w ukryte, nieświadome struny tego, który je odczytuje, i odbija nieznaną dotąd wiedzę czy wgląd w ich związki z sytuacją klienta – dzięki temu, jak się zdaje, odsłaniając rzeczy, który w żaden racjonalny sposób nie można odkryć. […] wynika to ze świadomości wzorców archetypowych […], działających w życiu i odbitych w obrazach na kartach.*

UWAGA!
Wydarzenie przeznaczone jest dla osób, które brały udział w pierwszej części warsztatu i mają już podstawową wiedzę dotyczącą Arkanów Wielkich.

* Cytat pochodzi z wydanej w 1986r. książki The Mythic Tarot, autorstwa Juliet Sharman-Burke i Liz Grene

Nauczycielka Tarota Justyna Świacka – tarotem zainteresowała się już we wczesnym dzieciństwie. Justyny Mama miała talię i książkę z prostymi opisami poszczególnych kart. Przez długi czas stawiała tarota tylko sobie i najbliższym przyjaciołom, potem z polecenia zaczęło zgłaszać się do niej coraz więcej osób. Na studiach zafascynował Justynę A. Jodorwsky i jego podejście do tarota jako do narzędzia samorozwoju, medytacji. To jak dzisiaj pracuję z kartami, próbując pomagać ludziom w rozwiązywaniu problemów życiowych jest w znacznej mierze zainspirowane jego podejściem, opisanym m. in. w książce “The Way of Tarot”.

Michael Scott Moore – spotkanie autorskie. Joga w niewoli - Meet Michael Scott Moore, the author of The Desert and the Sea.

read next

Zapisz się na warsztat!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.