Warsztaty herbaciane z matchą

12 października 2019

12:00 - 14:30

ul. Biskupia 18, Kraków

80 zł

„Zaparz filiżankę dobrej herbaty; ułóż węgiel tak, żeby jego płomień ogrzewał wodę; kwiatom nadaj naturalny wygląd; latem zadbaj o chłód, zimą  o ciepło; zrób wszystko zawczasu; przygotuj się na deszcz; okaż  współbiesiadnikom wszelkie względy.” Sen no Rikyu

Zapraszam na warsztaty poświęcone japońskiej drodze herbaty – chadō. Będzie to spotkanie nastawionego na kontemplację i doświadczanie świadomego współprzeżywania chwili (jap. ichigo ichie) z czarką wyśmienitej herbaty.

Termin: 12 października
Godzina: 12:00 – 14:30
Prowadzi: Barbara Korona
Cena: 80 zł
Zapisy: Obowiązują (kontakt@jogacentrum.org)
Lokalizacja: Joga Centrum, ul. Biskupia 18

Rezerwacja miejsca na warsztacie następuje po wpłacie zadatku w wysokości 40 zł, w recepcji lub na konto szkoły: 09 1140 2004 0000 3202 7839 0297. W tytule przelewu prosimy podać nazwę: ”Warsztaty herbaciane z matchą”.

Warsztaty zostaną podzielone na poszczególne części:
Pokaz parzenia herbaty 

Na pięknym strychu Studia Joga Centrum urządzimy chasitsu – pawilon herbaciany. Zaparzę w nim dla Was wysokiej jakości matchę, dostosowując miejsce i atmosferę spotkania do pory roku, dnia oraz energii która wytworzy się między nami. Uczestnicy otrzymają wcześniej mailowo tajne wskazówki 😉

Warsztaty parzenia matchi

Czyli nauka o podstawowych akcesoriach i zasadach parzenia herbaty – do czego służą, jakie mają znaczenie. Opowiem o historii chanoyu, estetyce wabi-sabi oraz czterech zasadach wa kei sei jaku. Na tym etapie każdy z uczestników będzie miał możliwość spróbować swoich sił od strony praktycznej i samodzielnie zaparzyć herbatę.

Medytacja z herbatą

Podobno „Herbata i Zen są tym samym”, a działanie matchi oddziałuje na całe ciało i ducha, dlatego spróbujemy doświadczyć jej w sposób bliski mnichom Zen, którzy w dużej mierze kształtowali filozofię herbaty widząc w niej unikalną roślinę poprawiającą koncentrację, a ostatecznie jako pomoc na drodze do satori.

Prowadzi: Barbara Korona
W spotkaniu herbacianym cenię sobie nieoczywiste piękno, prostotę i traktuję je jako sposób doświadczenia rzeczywistości, który warto przenosić na wszystkie obszary życia. Inspirują mnie głównie przekazy ludzi herbaty takich jak: Muso Soseki, Murata Shuko, Takenoo Joo, Sen no Rikyu oraz Soshitsu Sen. Wszyscy oni podążali drogą herbaty na przekór popularnym modom i rozrywkom. Na co dzień prowadzę herbaciarnię Czajownia.

Expats Party!

read next

Zapisz się na warsztat!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.