Warsztat Zoga

19 czerwca 2021

12:00 - 14:00

ul. Biskupia 18, Kraków

80 zł

Zoga jest nowoczesną formą ruchu, dzięki której możemy dążyć do osiągnięcia takich efektów w ciele, jak podczas terapeutycznej interwencji manualnej. Twórcą tej metody jest Wojciech Cackowski, fizjoterapeuta i bodyworker, zdobywający swoją wiedzę u wielu specjalistów światowej sławy takich jak: Tom Myers i Sharon Wheeler. Zoga skupia się na poprawieniu relacji i przywróceniu symbiozy ciała w stosunku do grawitacji. 

Osiągając taki stan poprawia się nasza fizjologia i autoregulacja organizmu, lepiej pracują nasze mięśnie i stawy, następuje prawidłowa impulsacja układu nerwowego, poprawia się ukrwienie i dostajemy możliwość przywrócenia pewnego stanu homeostazy. Ponadto jest to świetne narzędzie do pracy z ciałem, dające nam możliwość dotarcia do poszczególnych mięśni i partii ciała, przywrócenia ich naturalnych funkcji. 

Każdy nasz mięsień ma swoją określoną funkcję do spełnienia, a dzisiejszy siedzący tryb życia nie tylko temu nie sprzyja ale też poważnie zaburza. Skutki tego odczuwamy na co dzień w postaci chronicznych napięć i bóli, na które „nic nie pomaga” oraz w postaci wad postawy. Część naszych mięśni na skutek braku właściwego ruchu sztywnieje i napina się a inne słabną i wiotczeją – jak wiemy obie reakcje są niepożądane. 

Korzystając z takiego narzędzia jak Zoga możemy te negatywne procesy w ciele odwrócić i naprawić, przy okazji zdobywając lepszy kontakt i świadomość swojego ciała. Dodatkowym efektem jest praca na poziomie powięzi, przywracająca swobodę i ślizg pomiędzy poszczególnymi mięśniami, zapewniając tym samym możliwość prawidłowego funkcjonowania. 

Zoga jest formułą doskonałą dla wszystkich, którzy chcą świadomie pracować nad swoim ciałem, nad blokadami i ograniczeniami ruchomości oraz niwelowaniem asymetrii. Również dla tych, którzy próbowali już wielu form ruchu i było jeszcze gorzej albo bez zmian, oraz osób aktywnie uprawiających sport, chcących lepiej poznać swoje ciało i osiągać lepsze rezultaty. Dodatkowym atutem ruchów w Zodze jest ich intuicyjność dzięki czemu ciało łatwiej je zapamiętuje i możemy ćwiczyć samodzielnie uwzględniając indywidualne potrzeby naszego ciała. Ćwiczenia te umożliwiają nam odzyskanie świeżości, pozytywnej energii oraz uczucia lekkości i sprężystości w ciele.

Data: 19 czerwca 2021
Godzina: 12:00 – 14:00
Lokalizacja: Joga Centrum, ul. Biskupia 18
Prowadzi: Marek Gołąb
Cena: 80 zł
Zapisy: jogacentrum.org@gmail.com
Rezerwacja: Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zadatku w wysokości: 40 zł


Na to wydarzenie NIE AKCEPTUJEMY kart OK System, MultiSport oraz karnetów.

Pamiętaj aby przed płatnością wysłać do nas wiadomość na adres:  jogacentrum.org@gmail.com– mamy ograniczoną ilość miejsc.

Zadatki prosimy wpłacać na konto 15 1140 2004 0000 3302 7836 5114 w tytule przelewu wpisując „Zoga”. Wpłata zadatku jest gwarancją rezerwacji miejsca. Pozostałą część kwoty należy wpłacić gotówką w dniu warsztatu.

Uwaga! W przypadku rezygnacji z rezerwacji zadatek nie jest zwracany.

O Marku:
Nazywam się Marek Gołąb. Swoją przygodę z jogą rozpocząłem kilkanaście lat temu i kontynuuję nadal pod okiem wielu znakomitych nauczycieli zarówno polskich jak i zagranicznych. Odbyłem wieloletni trening nauczycielski u Romana Grzeszykowskiego w metodzie jogi Iyengara, ale w swojej pracy wykorzystuję także wiedzę i doświadczenie zdobyte na  specjalistycznych szkoleniach dotyczących pracy z ciałem. Joga jest dla mnie świetnym sposobem na życie, ponieważ umożliwia ciągłą pracę nad sobą i dokonywanie zmian. Ponadto fascynuje mnie holistyczne podejście, któremu zawdzięczam szeroki wachlarz swoich  zainteresowań, zaczynając od medytacji, masażu do integracji strukturalnej: Zoga Multidimensional Movement i Zoga Movement Therapy.

Ashtanga yoga i opowiadania z Indii - Max Pascal i Erika Pinna w Krakowie

read next

Zapisz się na warsztat!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.