Tai Chi- Kurs Podstawowy – 7.11 – 1.12.2017

Starts 7 listopada 2017
Ends 1 grudnia 2017

20:30 - 22:00

ul. Biskupia 18, Kraków

160 zł

CHEN TAIJIQUAN

holistyczna metoda psychosomatyczna

„Uwolnij od stresu swój umysł i ciało.
Nie wahaj się uwierzyć w swoje możliwości.
Zaufaj naturze.”

TERMIN KURSU: 7 listopada – 1 grudnia 2017
ZAJĘCIA: wtorek, piątek
GODZINA: 20:30 – 22:00
MIEJSCE: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków
PROWADZI: Dorota Rusin – Czajkowska
CENA: 160 zł/ 8 zajęć
 
ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY:
• poprzez formularz zgłoszeniowy tego wydarzenia
• telefonicznie: +48 536 909 707
• osobiście, w recepcji szkoły Joga Centrum: ul. Biskupia 18
DLACZEGO TAIJIQUAN?

Rozwój cywilizacji spowodował oderwanie człowieka od natury. Gubiąc naturalne proporcje między tym, co „cielesne” i „duchowe”, przestaliśmy w dużej mierze odbierać sygnały przekazywane nam przez organizm. Oddzielając umysł od ciała, odeszliśmy od naturalnej równowagi, zapewniającej nam pełnię zdrowia.

Nie doceniając tego, jak głęboko i nierozerwalnie jesteśmy związani z otaczającym nas światem, nie tylko nie korzystamy z dobrodziejstw łączności z naturą, ale staliśmy się też bezbronni wobec negatywnych wpływów otoczenia. Tempo i sposób życia, nawarstwianie się trudnych do rozwiązania problemów, stały się dla wielu z nas źródłem długotrwałego stresu.

Taijiquan wyrasta z chińskiej energetycznej wizji świata, holistycznej koncepcji człowieka i przyrody, proponuje drogi powrotu do łączności z naturą, które można odnaleźć w tradycyjnych metodach terapeutycznych Państwa Środka.

Proponuję kontakt z żywą tradycją stylu Chen Taijiquan. Sztuka ta korzeniami splata się z Tradycyjną Medycyną Chińską. Czerpie z tysięcy lat doświadczeń, obserwacji i poszukiwań zmierzających do poznania ludzkiej natury. W oparciu o taki model chińscy terapeuci i lekarze stosują metody skuteczne w leczeniu większości chorób i dolegliwości.

Taijiquan to system ćwiczeń, który, dla uzyskania naturalnego i skutecznego wpływu na ćwiczącego, wykorzystuje najważniejsze aspekty człowieka jako psychofizycznej jedności.

JAK DZIAŁA TAIJIQUAN?

Koncepcja psychofizycznej jedności mówi, że pomiędzy takimi elementami jak emocjonalność, świadomość, narządy wewnętrzne, mięśnie, narząd ruchu, oddychanie, procesy fizjologiczne itd. panuje stan równowagi dynamicznej, gdzie bodźce i reakcje negatywne i pozytywne przebiegają nieustająco.

Równowaga ta pozostaje w ścisłym związku z harmonijnym krążeniem energii Qi w nas i naszym otoczeniu. Jeżeli równowaga się utrzymuje, człowiek jest zdrowy, sprawny i w pełni wydajny.

Wystarczy jednakże, że w obrębie jednego elementu, np. emocjonalności (pod wpływem długotrwałych bodźców stresujących) zachwiana zostaje równowaga, zaburzenie przenosi się na pozostałe elementy naszej skomplikowanej „układanki”. Rodzą się zaburzenia i dolegliwości.

Taijiquan ma za zadanie kompleksowo i naturalnie przywracać tą równowagę wykorzystując i pobudzając naturalne mechanizmy samoregulacji z równoczesnym budowaniem harmonijnego i wzmocnionego przepływu energii Qi.

JAK ĆWICZYMY TAIJIQUAN?

Wykonując ruchy pełne gracji i lekkości nie przeciążamy stawów i mięśni. Wzmacniamy je i uelastyczniamy stopniowo, równocześnie pogłębiając ich rozluźnienie.

Pracując nad prawidłowym, naturalnym ustawieniem kręgosłupa, kolan, barków, bioder itd., powoli, ale skutecznie, utrwalamy nawyk prawidłowej, zrelaksowanej postawy ciała.

Podążając myślą za ruchem ciągłym i łagodnym oraz koncentrując się na coraz głębszym stanie relaksu obejmującym nasze ciało i umysł, redukujemy „gonitwę myśli”, poprawiamy naszą koncentrację uwagi, sprawiamy, że emocje stają się coraz bardziej zrównoważone; budujemy wewnętrzny spokój, siłę.

Wolne tempo, charakter ruchów oraz odpowiednia koncentracja uwagi podczas ćwiczeń stymulują naturalny, pogłębiony i wyciszony rytm oddechowy.

Taijiquan można ćwiczyć coraz intensywniej, również rozwijać jej aspekt bojowy (ponieważ jest tradycyjną chińska sztuką walki), wszystko zależy od indywidualnych potrzeb każdego ćwiczącego.

Metoda jest bezpieczna, gdyż oparta jest na ruchach naturalnych oraz wykorzystuje naturalne możliwości naszego umysłu. Jest łagodna i stopniowa, dlatego na rozpoczęcie ćwiczeń nie jest nigdy za późno.

Wbrew obiegowym opiniom praktykowanie Taijiquan nie jest trudne, gdyż podstawowe i najważniejsze reguły ćwiczeń są proste i jasne. Wystarczy tylko przyjąć aktywną postawę względem własnego zdrowia i możliwości jego poprawy.

Taijiquan jest indywidualną drogą każdego, kto się nim zajmuje. Dlatego szczególne miejsce w moim nauczaniu zajmuje indywidualne podejście do każdej osoby, bezpośredni kontakt, uważne, wspólne odkrywanie możliwości jakie daje styl Chen. Wspólne doświadczanie, że sztuka ta jest nie tylko metodą, sposobem dążenia do wybranego celu, ale także celem samym w sobie, codzienną radością praktykowania.

ZALICZKA/KAUCJA:
Rezerwacja miejsca na kursie następuje po wpłacie zaliczki lub kaucji, w wysokości 100 zł, w recepcji szkoły lub na konto szkoły Joga Centrum: 79 1140 2004 0000 3402 7650 6266. W tytule przelewu prosimy podać nazwę: ”Tai Chi – kurs podstawowy III”.
 
WAŻNE!
1. Na kurs obowiązują zapisy oraz wpłata zadatku w wysokości 100 zł – reszta przy rozpoczęciu kursu.
2. Respektujemy karty MultiSport i OK System z kaucją 100 zł, zwrotną po uczestnictwie w 8 zajęciach. Można odrobić nieobecność na zajęciach do tygodnia po zakończeniu kursu. Za niewykorzystane zajęcia z kaucji będzie potrącane 15 zł/zajęcia.
DOROTA RUSIN – CZAJKOWSKA

Mgr rehabilitacji ruchowej AWF Kraków. Dyplomowany specjalista w zakresie korekcji wad postawy. Taiji praktykuje od 29 lat, jest nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem ( naucza od 20 lat). Obecnie propaguje styl Chen Taijiquan, najstarszy tradycyjny styl Taiji, prowadzi treningi, seminaria i obozy. Akademia przez nią prowadzona należy do światowej organizacji mistrza Chen Binga: Chen Bing Taiji Academy z siedzibą w Chenjiagou w Chinch – miejscu narodzin Taijiquan , w ramach której, wciąż doskonali się i podnosi swoje kwalifikacje.

Informacje:

Tel:503 99 54 57

e-mail: dobzinka@wp.pl

Chen Bing Taiji Academy-Poland – Facebook,

www.taichichen.pl

Moc Stwarzania. Pełnia Zmysłów. 23 września

read next

Dołącz