Spotkania z głosem

15 października 2018

21:00 - 22:30

ul. Biskupia 18, Kraków

Wejście według cennika szkoły

Spotkania z Głosem – Twoim, cichym, donośnym, naszym wspólnym… Jakim jeszcze? Będzie to czas, który spędzimy wydobywając z siebie dźwięki z przyjemnością i ciekawością.
 
ZAJĘCIA: poniedziałek 
GODZINA: 21:00 – 22:30
PROWADZI: Sabina Krauze
CENA: Obowiązują karnety według cennika szkoły, karty MultiSport i OK System
ZAPISY: Nie obowiązują
UWAGA!
Od 23 stycznia pojawi się nowa grupa w środy od 10:45 – 12:00. 
Będziemy:
– rozluźniać i energetyzować nasze ciała,
– obserwować swój głos,
– poznawać pieśni tradycyjne: polskie, gruzińskie, ukraińskie i nie tylko
 
Spotkanie z głosem jest dla wszystkich: nie ma znaczenia czy (i jak) śpiewasz. Przekonamy się zresztą, że swojego głosu możemy używać na wiele sposobów, spośród których śpiew jest tylko jednym z nich. Wystarczy przyjść z otwartą głową i gotowością do doświadczenia czegoś nowego. Być może wśród ćwiczeń, zabaw i pieśni znajdziesz coś co dobrze z Tobą zarezonuje i będzie Ci towarzyszyć na co dzień.
W czasie spotkań korzystamy z narzędzi treningu fizycznego i obszaru działań performatywnych, uwalniania głosu oraz intuicji, własnej ekspresji i pracy z pieśniami ludowymi wielu kultur. Do tej pory towarzyszyły nam pieśni z Polski, Ukrainy, Gruzji, Hiszpanii i Białorusi. Z ich pomocą odnajdujemy przyjemność wspólnego śpiewania, brzmienia, harmonii, tłumaczymy tekst, wzbogacamy swoje archiwum dźwiękowe głoskami z obcych języków, łączymy się ze znaczeniami pieśni i sprawdzamy różne aranżacje. Poza pieśniami szukamy rozmaitych dróg używania swojego głosu. Wzdychamy, mruczymy, oddychamy, śpiewamy, rytmizujemy, improwizujemy.
Zajęcia kończymy późnym wieczorem, a bliskość nocy nadaje spotkaniom niecodziennego charakteru. Czasem, przy jednoczesnym zachowaniu aktywności i gotowości, jest sennie, masażowo, pieśni płyną, relaksujemy się poszukując harmonii w głosach przy pieśniach i improwizacjach. Innymi razy stawiamy na rozmach, rytm i silniejszą ekspresję. Noc, jako ważny element “Spotkań z głosem” domaga się sprawdzenia jak wyglądałyby zajęcia w innych porach dnia. Otwieramy więc kolejną grupę o nowej godzinie – od 23 stycznia w każdą środę od 10:45 do 12:00 będziemy szukać porannej delikatności i płynności, z której w miarę upływu czasu rodzić się będzie albo silniejsza dynamika albo delikatne wejście w resztę dnia.

Zapraszamy wszystkich poszukujących przyjemności i swobody związanej z byciem w kontakcie z własnym głosem i z pieśniami różnych kultur. Nie trzeba mieć za sobą żadnej formalnej czy nieformalnej edukacji muzycznej i głosowej. Przydaje się za to wygodny strój niekrępujący ruchu, gdyż często szukamy ekspresji w gestach i ciele. W poniedziałki zaczynamy od 21:00 a w środy od 10:45. Do zobaczenia!

 

Czekamy na Was!

Grafika: Joanna Żyłowska z Joanna Tworzy

Kurs podstawowy Hatha Joga

read next