Shake it! Grupa Tańca Intuicyjnego / zajęcia otwarte

5 września 2018

8:00 - 9:00

ul. Biskupia 18, Kraków

Wejście według cennika szkoły

Zapraszam na zajęcia poranne, które mogą sprawić, że energetycznie, niebanalnie, dynamicznie i kreatywnie rozpoczniesz swój dzień!

Jeśli wydaje Ci się, że nie umiesz tańczyć… zawsze możesz zacząć od wytrząsania! SHAKE IT OFF! Zrzuć to z siebie, wytańcz to co jest w tobie!
* * *
TERMIN: każda środa od 5 września
GODZINA: 8:00 – 9:00
CENA: 30zł jednorazowe wejście; respektujemy karty MultiSport i OK System

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY:

• poprzez formularz zgłoszeniowy tego wydarzenia
• mailowo: kontakt@jogacentrum.org
• telefonicznie: +48 536 909 707
• osobiście, w recepcji szkoły Joga Centrum: ul. Biskupia 18

Taniec intuicyjny zaczyna się wtedy, gdy puścimy głowę, a zaczniemy podążać za tym, co „mówi” nasze ciało, za tym, co czujemy. Praktyka ta pozwala wzmocnić intuicję, czyli słuchanie głosu ciała. Co chce nam powiedzieć, co chce w danej chwili zamanifestować, a poprzez to pozwala dotrzeć do naszych głębokich potrzeb (takich, jak potrzeba odpoczynku, odpuszczenia, bycia zaopiekowanym, potrzeba miłości, bliskości, a także wyrażenia złości, krzyku, ochrony swoich granic).

Jednocześnie taniec odkrywa przed nami swoje uzdrawiające właściwości. Pomaga nam oczyścić się z zalegających, tłumionych w środku emocji, stresu, przekonań, ocen, krytycyzmów, pomagając zrzucić napięcia, nadmierną kontrolę i ciężar dźwiganych na co dzień obowiązków, przenosząc nas z głowy w przestrzeń intensywnego doświadczania, tu i teraz, do naszego domu, jakim jest nasze własne ciało, do przyjemności jaką jest „bycie w ciele”. Tańcząc w grupie możemy również zbliżać się do innych osób, które czują, poznawać się na niewerbalnym poziomie, bez zbędnych słów, bez udawania, bez maski.

Możemy w ten sposób uzdrawiać swoje bliskie relacje z innymi ludźmi. Uczyć się nowych, dobrych wzorców, zaufania, poczucia bezpieczeństwa, odwagi, wyrażania czułości, empatii, zmysłowości. W tańcu intuicyjnym – uzdrawiającym – dążymy do poczucia psychofizycznej jedności, gdzie nie ma już rozdzielenia na ciało, umysł ani duszę, zostajemy spojeni, wewnętrznie zintegrowani, otwarci na wglądy przychodzące głęboko z naszego wnętrza, na odpowiedzi i najlepsze dla nas rozwiązania. Ty sam/ty sama odkrywasz, że naprawdę wiesz najlepiej, co dla ciebie dobre. Ciało staje się w tym procesie twoim najlepszym przyjacielem i przewodnikiem.

Nie jest potrzebne żadne przygotowanie ani umiejętności taneczne!

* Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tych zajęć, pisz śmiało na mój adres anna@wyspasensu.pl

Prowadząca:

Anna Wiktoria Ostafil – pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych oraz Tańca Kreatywnego opartego na teorii Labana. Absolwentka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces IPP. Na co dzień tworzy autorskie warsztaty, taneczne eventy i grupy tańca intuicyjnego oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Od dwóch lat prowadzi Medytacje Aktywne Osho w Krakowie. Jej zamiłowaniem są również taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich – edycja 2014/15. Uwielbia duchowe pieśni, mandale, grę na bębnach i flecie indiańskim. W wolnym czasie dzierga łapacze snów. Autorka projektu Wyspa Sensu www.wyspasensu.pl

Joga z medytacją i pogłębioną relaksacją

read next

Zapisz się na zajęcia!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.