Prana w praktyce jogi – Pratyahara

18 marca 2017

14:00 - 18:00

Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków

60

Zapraszamy na unikalny warsztat poświęcony życiowej energii (z sanskrytu prana) i temu jak za pomocą praktyk jogicznych możemy ją obserwować, wpływać na nią, a w szczególności rozwijać.

W poznawaniu tego jak życiowa energia porusza się w naszych ciałach będziemy przede wszystkim skupiać uwagę na obserwacji naszych doświadczeń, tego co jest i co się wydarza gdy praktykujemy jogę, w szczególności asany i pranayamy, tak aby wyobrażenia dotyczące subtelnej struktury nie przysłaniały nam rzeczywistych obserwacji. Jednak nie zaprzestaniemy na obserwacji.
Poznamy również wiedzę bazującą na wglądach dawnych mistrzów i zobaczymy czy i jak owa pradawna jogiczna i tantryczna wiedza odnosi się do naszych własnych doświadczeń.
Proponowany warsztat to dwie sesje po 1h45′ praktyki łączonej z wykładami, z przerwą pomiędzy sesjami.
 
Warsztat ten dedykowany będzie subtelnej praktyce kontroli i częściowego wycofania świadomości ze zmysłów. Asany i pranayamy pomogą przygotować ciało i umysł do praktyki yoga nidry. W stanie bardzo głębokiego, błogiego relaksu, na skraju snu, będziemy przyglądać się dokąd podąża nasza uwaga, co nią kieruje i jak energia życiowa podąża za naszą uwagą.
 
Ze względu na ograniczone ramy czasowe, celem warsztatu jest przede wszystkim rozbudzenie uważności i ciekawości do dalszych samodzielnych poszukiwań i odkryć. Dla większości praktyków jogi, wgląd w funkcjonowanie ciała na subtelnym poziomie, przychodzi z długotrwałą, wieloletnią praktyką. Dlatego aby maksymalnie wykorzystać te warsztaty warto podejść do nich bez oczekiwania od siebie natychmiastowych wglądów. Za to warto pamiętać że systematyczna praktyka jogi niezawodnie sprawia ze stajemy się coraz bardziej świadomi swojego ciała i procesów w nim zachodzących. Warsztaty przeznaczone są dla osób już praktykujących jogę.
 
Zapraszam serdecznie!!
Mirek Kozlowski i Joga Centrum
inwestycja: 60zł

"Sztuka wypoczywania" z Alicją Miszczor

read next

Join event

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.