Odzyskiwanie czasu i czucia – świadomość w ruchu

1 marca 2020

13:00 - 16:30

ul. Biskupia 18, Kraków

110 zł

Podarujmy sobie czas, którego nie trzeba gonić. Ukojenie dla ciała. Radość z odczuwania.

Gdy jesteśmy obecni tu i teraz, czas przemienia się. Niektórzy mówią, że zatrzymuje się, rozciąga, że w ciągu godziny wydarzyło się więcej, niż w całym ostatnim tygodniu. Więcej życia w każdej minucie. Więcej przestrzeni na czucie.
Nie trzeba jednak wszystkiego zmieniać, zatrzymywać myśli, działań – wystarczy, że pojawi się świadomość.
***
Z uważnością, łagodnością, z szacunkiem dla ciała i ukrytych w nim potrzeb, zanurzymy się w świadomy, swobodny ruch – czyli taki, który:
– pomoże uwolnić nagromadzone w ciele (i w głowie!) napięcia
– otworzy Cię na odczuwanie przyjemności 'bycia w ciele’
– głęboko zrelaksuje, zmniejszy skutki codziennego stresu
– odkryje przed Tobą nową perspektywę postrzegania ciała – jego potrzeb, urazów, problemów
– może zarówno wskazać problem, jak i być narzędziem jego rozwiązania.
 
Stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na próbowanie nowego, badanie swoich granic, na pierwsze lub kolejne kroki w budowaniu pełnej akceptacji relacji ze swoim ciałem. Bez oceniania, porównywania, w uważności na siebie i innych. Otworzymy się na radość z kontaktu z drugą osobą i moc wspólnego doświadczania jako grupa. Na przyjemność, która płynie ze swobodnego ruchu, z poruszenia zamrożonych obszarów ciała, z odkrywania nowych form poruszania się. Poszerzymy nasz repertuar ruchu i poznamy sposoby na to, by w każdej chwili dnia, w każdej innej praktyce ruchowej odnaleźć komfort, przyjemność i wskazówki do lepszego zrozumienia swojego ciała.
 
Dla kogo?
Dla każdego, kto pragnie podarować sobie ukojenie, zatrzymać się w biegu, spędzić czas ze sobą i z innymi w atmosferze zabawy, harmonii, akceptacji.
Ważne – nie musisz mieć jeszcze doświadczenia w świadomej pracy z ciałem. Na swoje zajęcia chętnie zapraszam osoby, które „nigdy nie robił takich rzeczy”;) Jeśli je masz, praktykujesz, jogę, tańczysz- warsztat może otworzyć Cię na możliwość wzbogacenia własnej praktyki ruchowej.
 
Gdzie: Joga Centrum, ul. Biskupia 18
Kiedy: 1 marca, 15 marca i 5 kwietnia
Godziny: 13:00 – 16:30
Koszt: 110 zł
 
Na to wydarzenie nie akceptujemy karnetów, kart MultiSport oraz OK System.
 
Zapisy:
– mailowo: kontakt@jogacentrum.org
– telefonicznie: 536 909 707
Rezerwacja miejsca na warsztacie następuje po wpłacie zadatku w wysokości 50 zł, w recepcji lub na konto szkoły: 09 1140 2004 0000 3202 7839 0297. W tytule przelewu prosimy podać nazwę: ”Odzyskiwanie czasu i czucia”.
Kilka słów od Joanny:
Kocham wsłuchiwać się w mądrość ciała, poruszać, tańczyć, łączyć. Zachwyca mnie, jak ścieżki naszego ruchu ujawniają to, co gra w naszym umyśle. Szukam dróg, by otworzyć świat tańca i pracy z ciałem także dla tych, którzy obawiają się do tego świata zajrzeć – wierzę, że świadomy ruch to dobro, z którego możemy czerpać wszyscy! – niezależnie od sprawności, doświadczeń z ruchem czy blokad w głowie i innych częściach nas.
 
O prowadzącej:
Tańczy od 7 roku życia, od 7 lat zanurzona w świadomą pracę z ciałem. Absolwentka psychologii, studentka dwuletniego studium Psychologii Procesu. Aktualnie w procesie certyfikacji na Somatic Movement Educator według metody Body Mind Centering ((BMC Certification Program, Movimiento Atlas, Zaragoza). Instruktorka i trenerka personalna metody Pilates Core. Ukończyła szkolenie „Metodyka prowadzenia zajęć pracy z ciałem. Wzorce rozwojowe” – prowadzone przez Iwonę Olszowską. Nieustannie poszerza swój warsztat, biorąc udział w zajęciach różnych technik tanecznych, metod pracy z ciałem (np. Metoda Feldenkraisa, Ruch Autentyczny, Body Mind Centering, Gaga), festiwalach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą. Prowadzi autorskie warsztaty tańca i pracy z ciałem w Polsce, Hiszpanii i Izraelu.
 

Podróż do siebie po siebie (Joga, Obecność, Taniec)

read next

Zapisz się na warsztat!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.