Nada Joga, Medytacja i Mantry

Starts 17 stycznia 2020
Ends 28 lutego 2020

20:00 - 21:30

ul. Biskupia 18, Kraków

Według cennika

Nada joga to forma medytacji w której główną praktyką jest słuchanie wewnętrznej ciszy. Jeżeli głęboko wsłuchamy się w tło wszystkich dźwięków, możemy odnaleźć tam święty dźwięk „nada”, który jest dźwiękiem energii duchowej przepływającej przez nasz umysł i serce. Jogini nazywają tę energię praną, buddyści piti, a nada jest dźwiękowym jej aspektem. Jeżeli kierujemy swój umysł na nadę, pobudzamy przepływ energii duchowej, coraz głębiej się w niej zanurzając, doświadczając spokoju, błogości oraz rozbudzenia duchowej percepcji i intuicji.

Drugą praktyką nada jogi jest medytacyjne śpiewanie mantr. Opierając się o różne formy medytacji buddyjskiej, takie jak medytacja miłującej dobroci, uspokojenia umysłu i odpuszczenia, najpierw wprowadzamy nasze umysły w stany medytacyjne, aby z nich wydobywała się ekspresja w formie mantr.

Prowadzi: Piotr Płaneta
Kiedy: Piątki o 20:00
Gdzie: Joga Centrum, ul. Biskupia 18
Cena: Obowiązuje cennik studia
Zapisy: Przez grafik na stronie -> tutaj

Piotr Płaneta – Jestem nauczycielem i osobą na ścieżce medytacji w duchu wczesnego buddyzmu. Opierając się na badaniach autentycznych słów Buddy, czyli sutt z kanonu palijskiego, oraz naukach najlepszych moim zdaniem współcześnie żyjących nauczycieli: Ajahna Brahma i Ajahna Sujato. Miałem zaszczyt brać udział w odosobnieniach medytacyjnych prowadzonych przez tych mnichów. Medytacja i ścieżka duchowa są dla mnie całym życiem. Przyjąłem śluby Brahmacaryi (celibatu) oraz inne buddyjskie reguły moralne, nie poświęcając czasu na rzeczy niesłużące wartościom duchowym.

Posiadam niezachwianą wiarę w naukę Buddy wynikającą z własnych doświadczeń medytacyjnych i traktuję praktykę jako drogę do pełnego Oświecenia. Uważam jednak, że medytacja może pomóc również ludziom którzy po prostu chcą poprawić jakość swojego życia. Łączę elastyczność z wysokimi standardami praktyki. Prowadzę odosobnienia i warsztaty medytacyjne.

Finalizuję doktorat z filozofii, pisząc o technikach medytacyjnych we wczesnym buddyzmie. Jestem pasjonatem religioznawstwa i rozumienia duchowości i psychiki ludzkiej. Brałem udział w wielu konferencjach międzynarodowych i krajowych, wypowiadając się na różne tematy dot. duchowości i świadomości.

Dodatkowo zajmuję się muzyką, aby za jej pomocą pogłębiać różne procesy duchowe. Gram na gongu terapeutycznym, oraz prowadzę ceremonie kakao grając na bębnie i miksując na żywo odpowiednią muzykę.

W te wakacje lecę na 3-miesięczne odosobnienie medytacyjne do klasztoru Ajahna Brahma, aby przejść jeszcze głębszy trening duchowy i by móc jeszcze bardziej służyć wszystkim, którzy szukają Oświecenia i tego co się z tym łączy, czyli: dobroci, spokoju, mądrości, wolności, błogości i szczęścia.

Medytacyjna podróż w dźwiękach gongu

read next

Zapisz się na zajęcia!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.