Medytacyjna podróż w dźwiękach gongu

26 września 2020

19:00 - 21:00

ul. Armii Krajowej 16 - Newton

50 zł

Serdecznie zapraszam na kąpiel w dźwiękach gongu, podczas której pomogę Wam dzięki odpowiednio pobudzonym wibracjom gongu oraz technikom medytacyjnym doświadczyć stanu głębokiego relaksu, introspekcji oraz uruchomić psychofizyczne procesy uzdrawiania.
 
Data: 26 września 2020
Godzina: 19:00
Lokalizacja: Joga Centrum Bronowice, ul. Armii Krajowej 16
Prowadzi: Piotr Płaneta
Zapisy: kontakt@jogacentrum.org

Cena: 50 zł

Napisz do nas aby zarezerwować dla siebie miejsce. W wiadomości zwrotnej poprosimy Cię o potwierdzenie rezerwacji poprzez wpłatę 50 zł/os. Wpłaty można dokonać w recepcji studia na Biskupiej 18 lub na konto 09 1140 2004 0000 3202 7839 0297 w tytule przelewu wpisując „Medytacyjna podróż w dźwiękach gongu”. Wpłata jest gwarancją rezerwacji miejsca. W przypadku rezygnacji z rezerwacji wpłata nie jest zwracana.

Na to wydarzenie NIE AKCEPTUJEMY kart OK System, MultiSport oraz karnetów.

 
Gong jest instrumentem terapeutycznym, który działa na wielu poziomach: wywołuje on falę akustyczną o szerokim spektrum częstotliwości, których wibracje w szczególny sposób masują ciało fizyczne.
 
Dźwięk potrafi wejść głęboko w struktury ciała, i poprzez mikro-drgania masuje wszystkie jego komórki. Gong który posiadam to duży, 100 cm tam-tam, stworzony do celów terapeutycznych, zatwierdzony przez instytut Petera Hessa, badający gongi pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa w użyciu terapeutycznym. Jest to bardzo wysokiej jakości gong, stworzony aby oczyszczać na wielu poziomach.
 
Według joginów dźwięk gongu oddziałuje intensywnie na ciało energetyczne. Pobudza on ruch prany, rozbudza ją, czyści i harmonizuje. Jako nauczyciel medytacji potwierdzam jego intensywne działanie w tej kwestii. Już po pierwszym uderzeniu czuć jak prana się porusza, po całej sesji ciało energii jest lekkie i wolne od blokad. Nawet jeżeli świadomość danego człowieka nie odczuwa ruchu prany, gong i tak oddziałuje pozytywnie na jej przepływ.
 
Dzięki transowemu dźwiękowi gongu, umysł stosunkowo łatwo wchodzi w stan głębokiego relaksu. Wraz w falami dźwiękowymi gongu i odpowiednimi technikami medytacyjnymi, odpływają, rozpuszczają się emocjonalne złogi. Muzykoterapia pozwala też harmonizować i integrować emocje. Jestem tam, aby pomóc to robić dzięki instrukcjom które podaję przed koncertem, oraz w czasie na integrację: po doświadczeniu gongu. Jeżeli gong wyzwoli w kimś coś ważnego, pomogę zinterpretować to doświadczenie i dać wskazówki co dalej można z nim zrobić. Mam w tym wieloletnie doświadczenie. Ten aspekt przygotowania do i integracji praktyki jest ważniejszy od samej fali akustycznej, która wydobywa się z gongu. Wywołać procesy jest łatwo, integrować je to prawdziwa sztuka.
 
Wydarzenie w zależności od potrzeb każdego uczestnika może być interpretowane jako koncert, medytacja, lub muzykoterapia.
Planuję je poprowadzić mocno w duchu medytacyjnym, lecz można doświadczyć go również pod kątem czysto estetycznym. Na szczęście jest tak, że granie terapeutyczno-relaksacyjne jest piękne również pod kątem estetycznym 🙂
 
PLAN WYDARZENIA:
– Przywitanie, wyjaśnienie technik medytacyjnych które można stosować podczas podróży – 30 minut
– Podróż medytacyjna w dźwiękach gongu – 50 minut
– Medytacja miłującej dobroci – 15 minut
– Integracja doświadczenia, czas na pytania etc. – czas trwania w zależności od potrzeb uczestników.
 
Można brać udział zarówno w pozycji medytacyjnej jak i pozycji leżącej, w zależności od potrzeb i chęci.
 
CO ZABRAĆ: Luźne ubranie. Koce i wałki będą na miejscu.
 
GONG: Instrument który posiadam to najwyższej jakości terapeutycznej 100-centymetrowy gong tam-tam. Jest on w pełni bezpiecznym instrumentem terapeutycznym, certyfikowanym przez instytut Petera Hessa, zajmujący się profesjonalną selekcją instrumentów terapeutycznych.Jego moc oddziaływania na ciało energetyczne przy odpowiednim zagraniu jest ogromna. Ukończyłem kurs gry na gongu u Ryszarda Zdziocha – osoby która jako pierwsza w Polsce zajmowała się grą na gongu i będąca mistrzem w swojej dziedzinie. Posiadam ogólnie wieloletnie doświadczenie w pracy z dźwiękiem – również w kontekstach terapeutyczno-duchowych.
 
UWAGA: Jeżeli ktoś ma rozrusznik serca czy inną aparaturę w tym stylu, proszę dać znać, ponieważ jest to przeciwwskazanie do uczestnictwa w kąpieli w dźwiękach gongu i w takim wypadku najprawdopodobniej będę odradzał udział w wydarzeniu.
 
MEDYTACJA: Prowadzę medytacje mocno w duchu wczesnego buddyzmu, wg nauk Ajahna Brahma.

Hatha Joga - Kurs Podstawowy

read next