Medytacyjna podróż w dźwiękach gongu

21 września 2019

18:30 - 20:30

ul. Armii Krajowej 16 - Newton

40 zł

Serdecznie zapraszam na kąpiel w dźwiękach gongu, podczas której pomogę Wam dzięki odpowiednio pobudzonym wibracjom gongu oraz technikom medytacyjnym doświadczyć stanu głębokiego relaksu, introspekcji oraz uruchomić psychofizyczne procesy uzdrawiania.
 
Data: 21 sierpnia
Godzina: 18:30
Lokalizacja: ul. Armii Krajowej 16, budynek Newton
Prowadzi: Piotr Invoker Płaneta
Cena: 40 zł
 
Na to wydarzenie nie akceptujemy kart MutiSport oraz OK System.
 
Zapisy:
– telefonicznie: 536 909 707
 
Gong jest instrumentem terapeutycznym, który działa na wielu poziomach: wywołuje on falę akustyczną o szerokim spektrum częstotliwości, których wibracje w szczególny sposób masują ciało fizyczne.
 
Dźwięk potrafi wejść głęboko w struktury ciała, i poprzez mikro-drgania masuje wszystkie jego komórki. Gong który posiadam to duży, 100 cm tam-tam, stworzony do celów terapeutycznych, zatwierdzony przez instytut Petera Hessa, badający gongi pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa w użyciu terapeutycznym. Jest to bardzo wysokiej jakości gong, stworzony aby oczyszczać na wielu poziomach.
 
– Według joginów dźwięk gongu oddziałuje intensywnie na ciało energetyczne. Pobudza on ruch prany, rozbudza ją, czyści i harmonizuje. Jako nauczyciel medytacji potwierdzam jego intensywne działanie w tej kwestii. Już po pierwszym uderzeniu czuć jak prana się porusza, po całej sesji ciało energii jest lekkie i wolne od blokad. Nawet jeżeli świadomość danego człowieka nie odczuwa ruchu prany, gong i tak oddziałuje pozytywnie na jej przepływ.
 
Dzięki transowemu dźwiękowi gongu, umysł stosunkowo łatwo wchodzi w stan głębokiego relaksu. Wraz w falami dźwiękowymi gongu i odpowiednimi technikami medytacyjnymi, odpływają, rozpuszczają się emocjonalne złogi. Muzykoterapia pozwala też harmonizować i integrować emocje. Jestem tam, aby pomóc to robić dzięki instrukcjom które podaję przed koncertem, oraz w czasie na integrację: po doświadczeniu gongu. Jeżeli gong wyzwoli w kimś coś ważnego, pomogę zinterpretować to doświadczenie i dać wskazówki co dalej można z nim zrobić. Mam w tym wieloletnie doświadczenie. Ten aspekt przygotowania do i integracji praktyki jest ważniejszy od samej fali akustycznej, która wydobywa się z gongu. Wywołać procesy jest łatwo, integrować je to prawdziwa sztuka.
 
– Gong może wywoływać głębokie procesy oczyszczenia, otwierając głębokie napięcia zarówno w ciele i umyśle. Bywają to ambiwalentne procesy kończące się głębokim katharsis. Rzadko zdarzają się po jednej sesji, zwłaszcza grupowej. To wydarzenie ma raczej bardziej łagodny charakter, choć nigdy nie wiadomo co się zamanifestuje.
 
Wydarzenie w zależności od potrzeb każdego uczestnika może być interpretowane jako koncert, medytacja, lub muzykoterapia.
Planuję je poprowadzić mocno w duchu medytacyjnym, lecz można doświadczyć go również pod kątem czysto estetycznym. Na szczęście jest tak, że granie terapeutyczno-relaksacyjne jest piękne również pod kątem estetycznym 🙂
 
Staram się niczego nie narzucać, cechuje mnie podejście tzw. „curanderos”, a więc uzdrowicieli, którzy wierzą, że to w umysłach/sercach każdego człowieka drzemie potencjał wolności, miłości czy uzdrowienia. W tym podejściu im mniej ingerencji i sugestii ze strony grającego/uzdrowiciela, tym lepiej. Ja jedynie staram się katalizować poprzez różne techniki to, aby w każdym z Was oczyszczało się to co niepotrzebne, a rozkwitało to, co korzystne. Nie mnie to oceniać czym to jest dla każdego z Was. Moją intencją jest ogólna pomoc. Ufam mądrości Waszych organizmów psychofizycznych, mocy gongu i doświadczeniu pokoleń joginów i uzdrowicieli, którzy rozwijali to podejście i któremu bezkompromisowo ufam całym swoim sercem.
 
PLAN WYDARZENIA:
– Przywitanie, wyjaśnienie technik medytacyjnych które można stosować podczas podróży – 30 minut
– Podróż medytacyjna w dźwiękach gongu – 50 minut
– Medytacja miłującej dobroci – 15 minut
– Integracja doświadczenia, czas na pytania etc. – czas trwania w zależności od potrzeb uczestników.
 
Można brać udział zarówno w pozycji medytacyjnej jak i pozycji leżącej, w zależności od potrzeb i chęci, co wyjaśniam w pierwszej części wydarzenia.
 
CO ZABRAĆ: Luźne ubranie. Koce i wałki będą na miejscu.
 
GONG: Instrument który posiadam to najwyższej jakości terapeutycznej 100-centymetrowy gong tam-tam. Jest on w pełni bezpiecznym instrumentem terapeutycznym, certyfikowanym przez instytut Petera Hessa, zajmujący się profesjonalną selekcją instrumentów terapeutycznych.Jego moc oddziaływania na ciało energetyczne przy odpowiednim zagraniu jest ogromna. Ukończyłem kurs gry na gongu u Ryszarda Zdziocha – osoby która jako pierwsza w Polsce zajmowała się grą na gongu i będąca mistrzem w swojej dziedzinie. Czytałem zagraniczne książki i artykuły joginów zajmujących się jogą gongu i leczeniem dźwiękiem, sprawdzając te techniki na sobie. Posiadam ogólnie wieloletnie doświadczenie w pracy z dźwiękiem – również w kontekstach terapeutyczno-duchowych.
 
UWAGA: Jeżeli ktoś ma rozrusznik serca czy inną aparaturę w tym stylu, proszę dać znać, ponieważ jest to przeciwwskazanie do uczestnictwa w kąpieli w dźwiękach gongu i w takim wypadku najprawdopodobniej będę odradzał udział w wydarzeniu.
 
MEDYTACJA: Prowadzę medytacje mocno w duchu wczesnego buddyzmu, wg nauk Ajahna Brahma.
 
PROWADZĄCY – Piotr Płaneta
Jestem doktorantem filozofii na Uniwersytecie Pedagogicznym. Piszę pracę doktorską pt. „Poznawcze i funkcjonalne aspekty medytacji w buddyzmie therawady”.
Jest to praca o medytacji, poświęcona zwłaszcza głębokim stanom koncentracji i uniesienia duchowego. Tytuł mojej pracy magisterskiej brzmiał „Medytacja w świetle współczesnych badań naukowych”.
 
Byłem na czterech odosobnieniach medytacyjnych w ramach therawadyjskiej szkoły vipassany oraz pod skrzydłami tajskiej tradycji leśnej. Praktykuję medytację na własną rękę w oparciu o studia kanonu palijskiego i tradycyjnych oraz współczesnych komentarzy buddyjskich. Korzystam przede wszystkim z technik nauczanych przez dwóch nauczycieli: Ajahna Brahma oraz Thanissaro Bhikkhu, będących przedstawicielami tajskiej tradycji leśnej buddyzmu therawady.
 
Wielokrotnie na konferencjach krajowych jak i międzynarodowych prezentowałem tematy dotyczące medytacji buddyjskiej, oraz tematów pokrewnych, takich jak: mistycyzm (w ramach różnych tradycji duchowych), szamanizm, filozofia jogi klasycznej, filozofia umysłu i religii oraz neurobiologiczne badania nad medytacją i świadomością.
Publikowałem swoje artykuły o medytacji w czasopismach naukowych.
 
Posiadam osobiste doświadczenie z praktyką jogi śnienia. Interesuję się również psychoterapią – nurtami psychoanalitycznymi oraz psychologią transpersonalną. Pasjonuję się również holistycznym podejściem do zdrowia psychofizycznego, gdzie medytacja odgrywa ważną rolę.
Z zamiłowania jestem muzykiem, kompozytorem oraz DJ-em. Jest to moje ulubione medium pracy z umysłem. Tworzę muzykę przypominającą lub wprowadzającą w odmienne stany świadomości, której celem często jest kataraktyczne przeżycie. Występuję regularnie na festiwalach oraz wydarzeniach muzycznych na terenie całej Polski. Robię muzyczne podkłady do sesji joga nidry (jogi śnienia) muzykoterapii i różnych duchowych zgromadzeń i ceremonii. Zajmuję się leczeniem dźwiękiem przy pomocy gongu, łącząc swoją wiedzę o muzyce, akustyce, inżynierii dźwięku, jodze, medytacji, szamanizmie i psychoterapii. Pragnę rozwinąć swoją praktykę o masaż misami grającymi.

Kurs podstawowy- Hatha Joga

read next

Zapisz się na warsztat!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.