Medytacje z dźwiękiem / Sound Healing

30 stycznia 2019

20:30 - 22:00

ul. Biskupia 18, Kraków

Obowiązuje cennik szkoły

Zapraszam na otwarte spotkania z wibracją głosu i terapeutycznych instrumentów!

Medytacje z dźwiękiem to medytacje uważności z elementami pracy z ciałem, oddechem i głosem.

Czy wiesz, że Twój głos może być narzędziem uzdrawiania? Nie ważne, czy uczyłaś/eś się śpiewu, czy nie, czy masz doświadczenie w pracy z głosem, czy nie – w uzdrawianiu bardzo ważna jest intencja, a głos to piękne narzędzie, które masz zawsze przy sobie i nic nie kosztuje.

Według Wed świat powstał z dźwięku – z dźwięku „Om” wyrażającego doskonałość i harmonię. Nie przypadkowo księga Genesis również wspomina o tym, że najpierw było Słowo – Logos – a zatem dźwięk. Eksperymenty fizyków w XX wieku pokazały, że dźwięk ma moc kształtowania materii – fale dźwiękowe o różnych częstotliwościach powodują układanie się opiłków metalu lub ziarenek piasku w osobliwe geometryczne wzory. Pod wpływem wibracji dźwięku fale rozchodzące się na wodzie układają się w przepiękne mandale. Teraz wyobraź sobie, że organizm człowieka złożony jest w ok. 60% z wody – każda komórka Twojego ciała może wibrować wraz z falami dźwięku…

Więcej w tym temacie: https://www.youtube.com/watch?v=4kwSO0NmtoM

Wibracje dźwięku głosu mają leczniczy wpływ na nasz organizm, zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym i psychicznym. Mogą podnieść poziom energii, usuwać blokady w centrach energetycznych (czakrach), masować organy wewnętrzne, wzmacniać system immunologiczny, regenerować  i rozluźniać ciało, uwalniać od stresu i wyciszać umysł, przekształcając fale mózgowe beta na fale alfa, wprowadzając nas naturalnie w stan medytacyjny. Wibracja dźwięku głosu pozwala na oderwanie się od bieganiny myśli i skupienie się na danym momencie, osadzenie się w „tu i teraz”.

Podczas medytacji zasiądziemy w kręgu, aby intonować dźwięki, zarówno harmonizując czakry brzmieniem poszczególnych samogłosek, jak i poszukując własnych dźwięków i tonów. Wykonamy kilka ćwiczeń wstępnych, aby poczuć uziemienie, rozluźnić twarz, żuchwę, pogłębić oddech. Medytacje prowadzę z towarzyszeniem bębna, shruti, mis tybetańskich oraz innych terapeutycznych instrumentów.

Uwaga: Nie są to zajęcia śpiewu ani pracy z głosem – lecz spotkania w kręgu skierowane dla wszystkich, którzy pragną wyciszenia umysłu oraz energetycznego wzmocnienia.

Zachęcam do regularnej praktyki, która pozwala kształtować uważność, świadomość ciała oraz poczucie przepływu energii.

Kiedy: Każda środa od 30 stycznia
Godzina: 20:30 – 22:00
Gdzie: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków
Opłata: 30zł – jednorazowe wejście; karnet na 4 spotkania – 90zł; respektujemy karty Multisport

Są to zajęcia otwarte i nie prowadzimy na nie zapisów.


Prowadząca:

Anna Wiktoria Ostafil – pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych oraz Tańca Kreatywnego opartego na teorii Labana. Absolwentka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces IPP. Na co dzień tworzy autorskie warsztaty, taneczne eventy i grupy tańca intuicyjnego oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Od dwóch lat prowadzi Medytacje Aktywne Osho w Krakowie. Jej zamiłowaniem są również taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich – edycja 2014/15. Uwielbia duchowe pieśni, mandale, grę na bębnach i flecie indiańskim. W wolnym czasie dzierga łapacze snów. Autorka projektu Wyspa Sensu www.wyspasensu.pl

Warsztat Walentynkowy - Partner Joga

read next

Zapisz się na zajęcia!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.