Medytacja Nadabrahma Osho

17 maja 2019

20:40 - 22:10

ul. Biskupia 18, Kraków

30 zł

„Sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment.” (Osho)

TERMIN ZAJĘĆ: 17.05
ZAJĘCIA: Piątek
GODZINA: 20:40 – 22:10
MIEJSCE: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków
PROWADZI: Anna Ostafil
CENA: 30 zł (nie obowiązują karnety ani karty MultiSport i OK System)

Medytacja Nadabrahma Osho składa się z 3 etapów, należy do tzw. Medytacji Aktywnych, które dzięki określonej aktywności pozwalają zatrzymać się w bieżącej chwili, rozluźnić się naszemu ciału i wyciszyć naszemu umysłowi. Taką aktywnością w medytacjach Osho często jest ruch, taniec a także dźwięk, głos, śpiew. Nadabrahma jest starą tybetańską techniką, pierwotnie praktykowaną o wczesnych godzinach rannych. Według Osho można ją robić o dowolnej porze dnia. Praktyka w grupie daje dodatkowe wsparcie i sposobność „zanurzenia” się we wspólnej wibracji głosów.

„Nada” oznacza dźwięk, a „Brahma” to uosobienie stwórcy wszechświata, boskości, transcendencji. Nadabrahma to spotkanie medytacji i muzyki, spotkanie świata i boskości, materii i świadomości.

W medytacji Nadabrahma tworzymy w ciele wibrację poprzez dźwięk mruczenia (ang. humming) – możemy stać się niczym puste naczynie/misa wibrujące dźwiękiem. Ta wewnętrzna muzyka wnosi pokój do naszego istnienia – jego walczące dotąd ze sobą części zaczynają się powoli harmonizować.
Zapraszam serdecznie!

Ilość miejsc ograniczona!
ZAPISY: prosimy o rezerwowanie miejsc przez zakładkę 'Kursy’ w naszym grafiku www.jogacentrum.org ewentualnie mailowo (kontakt@jogacentrum.org).

UWAGI: dobrze jest nie jeść nic na godzinę przed medytacją; warto mieć wygodne ubranie, w którym można przebywać dłużej w pozycji siedzącej.

Prowadzący:
Anna Wiktoria Ostafil – pedagog i kulturoznawca; od 2 lat prowadzi Medytacje Osho w Krakowie. Na co dzień związana ze studiem Joga Centrum w Krakowie. Ukończyła Akademię Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz Akademię Tańca Terapeutycznego; związana z tańcem od dziecka. Obecnie szkoli się w metodzie Laban/Bartenieff Movement System. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich edycja 2014/2015 oraz Kurs Terapeutycznego Oddziaływania Wibracjami Mis Tybetańskich wg tradycyjnego przekazu himalajskiego. W 2018 ukończyła Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella (IPP). Pasjonatka rozwoju osobistego, pracy z ciałem, intuicyjnego tańca i uzdrawiania dźwiękiem; na co dzień prowadzi regularne grupy tańca intuicyjnego, warsztaty wyjazdowe, taneczne ceremonie, kręgi kobiet, medytacje z dźwiękiem, koncerty mis tybetańskich oraz Medytacje Aktywne Osho. Śpiewa kręgowe pieśni, gra na bębnach, kalimbie i flecie indiańskim. W wolnym czasie dzierga łapacze snów i komponuje bio mieszanki ziołowe. Autorka projektu Wyspa Sensu

Hatha joga kurs podstawowy 14.06 - 5.08

read next

Zapisz się na warsztat!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.