Medytacja Kundalini Osho + Misy Tybetańskie

13 września 2019

20:35 - 22:05

ul. Armii Krajowej 16 - Newton

35 zł

„Sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment.” (Osho)

TERMIN ZAJĘĆ: 13.09
ZAJĘCIA: Piątek
GODZINA: 20:35 – 22:05
MIEJSCE: Joga Centrum – Bronowice, ul. Armii Krajowej, budynek Newton, Kraków
PROWADZI: Anna Ostafil
CENA: 35 zł
Konieczne rezerwacje: anna@wyspasensu.pl

Medytacja Kundalini Osho należy do tzw. Medytacji Aktywnych, często nazywana jest „siostrzaną” medytacją dla Dynamicznej. Stanowi bardzo efektywny sposób na odpuszczenie, rozluźnienie, pozbycie się nadmiaru stresu i powrót do równowagi pod koniec dnia. Medytacja ta w dwóch pierwszych etapach zanurzona jest w wibracyjnych ruchach i drżeniu oraz swobodnym tańcu, pomagając powoli topnieć naszej psychofizycznej „zbroi”, rozpuszczać napięcia i usztywnienia w ciele, te miejsca gdzie przepływ energii został stłumiony lub zablokowany. Medytacja Kundalini powoduje, że życiowa energia może płynąć i przekształcić się w błogość i radość. Dwa ostatnie etapy bezruchu mają poruszyć całą tę zgromadzoną energię ku górze aż do wewnętrznego wyciszenia.

Medytacje Aktywne Osho to mocne, intensywne narzędzie, które ma pozwolić wyjść poza Ego, poza racjonalny umysł, czyli, mówiąc metaforycznie, wyjść z Głowy do przestrzeni Serca, a z Serca do wyższej Świadomości. Według Osho współczesny człowiek żyjący w biegu nie może wejść w stan medytacji tak po prostu siedząc w bezruchu. Osho twierdzi, iż żyjąc w nadmiarze bodźców, ciało musi najpierw odreagować, puścić napięcia, nawet zmęczyć się, by móc zanurzyć się w stan relaksu, bezruchu, ciszy, uważnej świadomości.

Więcej informacji możesz przeczytać na oficjalnej stronie Osho:
www.osho.com/meditate/active-meditations/why-active-meditations

Uwaga:
– medytację wykonujemy w opaskach na oczy – jeśli masz swoją, to weź ze sobą;
– medytacja wyzwala wysiłek fizyczny, proponujemy wygodny, niekrępujący ruchów ubiór na przebranie (można się spocić);
– wchodzimy na salę bez obuwia, boso lub w skarpetkach;
pamiętaj, żeby nie jeść przynajmniej godzinę przed medytacją, żeby mieć pusty żołądek;
– możesz przynieś ze sobą butelkę wody.

Ilość miejsc ograniczona!
ZAPISY: anna@wyspasensu.pl

Prowadzący:
Anna Wiktoria Ostafil – pedagog i kulturoznawca; od 3 lat prowadzi Medytacje Osho w Krakowie. Na co dzień związana ze studiem Joga Centrum w Krakowie. Ukończyła Akademię Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz Akademię Tańca Terapeutycznego; związana z tańcem od dziecka. Obecnie szkoli się w metodzie Laban/Bartenieff Movement System. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich edycja 2014/2015 oraz Kurs Terapeutycznego Oddziaływania Wibracjami Mis Tybetańskich wg tradycyjnego przekazu himalajskiego. W 2018 ukończyła Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella (IPP). Pasjonatka rozwoju osobistego, pracy z ciałem, intuicyjnego tańca i uzdrawiania dźwiękiem; na co dzień prowadzi regularne grupy tańca intuicyjnego, warsztaty wyjazdowe, taneczne ceremonie, kręgi kobiet, medytacje z dźwiękiem, koncerty mis tybetańskich oraz Medytacje Aktywne Osho. Śpiewa kręgowe pieśni, gra na bębnach, kalimbie i flecie indiańskim. W wolnym czasie dzierga łapacze snów i komponuje bio mieszanki ziołowe. Autorka projektu Wyspa Sensu

Expats Party!

read next