Medytacja Kundalini Osho + misy tybetańskie

22 marca 2019

20:40 - 22:10

ul. Biskupia 18, Kraków

30 zł

„Sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment.” (Osho)

TERMIN ZAJĘĆ:  22.03
ZAJĘCIA: Piątek
GODZINA: 20:40 – 22:10
MIEJSCE: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków
PROWADZI: Anna Ostafil
CENA: 30 zł (nie obowiązują karnety ani karty MultiSport i OK System)

Medytacja Kundalini Osho należy do tzw. Medytacji Aktywnych, często nazywana jest „siostrzaną” medytacją dla Dynamicznej. Stanowi bardzo efektywny sposób na odpuszczenie, rozluźnienie, pozbycie się nadmiaru stresu i powrót do równowagi pod koniec dnia. Medytacja ta w dwóch pierwszych etapach zanurzona jest w wibracyjnych ruchach i drżeniu oraz swobodnym tańcu, pomagając powoli topnieć naszej psychofizycznej „zbroi”, rozpuszczać napięcia i usztywnienia w ciele, te miejsca gdzie przepływ energii został stłumiony lub zablokowany. Medytacja Kundalini powoduje, że życiowa energia może płynąć i przekształcić się w błogość i radość. Dwa ostatnie etapy bezruchu mają poruszyć całą tę zgromadzoną energię ku górze aż do wewnętrznego wyciszenia.

Medytacje Aktywne Osho to mocne, intensywne narzędzie, które ma pozwolić wyjść poza Ego, poza racjonalny umysł, czyli, mówiąc metaforycznie, wyjść z Głowy do przestrzeni Serca, a z Serca do wyższej Świadomości. Według Osho współczesny człowiek żyjący w biegu nie może wejść w stan medytacji tak po prostu siedząc w bezruchu. Osho twierdzi, iż żyjąc w nadmiarze bodźców, ciało musi najpierw odreagować, puścić napięcia, nawet zmęczyć się, by móc zanurzyć się w stan relaksu, bezruchu, ciszy, uważnej świadomości.

Więcej informacji możesz przeczytać na oficjalnej stronie Osho:
www.osho.com/meditate/active-meditations/why-active-meditations

Uwaga:
– medytację wykonujemy w opaskach na oczy – jeśli masz swoją, to weź ze sobą;
– medytacja wyzwala wysiłek fizyczny, proponujemy wygodny, niekrępujący ruchów ubiór na przebranie (można się spocić);
– wchodzimy na salę bez obuwia, boso lub w skarpetkach;
pamiętaj, żeby nie jeść przynajmniej godzinę przed medytacją, żeby mieć pusty żołądek;
– możesz przynieś ze sobą butelkę wody.

Zgłoszenia przyjmujemy:
W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy o rezerwowanie miejsc mailowo (kontakt@jogacentrum.org) lub przez zakładkę kursy w naszym grafiku.

Prowadzący:
Anna Ostafil – pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych oraz Tańca Kreatywnego opartego na teorii Labana. Obecnie słuchaczka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Na co dzień współpracuje z ośrodkami rozwoju, centrami kultury oraz prywatnymi instytucjami. Tworzy autorskie warsztaty oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec intuicyjny, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Jej zamiłowaniem są również medytacje z dźwiękiem, taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich – edycja 2014/15. Uwielbia kręgowe pieśni, mandale, grę na bębnach i flecie indiańskim. W wolnym czasie zbiera zioła i dzierga łapacze snów. Autorka projektu Wyspa Sensu www.wyspasensu.pl

Medytacja Mandala osho

read next

Zapisz się na warsztat!