Medytacja i Joga w Oazie Leńcze

Starts 6 listopada 2020
Ends 8 listopada 2020

17:00 - 14:00

Oaza Leńcze

Do 30 września 925 zł Po 30 września 975 zł

Rozpoczynamy zapisy na nasz jesienny weekend z jogą i medytacją w pięknym Dworku Oaza Leńcze, który jest w miejscowości Leńcze (między Kalwarią Zebrzydowską, a Skawiną) 28 km od Krakowa.
Warsztaty Jogi i Medytacji będą prowadzone przez Monikę Broz (Joga) i Piotra Płanetę (Medytacja, Gongi, Kakao). Wyżywienie wegańskie tworzone z sezonowych produktów przez Izę Kornijasz.
Zakwaterowanie w gustownych wnętrzach, a joga i medytacja w pięknym, zabytkowym spichlerzu- poczujecie się prawie jak w Toskanii!
Dodatkowo w czasie wyjazdu będziecie mogli skorzystać z masażu Lomi Lomi Nui prowadzonego przez Izę Kornijasz.
W PROGRAMIE:
Joga Vinyasa, Yin and Hatha- 4 zajęć – z Moniką Broz ( z muzyką, olejkami eterycznymi).
Zajęcia Moniki są dynamiczne, wypełnione mocną pozytywną energią, przy muzyce. Bez spiny, bez oceny i na luzie- dla wszystkich bez wyjątku! Spocicie się, ale w nagrodę otrzymacie głęboki, luksusowy relaks.
Monika Broz – certyfikowany nauczyciel w stylu Hatha Raja Vinyasa (w tradycji Sri Dharma Mittra) przez Bamboomoves Yoga, Englewood NJ. Swoją praktykę rozpoczęła w 2005 roku w USA. Monika jest również niezwykle docenianym fotografem portretowym oraz biznesowym (personal branding) dla przedsiębiorczych kobiet z całego świata, jej prace pojawiały się w największych magazynach, jak Cosmopolitan, Forbes, czy Washington Post. Po 25 latach za oceanem powróciła w 2017 roku do Krakowa, gdzie mieszka na stałe i jest współwłaścicielką studia Joga Centrum.
Medytacja, Gongi i Kakao- z Piotr Invoker Płaneta
Medytacja w duchu wczesnego buddyzmu to pozbawiona rytuałów oraz niespłycona przez współczesne czasy praktyka wnikliwej obserwacji umysłu, kultywowania otwartego serca i bezwarunkowej miłości do siebie i innych istot. Poprzez obserwację i akceptację wszelkich treści umysłu i dawanie sobie uczucia miłości, uczymy się polepszać swój psychofizyczny stan bez wypierania i tłumienia trudnych emocji czy myśli. Dzięki pogłębieniu wglądu, troski i spokoju umysłu, stopniowo otwieramy się na jego błogą naturę, doświadczając duchowej lekkości i medytacyjnego szczęścia.
– Metta – czyli medytacja miłującej dobroci i współczucia do wszystkich istot czujących i kultywowania duchowej radości.
– Samatha – czyli medytacja uspokojenia umysłu poprzez ciągłe poddanie się przepływowi czegoś uspokajającego: np. oddechu, „wewnętrznego oka”, „wewnętrznej ciszy” lub energii nazywanej „praną” lub „piti”.
– Satipatthana – czyli medytacja głębszego wglądu w naturę i zasady rządzących umysłem i życiem i w konsekwencji otworzenie się na nowe sposoby percepcji naszych doświadczeń.
Połączenie tych trzech aspektów prowadzi stopniowo do całkowitej transformacji umysłu i serca, wyzwalając nas z chciwości, nerwic, obsesji, niechęci, gniewu i iluzji na rzecz uniwersalnej miłości, współczucia, spokoju, mądrości, wolności, błogości i szczęścia. W zależności od tego na ile oddamy się praktyce medytacji, tyle dostaniemy dobrych owoców. Jak mówił Ajahn Chah, wielki nauczyciel medytacji buddyjskiej: “Jeżeli trochę odpuścisz, będziesz mieć trochę błogiego spokoju. Jeżeli odpuścisz wiele, będziesz mieć wiele błogiego spokoju. Jeżeli odpuścisz wszystko, będziesz nieskończenie wolny i szczęśliwy.”
Medytacyjna podróż w dźwiękach gongu:
Kąpiel w dźwiękach gongu, pomoże wam- dzięki odpowiednio pobudzonym wibracjom gongu oraz technikom medytacyjnym doświadczyć stanu głębokiego relaksu, introspekcji oraz uruchomić psychofizyczne procesy uzdrawiania. Wibracje pochodzące z terapeutycznego gongu tam-tam o stucentymetrowej średnicy silnie wpływają na pobudzenie i oczyszczenie ciała energetycznego.
Ceremonia kakao i rapee dla Matki Ziemi: medytacja, otwieranie serca, taniec intuicyjny, oczyszczenie i ukierunkowanie energii duchowej.
Kakao ceremonialne to święta substancja słynąca z energetyzowania ciała, otwierania serca i pogłębiania empatii. Chcielibyśmy poświęcić ten szczególny czas na medytację miłującej dobroci nakierowanej na rozwijanie współczucia i wysyłania dobrych życzeń całej naszej planecie i wszystkim istotom je zamieszkującym. Ze wsparciem kakao, w towarzystwie otwartych serc, prowadzący – Piotr Płaneta i gościnnie Izabela Kornijasz – opowiedzą o współczesnym kryzysie ekologicznym i kryzysie wartości moralnych w świecie. Przedstawią swoje własne osobiste historie, jak świadomość losu innych istot zamieszkujących Ziemię zmieniła ich życia i codzienne nawyki. Przekażą jak te zmiany wpłynęły na ich rozwój i praktykę duchową – zwłaszcza medytacji i jogi.
Każdy w kręgu będzie miał przestrzeń (dla chętnych) na to, aby wypowiedzieć się i dać wyraz swoim uczuciom związanym z tym tematem, lub jakimkolwiek innym który leży im na sercu.
Na koniec płynnie przejdziemy przez medytację w ruchu aż do tańca, aby oczyścić się z trudnych emocji i napięć i nabrać motywacji do pozytywnych zmian i integracji swoich przemyśleń i odczuć. Taniec w towarzystwie specjalnie dobranej muzyki miksowanej na żywo i dźwiękach bębna nadadzą niezapomniany ton całemu doświadczeniu. Pojawi się przestrzeń na wyrażenie i doświadczenie szerokiego spektrum uczuć. Całość zakończy ceremonia rapee, podczas której będzie mogli stworzyć intencję, skomunikować się ze swoją intuicją i odczuć silne doznania oczyszczenia i pobudzenia energetycznego. Prowadzący ma ogromne doświadczenie i wiedzę w zakresach muzyki, medytacji, jak i w prowadzeniu wszelkich procesów duchowych, także możecie spodziewać się owocnych doświadczeń.
Piotr Płaneta – Jestem nauczycielem i osobą na ścieżce medytacji w duchu wczesnego buddyzmu. Opieram się na badaniach autentycznych słów Buddy, czyli sutt z kanonu palijskiego, oraz naukach najlepszych moim zdaniem współcześnie żyjących nauczycieli: Ajahna Brahma i Ajahna Sujato. Miałem zaszczyt brać udział w odosobnieniach medytacyjnych prowadzonych przez tych mnichów. Jestem przy tym otwarty na inne tradycje rozwoju duchowego i czerpię ze wszystkiego co korzystne na ścieżce. Medytacja i ścieżka duchowa są dla mnie główną osią mojego życia. Posiadam niezachwianą wiarę w nauki Buddy wynikającą z własnych doświadczeń medytacyjnych i traktuję praktykę jako drogę do pełnego Oświecenia. Uważam jednak, że medytacja może pomóc również ludziom którzy po prostu chcą poprawić jakość swojego życia.
Łączę elastyczność z wysokimi standardami praktyki. Prowadzę odosobnienia i warsztaty medytacyjne. Wartości które mi przyświecają to przede wszystkim wolność, szczęście, prawdziwa miłość, współczucie, pogłębianie doświadczania błogości Ducha oraz mądrość. Finalizuję doktorat z filozofii, pisząc o technikach medytacyjnych we wczesnym buddyzmie. Jestem pasjonatem religioznawstwa i rozumienia duchowości i psychiki ludzkiej. Brałem udział w wielu konferencjach międzynarodowych i krajowych, wypowiadając się na różne tematy dot. świadomości. Dodatkowo „od zawsze” zajmuję się muzyką, i dzisiaj wykorzystuję to doświadczenie aby za jej pomocą pogłębiać różne procesy duchowe, co jest szczególnie pomocne dla początkujących medytatorów. Gram na gongu terapeutycznym, oraz prowadzę ceremonie kakao, grając na bębnie i miksując na żywo odpowiednią muzykę.
Ograniczona liczba miejsc!
ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia prosimy kierować mailowo na adres: kontakt@jogacentrum.org
ZADATKI
Bezzwrotne zadatki w wysokości 400 zł prosimy wpłacać na konto 09 1140 2004 0000 3202 7839 0297 w tytule przelewu wpisując „Oaza Leńcze”. Wpłata zadatku jest gwarancją rezerwacji miejsca.
KOSZT:
Do 30 września 925 zł
Po 30 września 975 zł

Gong Duet- Piotr Płaneta & Alina Czerwińska, Wyjątkowy medytacyjny koncert gongów i instrumentów terapeutycznych

read next

Napisz do nas!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.