Medytacja i Joga Nidra w dźwiękach gongów

25 września 2021

17:00 - 20:00

Joga Centrum, ul. Biskupia 18

60 zł

Serdecznie zapraszamy na kąpiel w dźwiękach gongów, podczas której będziecie mogli doświadczyć stanu głębokiego relaksu, introspekcji oraz uruchomić psychofizyczne procesy uzdrawiania. Nowością na koncercie będą piękne animowane mandale projektowane na gongu.
Data: 25 września 2021
Godzina: 17:00 – 20:00
Lokalizacja: Joga Centrum ul. Biskupia 18, Kraków
Prowadzi: Piotr Płaneta
Cena za jedną sesję : 60 zł
Aby wykupić miejsce wystarczy wejść w nasz grafik na stronie https://jogacentrum.org/grafik/obie-lokalizacje/ przy wybranym wydarzeniu kliknąć zapisz i wybrać płatność online. Wpłaty można również dokonać gotówką w recepcji studia przy ul.Biskupiej 18.
Wpłata jest gwarancją rezerwacji miejsca. W przypadku rezygnacji z rezerwacji wpłata nie jest zwracana, natomiast miejsce można przekazać innej osobie.
Na to wydarzenie NIE AKCEPTUJEMY kart OK System, MultiSport oraz karnetów.
Gong jest instrumentem terapeutycznym, który działa na wielu poziomach: wywołuje on falę akustyczną o szerokim spektrum częstotliwości, których wibracje w szczególny sposób masują ciało fizyczne.
Dźwięk potrafi wejść głęboko w struktury ciała, i poprzez mikro-drgania masuje wszystkie jego komórki. Gongi na których gram to duże, 100 i 90 cm tam-tamy, stworzone do celów terapeutycznych, zatwierdzone przez instytut Petera Hessa badający gongi pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa w użyciu terapeutycznym. Jest to bardzo wysokiej jakości gong, stworzony aby oczyszczać na wielu poziomach.
Według joginów dźwięk gongu oddziałuje intensywnie na ciało energetyczne. Pobudza on ruch prany, rozbudza ją, czyści i harmonizuje. Jako nauczyciel medytacji potwierdzam jego intensywne działanie w tej kwestii. Już po pierwszym uderzeniu czuć jak prana się porusza, po całej sesji ciało energii jest lekkie i wolne od blokad. Nawet jeżeli świadomość danego człowieka nie odczuwa ruchu prany, gong i tak oddziałuje pozytywnie na jej przepływ.
Dzięki transowemu dźwiękowi gongu, umysł stosunkowo łatwo wchodzi w stan głębokiej imersji do wewnątrz. Wraz w falami dźwiękowymi gongu i odpowiednimi technikami medytacyjnymi, odpływają i rozpuszczają się emocjonalne złogi. Muzykoterapia pozwala też harmonizować i integrować emocje. Jestem tam, aby pomóc to robić dzięki instrukcjom które podaję przed koncertem, oraz w czasie na integrację: po doświadczeniu gongu. Jeżeli gong wyzwoli w kimś coś ważnego, pomogę zinterpretować to doświadczenie i dać wskazówki co dalej można z nim zrobić. Mam w tym wieloletnie doświadczenie. Ten aspekt przygotowania do i integracji praktyki jest ważniejszy od samej fali akustycznej, która wydobywa się z gongu.
PLAN WYDARZENIA:
– Przywitanie, wyjaśnienie technik medytacyjnych które można stosować podczas podróży – 30 minut
– Medytacja – około 45 minut
– Podróż medytacyjna w dźwiękach gongu – około 60 minut
– Sesja pytań i odpowiedzi i możliwość krótkiego pogrania na instrumentach
CO ZABRAĆ: Luźne ubranie, dla komfortu własny kocyk, poduszkę. Maty są na miejscu.
UWAGA: Jeżeli ktoś ma rozrusznik serca czy inną aparaturę w tym stylu, proszę dać znać, ponieważ jest to przeciwwskazanie do uczestnictwa w kąpieli w dźwiękach gongu i w takim wypadku najprawdopodobniej będę odradzał udział w wydarzeniu.
MEDYTACJA: Prowadzę medytacje w duchu wczesnego buddyzmu, wg nauk Ajahna Brahma.

Yoga + Photography Workshop

read next

Zapisz się na warsztat

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.