Medytacja Dynamiczna Osho / Wyzwanie 7dniowe!

Starts 13 sierpnia 2018
Ends 19 sierpnia 2018

07:30 - 09:00

ul. Biskupia 18, Kraków

karnet 7-dniowy – 130zł karnet 7-dniowy zniżkowy* – 110zł wejście jednorazowe – 30zł karnet 7-dniowy dla posiadaczy MultiSport plus lub OK system – 65zł

ZAPRASZAM DO 7-DNIOWEJ PORANNEJ PRAKTYKI MEDYTACJI DYNAMICZNEJ!

To możliwość, by przez cały tydzień rozpoczynać energetycznie dzień od muzyki, ruchu, intensywnego oddechu i swobodnego tańca!
To WYZWANIE może wnieść w twoje życie więcej równowagi, otwartość na zmianę, zwiększone odczuwanie swojego ciała, zmysłów i łatwiejsze wchodzenie w stan uważności. Praktyka medytacji aktywnych pozwala oczyścić się, rozblokować napięcia, pozrzucać trochę ciężaru z barków, odpuścić nadmierną kontrolę głowy, pozostać świadomym siebie, swoich emocji, potrzeb oraz własnego indywidualnego potencjału, ekspresji i wewnętrznej mocy.

„Sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment.” (Osho)

* * *

Medytacje Aktywne Osho to mocne, intensywne narzędzie, które ma pozwolić wyjść poza Ego, poza racjonalny umysł, czyli, mówiąc metaforycznie, wyjść z Głowy do przestrzeni Serca, a z Serca do wyższej Świadomości. Według Osho współczesny człowiek żyjący w biegu nie może wejść w stan medytacji tak po prostu siadając w bezruchu.

Kiedyś było inaczej, jak twierdzi Osho, ludzie byli bardziej prości, naturalni, a ich życie nie wymagało tak wielu czynności, zadań, obowiązków do wykonania jak dziś. Podobnie jak Alexander Lowen (twórca bioenergetyki, zachodniej metody pracy z ciałem), Osho twierdzi, iż żyjąc w nadmiarze bodźców, ciało musi najpierw odreagować, puścić napięcia, nawet zmęczyć się, by móc zanurzyć się w stan relaksu i wewnętrznej ciszy.

Medytacja Dynamiczna ma pobudzić przepływ energii w całym ciele i pogłębić z nim kontakt. Składa się z pięciu etapów, początkowe etapy pomagają uwolnić napięcia, rozładować emocje i oczyścić się – polegają na szybkich ruchach i przyspieszonych oddechach, które wykonywane przez dłuższy czas pozwalają wejść w stan uważności, zanurzenia się w to doświadczenie całkowicie, w „tu i teraz”. Medytacja Dynamiczna pozwala oderwać się od bieganiny myśli, doświadczyć wolności, bycia świadkiem, pozwala powrócić do spokoju i odzyskać nową witalną energię.

Każdy może doświadczyć Medytacji Dynamicznej w odmienny sposób. Jest to związane z otworzeniem się na przepływ emocji i przełamaniem własnych, zakorzenionych w ciele/umyśle wzorców.

Uwaga:

– medytację wykonujemy w opaskach na oczy – jeśli masz swoją, to weź ze sobą;
– medytacja wyzwala duży wysiłek fizyczny, proponujemy wygodny, luźny ubiór (można się spocić), wchodzimy na salę bez obuwia;
– pamiętaj, żeby nie jeść przynajmniej godzinę przed medytacją, żeby mieć pusty żołądek;
– możesz przynieś ze sobą butelkę wody.

Więcej informacji możesz przeczytać na oficjalnej stronie Osho:
www.osho.com/meditate/active-meditations/why-active-meditations

Kiedy: 13 – 19.08.2018 w godz. 7:30-9:00 (po medytacji zapraszam na ziołowy, oczyszczający napar)
Gdzie: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków
Opłata:
karnet 7-dniowy – 130zł
karnet 7-dniowy zniżkowy* – 110zł
wejście jednorazowe – 30zł
karnet 7-dniowy dla posiadaczy MultiSport plus lub OK system – 65zł
*Zniżka dla posiadaczy karnetów na inne zajęcia w Joga Centrum.

Liczba miejsc ograniczona!!
Rejestracja na zajęcia mailowo: kontakt@jogacentrum.org, lub telefonicznie 536 909 707.

Prowadząca:
Anna Wiktoria Ostafil

Kurs Podstawowy – Hatha joga 3.09 - 25.10

read next

Zapisz się na warsztat!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.