Medytacja Dynamiczna Osho

Starts 9 listopada 2018
Ends 7 grudnia 2018

07:30 - 9:00

ul. Biskupia 18, Kraków

30 zł

„Sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment.” (Osho)
 
TERMIN ZAJĘĆ:  9 listopada i 7 grudnia
ZAJĘCIA: piątek
GODZINA: 7:30 – 9:00
PROWADZI: Anna Ostafi Wyspa Sensu
CENA: 30 zł/ zajęcia
 
Zapraszam na poranną Medytację Dynamiczną w sam raz na koniec tygodnia, by uwolnić się od nadmiaru napięć, oczyścić ciało i umysł!
 
Medytacje Aktywne Osho to mocne, intensywne narzędzie, które ma pozwolić wyjść poza Ego, poza racjonalny umysł, czyli, mówiąc metaforycznie, wyjść z Głowy do przestrzeni Serca, a z Serca do wyższej Świadomości. Według Osho współczesny człowiek żyjący w biegu nie może wejść w stan medytacji tak po prostu siedząc w bezruchu. Kiedyś było inaczej, jak twierdzi Osho, ludzie byli bardziej prości, naturalni, a ich życie nie wymagało tak wielu czynności, zadań, obowiązków do wykonania jak dziś. Osho, podobnie jak Alexander Lowen (twórca bioenergetyki, zachodniej metody pracy z ciałem), twierdzi, iż żyjąc w nadmiarze bodźców, ciało musi najpierw odreagować, puścić napięcia, nawet zmęczyć się, by móc zanurzyć się w stan relaksu i wewnętrznej ciszy.
 
Medytacja Dynamiczna ma pobudzić przepływ energii w całym ciele i pogłębić z nim kontakt. Składa się z pięciu etapów, początkowe etapy pomagają uwolnić napięcia, rozładować emocje i oczyścić się – polegają na szybkich ruchach i przyspieszonych oddechach, które wykonywane przez dłuższy czas pozwalają zanurzyć się w to doświadczenie całkowicie, w „tu i teraz”. Medytacja Dynamiczna pozwala oderwać się od bieganiny myśli, doświadczyć wolności, bycia świadkiem, pozwala powrócić do spokoju i odzyskać nową witalną energię.
 
Każdy może doświadczyć Medytacji Dynamicznej w odmienny sposób. Jest to związane z otworzeniem się na przepływ emocji i przełamaniem własnych, zakorzenionych w ciele/umyśle wzorców.
 
Uwaga:
– medytację wykonujemy w opaskach na oczy – jeśli masz swoją, to weź ze sobą;
– medytacja wyzwala duży wysiłek fizyczny, proponujemy wygodny, luźny ubiór (można się spocić), wchodzimy na salę bez obuwia;
– pamiętaj, żeby nie jeść przynajmniej godzinę przed medytacją, żeby mieć pusty żołądek;
– możesz przynieść ze sobą butelkę wody.
 
Więcej informacji możesz przeczytać na oficjalnej stronie Osho:
www.osho.com/meditate/active-meditations/why-active-meditations
 
Zgłoszenia przyjmujemy:
– mailowo: kontakt@jogacentrum.org
– telefonicznie: +48 536 909 707
– osobiście, w recepcji szkoły Joga Centrum: ul. Biskupia 18
 
Po Medytacji zapraszam na oczyszczająco-wzmacniający napar ziołowy gratis dla wszystkich uczestników!
 
Prowadząca:
Anna Wiktoria Ostafil – pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych oraz Tańca Kreatywnego opartego na teorii Labana. Obecnie słuchaczka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Na co dzień współpracuje z ośrodkami rozwoju, centrami kultury, fundacjami oraz prywatnymi instytucjami. Tworzy autorskie warsztaty oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec intuicyjny, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Jej zamiłowaniem są również taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich – edycja 2014/15. Uwielbia duchowe pieśni, mandale, grę na bębnach i flecie indiańskim. W wolnym czasie dzierga łapacze snów. Autorka projektu Wyspa Sensu www.wyspasensu.pl

Medytacja Kundalini Osho + misy tybetańskie

read next

Zapisz się na zajęcia!