Latające vinyasy i wygięcia do tyłu z Krystianem Mesjaszem

Starts 30 stycznia 2021
Ends 31 stycznia 2021

8:00 - 14:00

ul. Armii Krajowej 16 - Newton

415 zł

ASHTANGA YOGA – MYSORE
Warsztaty rozpoczniemy od porannych zajęć mysore. Każdy z uczestników będzie wykonywał praktykę samodzielnie w swoim własnym rytmie. Otrzymasz w tym czasie wszystkie potrzebne wskazówki i korekty, które pozwolą tobie rozwinąć praktykę. Po zajęciach każdy będzie mógł skonsultować jakie zmiany czy modyfikacji potrzebuje, aby przepracować element sekwencji, który sprawia największe trudności. 

WYGIĘCIA DO TYŁU
Podczas zajęć warsztatowych skupimy na wygięciach do tyłu. Jest to prawdziwy zastrzyk energii. Pracując nad wygięciami zajmiemy się całą przednią taśmą anatomiczną. Najpierw przygotujemy ciało wykonując specjalną sekwencje asan otwierającą przody ud, zginacze biodrowo-lędźwiowe, a później popracujemy nad mostkami. W szczególności przyjrzymy się wygięciom do tyłu, które angażują górny odcinek kręgosłupa oraz rozprasujemy cały kompleks barkowy. Zajmiemy się również jednym z największych wyzwań – schodzeniem do mostka z pozycji stojącej. Poszczególne techniki pozwolą nam nie tylko poczuć stabilność, komfort i wygodę, ale także pokonać pojawiający się w głowie lęk. Będzie to świetna okazja, żeby przekonać się, że to praca z oddechem jest kluczem do opanowania tej techniki.

LATAJĄCE VINYASY
Praktykując ashtangę w dużej mierze skupiamy się na poprawnym wykonywaniu asan zapominając, że vinyasy stanowią istotę tego systemu. Opierają się one na integrowaniu ruchów ciała z oddechem, za którymi podąża uważność i skupienie. Vinyasy pozwalają płynnie i bezpiecznie przechodzić przez kolejne pozycje, wzmacniają i rozgrzewają ciało oraz nadają rytm praktyce. Gdy przyjrzymy się głębiej to vinyasy nie znajdują się między asanami, ale to asany znajdują się pomiędzy nimi. W takim rozumieniu pozycje stają się tylko krótkimi przerwami w sekwencji ruchu i stanowią niewielką część tego, co wydarza się na macie.

Liczba vinyas w każdej serii jest o wiele większa niż liczba asan, dlatego na głębszym poziomie ashtanga jest nie tyle praktyką fizyczną, ale intensywnym ćwiczeniem oddechowym. Na warsztatach skupimy się przede wszystkim na tym co dzieje się pomiędzy pozycjami. Wykonując dodatkowe ćwiczenia nauczymy się nabierać lekkości oraz budować siłę. Będą przeskoki, rolowanie na plecach, chakrasany, kruki i „robaczki świętojańskie”. Dopiero, gdy odkrywamy i włączamy takie elementy, joga staje się prawdziwą sztuką, która wyraża się poprzez dogłębne opanowanie ciała.

MANTRA SIDDHI YOGA
Medytacja to systematyczne trenowanie umysłu. Jest to umiejętność kierowania uwagi na wybrany obiekt i utrzymywanie jej przez dłuższy czas uwagi. Tym obiektem może być wszystko – przedmiot materialny, dźwięk, odczucia cielesne, idea lub sam umysł. Pracując w ten sposób staramy się odkładać na bok wszystkie czynniki, które mogłyby nas rozproszyć. W tej praktyce naszym przedmiotem koncentracji będą czakry. Będziemy rozbudzać ich świadomość oraz i lokalizację w ciele. Zajmiemy się również wizualizacją kanałów energetycznych, a cała praca opierać się będzie na ajapa mantrze, czyli mentalnym powtarzaniem mantry So-Ham.  .

YOGA NIDRA – 30 MIN
Warsztaty zakończymy praktyką Yoga Nidry, która jest metodą systematycznego wywoływania pełnego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu. Jej praktykowanie może przyczynić się do poprawy zdrowia poprzez obniżenie napięcia i niepokoju, z którymi często współwystępują psychosomatyczne objawy związane z bólami i zawrotami głowy, bólami w klatce piersiowej, kołataniem serca, poceniem się czy bólem brzucha.

Podczas dobrze przeprowadzonej sesji yoga nidry nasza uwaga odwraca się od świata zewnętrznego i kieruje do wewnątrz. Znajdujemy się w specyficznym stanie pomiędzy jawą i snem, w którym poprzez obrazy i emocje manifestują się ukryte treści naszej podświadomości. Jest to stan utrzymywanie świadomości podczas głębokiego snu. Praktyka ta poprzez sformułowanie sankalpy pomaga przekształcić własne wzorce myślenia i zachowania na bardziej twórcze i pożyteczne. Nie trzeba się przygotowywać na sesje jogi nidry należy tylko pozwolić sobie na pełne spokoju, spontaniczne doświadczenie. 

PLAN WARSZTATU:

Sobota:
8.00 – 10.00 – Mysore
10.30 – 13.00 – Latające vinyas
13.15 – 14.00 – Yoga Nidra 

Niedziela:
8.00 – 10.00 – Mysore
10.30 – 13.00 – Wygięcia do tyłu
13.15 – 14.00 – Mantra Siddhi Yoga

Cena: 415 zł
Prowadzi: Krystian Mesjasz
Miejsce: Joga Centrum Bronowice, ul. Armii Krajowej 16
Kiedy: 30 – 31 stycznia 2021
Zapisy: kontakt@jogacentrum.org

Nie obowiązują karty MultiSport, OK System ani nasze karnety.

ZADATKI:
Rezerwacja miejsca na warsztacie następuje po wpłacie zadatku w wysokości 200 zł, w recepcji lub na konto szkoły: 15 1140 2004 0000 3302 7836 5114. W tytule przelewu prosimy podać nazwę: ”warsztat z Mesjaszem”.

Wpłata w szkole możliwa wyłącznie gotówką ze względu brak terminala. Jeśli chcesz otrzymać od nas fakturę za ten warsztat, to koniecznie daj nam o tym znać przy zapisie.

Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Ostatnio wydał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko”, Współpracuje również z Portalem Yogi tworząc sesje do praktyki online

Warsztat tete-a-tete

read next

Zapisz się na warsztat!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.