Kurs wstępny jogi. Podstawy jogi. 

Starts 28 września 2021
Ends 19 listopada 2021

18:00 - 19:15

Joga Centrum, ul. Biskupia 18

400 zł

Kurs wstępny jogi dedykowany jest dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć naukę jogi, ale również dla tych, którzy chcieliby odświeżyć swoją wiedzę i praktykę, a także dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem, obręczą barkową oraz inne problemy ruchowe. Zajęcia odbywają się w zamkniętej grupie, gdzie uwaga nauczyciela skierowana jest całkowicie na praktykujących. Zajęcia prowadzone są w atmosferze otwartości i zrozumienia dla ograniczeń uczestników, w wypadku problemów z wykonaniem asan nauczyciel zaproponuje warianty zastępcze, dostępne dla uczestnika.

Uczestnicząc w kursie:

 • Poprawnie wykonywać pozycje jogi, które nazywane są asanami. Ich poprawne wykonanie wpływa znacząco na postawę ciała, co za tym idzie na oddech, praca ta sprawia, że zrelaksujesz umysł i ciało, skupiamy się na szczegółach, precyzji, co sprowadza nasz umysł i uwagę do bycia tu i teraz, budowania uważności, co jest esencją jogi.
 • Poznasz poszczególne grupy asan: stojące, siady skłony skręty, odwrócone oraz pozycje relaksujące. Każda z tych grup asan posiada inne właściwości dla ciała i umysłu i tak np:

Pozycje stojące: korygują pozycję ciała, uczą stabilnie stać na nogach, uczą jak rozkładać ciężar, kiedy ręce wykonują różne ruchy, budują siłę w ciele, co przygotowuje całe ciało do następnych grup asan. Dodają odwagi.

Pozycje siedzące: uczą poprawnego siedzenia na podłodze, uelastyczniają stawy kolanowe, kostki, biodra i kręgosłup, które często sprawiają nam problemy z powodu długiego siedzenia na krześle, nauczymy się poprawnego ułożenia nóg w różnych pozycjach, co nada im elastyczności i ruchomości. Ugruntowują.

Skłony: w skłonach różne pozycje nóg i ułożenie kolan pozwalają mięśniom pleców wyciągać się do przodu, wydłużać płacy, pracować z prostymi i wklęsłymi plecami, skłony do przodu mają też właściwości wyciszające i uspokajające.

Skręty: uczą rotacji kręgosłupa w pozycji bocznej, uelastyczniają całe ciało, mają działanie oczyszczające dla organów wewnętrznych, rozgrzewają.

Wygięcia: uczą wydłużania kręgosłupa do tyłu, wzmacniają mięśnie kręgosłupa oraz uczą unoszenia go do góry wbrew wiele grawitacji. Wygięcia sią pobudzające, dodające energii całemu ciału i orzeźwiają umysł.

Pozycje odwrócone: wcześniejsze pozycje takie jak stojące czy skręty przygotowują strukturę mięśniową do pozycji odwróconych, które uczą utrzymywania ciężaru na barkach, rękach czy szyi bez ich nadmiernego obrażania i nie powodując napięć w mięśniach szyi i nerwach. Pozycje odwrócone mają właściwości mocno regeneracyjne, uczą też odwagi i innego spojrzenia na świat – „do góry nogami”. 

Oprócz tego:

 • Poznasz sposoby na skuteczny relaks.
 • Lepiej poznasz swoje ciało, poprawisz wygląd swojej sylwetki, usuniesz napięcia w ciele, poprawisz kondycję oraz metabolizm.
 • Nauczysz się solidnych podstaw, które pomogą ci w samodzielnym rozwijaniu praktyki w domu.
 • Będziesz mógł przedyskutować wszelkie kwestę z nauczycielem dotyczące twojej praktyki.
 • Poprawisz jakość i komfort swojego życia.
 • Wzmocnisz odporność i układ oddechowy.
 • Zyskasz równowagę ciała i umysłu, lepsze samopoczucie i spokój.
 • Poprawisz funkcjonowanie układu hormonalnego, spowolnisz procesy starzenia się oraz wyregulujesz pracę układu krwionośnego.

Na zajęciach zawsze dbamy o Twoje bezpieczeństwo oraz indywidualne podejście. 

Jak jest naprawdę? Możecie przetestować tylko osobiście odwiedzając naszą szkołę i uczestnicząc w naszych kursach – dlatego tym serdeczniej: ZAPRASZAMY!

TERMIN: 28 września – 19 listopada 2021
ZAJĘCIA: wtorek i piątek
GODZINA: 18:00 – 19:15
PROWADZI: Ilona Łyżwa
CENA: 400 zł/ 16 zajęć
ZAPISY: Obowiązują kontakt@jogacentrum.org
LOKALIZACJA: Joga Centrum, ul. Biskupia 18

Na ten kurs NIE akceptujemy kart MultiSport Plus i OK System.

ZADATKIRezerwacja miejsca na kursie następuje po wpłacie zadatku w wysokości 200 zł, w recepcji lub na konto szkoły: 15 1140 2004 0000 3302 7836 5114. W tytule przelewu prosimy podać nazwę: ”Kurs wstępny”. Wpłata w szkole możliwa wyłącznie gotówką ze względu brak terminala.

 

WAŻNE!

 1. Na kurs obowiązują zapisy oraz wpłata zadatku w wysokości 200 zł – reszta w dniu rozpoczęcia kursu.
 2. Wpłata zadatku jest gwarancją rezerwacji miejsca.
 3. Prosimy o przemyślane zapisy – w przypadku rezygnacji z kursu wpłacone zadatki nie są zwracane.
 4. Karnety są imienne i nie ma możliwości przepisania karnetu na osobę trzecią.

Ilona Łyżwa.

Była nauczycielka oraz pracowniczka korporacji. Jogę praktykuje od 2012 roku. Uczestniczka szkolenia nauczycielskiego u Ewy Wardzały i Nataszy Moszkowicz. Ukończyła również kurs jogi powięziowej u Wojtka Karczmarzyka w 2019 r. Fascynuje ją joga jako rozwój, droga życiowa, nieustający proces kontaktowania się ze sobą, który budzi uważność i rzuca światło na niedostępne zakamarki w ciele, gdzie ta uważność i światło nie dociera. Wierzy, że kiedy to światło rozbłyśnie, nie da się go już zgasić Praca z ludźmi daje jej wiele radości, sprawia, że sama jest w nieustannym procesie nauki i zmiany. Uczenie stwarza jej możliwość wspólnego bycia razem tu i teraz. Od 2020 roku uczy się w Instytucie Treningu i Edukacji Gestalt aby w przyszłości zostać psychoterapeutką w nurcie Gestalt.

Warsztat Wheel Yoga

read next

Zapisz się na kurs

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.