Joga Vinysa Flow – kurs dla początkujących

Starts 7 lutego 2017
Ends 3 marca 2017

17:30 - 18:45

Joga Centrum, ul. Biskupia 18,

160zł

Zapraszamy serdecznie kurs JOGA VINYASA FLOW DLA POCZĄTKUJĄCYCH. Prowadzić go będzie KASIA STRYCZNIEWICZ – kobieta żywioł, wulkan energii, która swoją wiedzę i umiejętności zdobyła za granicą, szkoląc się i prowadząc zajęcia na całym świecie: zaczynając od Europy – Londyn, Tyrol poprzez Kanadę, Shanghai, Goa i skończywszy na wyspie Bali.

INFORMACJE O KURSIE JOGA VINYASA FLOW DLA POCZĄTKUJĄCYCH:

Termin kursu: 07.02.2017 – 03.03.2017
Zajęcia: wtorek, piątek
Godzina: 17:30-18:45
Miejsce: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków
Prowadzi: Kasia Stryczniewicz
Cena: 160zł/8 zajęć – obowiązują zapisy!

CZEMU KURS JOGA VINYASA FLOW?
 • To łagodna forma jogi dla początkujących – idealna na regenerację po ciężkim stresującym dniu. W tej praktyce tej nie brakuje nam bardziej energetycznych sekwencji, które budują naszą wewnętrzną siłę oraz odżywiają cały organizm.
 • Na kursie dla początkujących z Joga Vinysa Flow podążamy za rytmem naszego oddechu, płynnością wody, która wypełnia nasze ciało. Wsłuchujemy się w to kim jesteśmy.
 • W praktyce Joga Vinyasa Flow nie szukamy perfekcji w asanach, lecz poszukujemy radości i przyjemności z płynnego wykonywania ćwiczeń. Jedyną rzeczą, której pozwalamy być: to autentyczny ruchu, podobny do tańca. Interesują nas emocje i prawda. Nasze ciało samo znajdzie ideał, jeśli pozwolimy mu podążać za jego naturalnym rytmem. To nauka nie tylko dla ciała, ale i kochania samego siebie.
 • Joga Vinyasa Flow rozbudza inteligencję naszego ciała poprzez uważność skierowaną na jego ułożenie. Poprzez różny zestaw ćwiczeń i tzw. intencję – myśl przewodnią z jaką pracujemy, szybko wzmacniamy naszą kondycję fizyczną, przyspieszamy metabolizm i aktywizujemy umysł do efektywniejszej pracy, nie skupiając go na rzeczy nieistotne
 • Przez bardziej aktywną formę ćwiczeń w Joga Viyasa Flow, jaką daje nam Hatha Joga, lub Iyengar Joga, rozwijamy bardzo mocno poczucie wewnętrznego spokoju, pozwalając skutecznie wyciszyć nadaktywny umysł – z którym, niestety, w dzisiejszym świecie wielu z nas ma duży problem.
DLA KOGO ZAJĘCIA Z KURSU DLA POCZĄTKUJĄCYCH Z JOGA VINYASA FLOW:
 • Dla wszystkich spragnionych relaksu, rozluźnienia po wyczerpującej emocjonalnie dniu w pracy, a którzy nie umieją sami wyciszyć swojego umysłu w łagodnej praktyce
 • Dla wszystkich, którzy lubią z uśmiechem na ustach odpoczywać w sposób bardziej kreatywny i aktywny
 • Dla wszystkich, którzy nie lubią nudy i zbyt dużej powtarzalności
 • Dla wszystkich, którzy pragnących odkryć drzemiący w nich potencjał, siłę i charyzmę
 • Dla wszystkich, chcących zmienić swoje przyzwyczajenie w niekonwencjonalny sposób oraz dla tych, którzy chcieliby poznać nową, niebanalną formę aktywności, wzmacniającą swoje ciało
CZEGO UCZYMY SIĘ NA KURSIE JOGA VINYASA FLOW DLA POCZĄTKUJĄCYCH?
 • Prawidłowego ustawienia ciała w podstawowych pozycjach jogi
 • Podstaw prawidłowego oddychania w praktyce Joga Vinyasa Flow
 • Płynnego przechodzenia pomiędzy asanami
 • Podstawowych sekwencji do rozwijania praktyki własnej
CO TO JEST JOGA VINYASA FLOW?
 • Nie tak dobrze znana polskim praktykantom joga, powstała w XX w. jako współczesna odpowiedź na tradycję jogiczną, zawartą w Yogasutrach Rysziego Patańdźalego.
 • Joga Vinyasa, nazywana popularnie praktyką Flow (głównie w USA i Australii), to system składający się z wielu odmian filozofii.
 • Pionierem tej praktyki, twórcą i nauczycielem był Sri Tirumalai Krishnamacharya, którego określono mianem ojca nowoczesnej jogi. Od tego czasu, Joga Vinyasa, zaczęła mówić nieskończoną ilością języków i słuchać wielokulturowym uchem.
 • Joga Vinyasa jest sztuką i techniką łączącą oddech, ruch i medytację w sekwencji asan – szczególnych figur gimnastycznych – dzięki temu tworzą coś na wzór układu choreograficznego, w którym dokonuje się synchronizacja trzech wyżej wymienionych elementów. Praktykanci jogi doskonalą swoje ruchy w płynnej sekwencji asan, prowadzonych przez oddech, zwany „ujjayi” (wykorzystywany także w praktyce Joga Ashtanga), aby doświadczyć harmonii psychosomatycznej.
 • Podczas praktyki form Jogi Vinyasowej, niektóre szkoły wprowadzają tzw. pracę z intencją – myślą przewodnią. Intencja może przybrać treść ogólną albo szczegółową, formę: indywidualną lub zbiorową. Może ona stanowić doskonałe źródło motywacji i celowości podczas każdej praktyki.
 • Niektóre szkoły, które wprowadzając intencję, wykorzystują także różnorodne elementy mantr, specjalistycznych pranajam, a także mudr, medytacji, ale również wprowadziły elementy muzyczne: od charakterystycznej hinduskiej nuty z harmonią i rytmiką, po instrumentalną kaskadę dźwięków. Dla niektórych muzyka stanowi inspirujące źródło motywacji każdej praktyki, stając się jej integralną częścią oraz siłą. Nauczyciele Jogi Vinyasy często wymieniają się między sobą muzyką, z którą praktykują, by cały czas mogli „płynąć” i w różny sposób modyfikować swoje układy. Innymi słowy: muzyka, jak i cisza, stały się bardzo ważnymi elementami praktyki Jogi Vinyasy, tworząc nieodłączalną całość tej pięknej harmonii ruchu, oddechu, dźwięku, medytacji, myśli i wreszcie relaksu.

KASI STRYCZNIEWICZ:

Po ukończeniu kursu nauczycielskiego w International Sivananda Centre w Tyrolu w 2008 roku zdecydowała się na kontynuację praktyki, edukacji w dzieleniu się swoją pasją do jogi. Jeżąc po całym świecie od Anglii, Niemiec poprzez Kanadę, Chiny, Indie aż po samą Indonezję zdobywała i szkoliła swoje umiejętność. Oferuje rożnego rodzaju zajęcia – od energetyzującej i odświeżającej Jogi Vinyasy Flow, poprzez mocną Ashtangę Jogę, aż po ukorzeniająca, balansująca, głęboko relaksującę praktykę Hatha Jogi, Jogi Yin oraz Jogi Nidry. Zawsze pracuje z mocnym a jednocześnie delikatnym dotknięciem, skupiając się głównie na indywidualnych potrzebach ucznia.

Po swoich mniejszych i większych przewrotach życiowych, gdy przed laty Kasia siedziała na plaży na Goa, patrząc w przestrzeń oceanu, ruch fal i ogrom nieba, wypowiedziała takie oto, magiczne zdanie: “I wish my whole life will be filled with Yoga”. Teraz po latach z uśmiechem dodaje: “Be careful… what you wish for” 😉

“Dziękuje za to kim byłam, za to kim jestem i kim się staję” – Kasia Stryczniewicz

ZAPRASZAMY!
Joga Centrum
fot. Olga Baca & Obart Studio

 

Kurs Joga Sivananda w Joga Centrum

read next

Zapisuję się

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.