Joga Sivananda

4 października 2018

8:00 - 9:30

ul. Biskupia 18, Kraków i ul. Armii Krajowej 16 - Newton

Wejście według cennika szkoły

Jest to klasyczna metoda jogi, stworzona przez Swamiego Sivanadę, która jest oparta na tradycji, a także pracy nie tylko z ciałem, ale i z naszym umysłem. Przede wszystkim jest ona dla każdego! Nie mają tutaj znaczenia żadne ograniczenia, wiek czy płeć.

ZAJĘCIA:
Poniedziałek 19:00 – 20:30 i czwartek 8:00 i 9:30- Joga Centrum, ul. Biskupia 18
Wtorek 17:15 – 18:30 – Joga Centrum Bronowice, ul. Armii Krajowej 16- parter budynek Newton
PROWADZI: Anna Borowska
CENA: Według cennika szkoły
ZAPISY: Przez grafik na stronie www.jogacentrum.org  lub mailowo na adres kontakt@jogacentrum.org

Każda sesja jogi zawiera relaks początkowy, pranajamy – czyli ćwiczenia oddechowe, asany – pozycje jogi ułożone klasycznie, w odpowiedniej kolejności, a także bardzo ważny relaks końcowy. Metoda ta kładzie nacisk na wyciszenie umysłu i swoich emocji, poprzez niezwykła prace z ciałem opartą na szacunku do niego i respektującą wszelkie ograniczenia. Zajmuje się nie tylko ciałem, ale także umysłem i duszą.

Opiera się na 5 głównych zasadach:

1. Prawidłowy relaks (Savasana) – pozwoli uwolnić napięcie mieści i przynosi odpoczynek dla całego ciała i umysłu.
2. Prawidłowe ćwiczenia (Asany) – działają na wszystkie części ciała, rozciągają oraz tonizują mięśnie, uelastyczniają stawy i poprawiają krążenie.
3. Prawidłowe oddychanie (Pranajamy) – głębokie i rytmiczne oddychanie pozwalające wykorzystać całość płuc, zwiększają dopływ tlenu, a tym samym dają zastrzyk pozytywnej energii.
4. Prawidłowa dieta (wegetariańska) – odżywcza, zbilansowana i przede wszystkim pyszna.
5. Pozytywne myślenie i medytacja – pomaga usuwać złe myśli i uspokaja umysł.

Anna Borowska

Dotychczas pracowała jako instruktorka wspinania skutecznie łącząc pracę wraz ze swoją pasją. Studentka psychologii, aktualnie pracująca w korporacji, uwielbiająca pracę z ludźmi. Joga pełni niezwykle istotne miejsce w jej życiu od kilku lat. We wrześniu 2017 spełniło się jej największe marzenie – miesięczny kurs nauczycielski w Ustce metodą Sivanandy (200 RYT). Wierzy, że jest dopiero na początku swojej drogi – każdy dzień jest szansą na zdobycie nowych doświadczeń, nowych umiejętności i czerpania z życia tego co najcenniejsze.Ponadto interesuje się wspinaniem, górami, podróżowaniem oraz dzieleniem się uśmiechem i pozytywną energią z innymi!

Do zobaczenia na macie!

Kurs Podstawowy – Hatha joga 3.10 - 28.11

read next