Joga Powięziowa Integralnie – Kurs Nauczycielski

Starts 26 stycznia 2019
Ends 30 czerwca 2019

11:00 - 18:00

ul. Biskupia 18

240 zł Warsztat wstępny 2700 zł Kurs

Dla kogo?

Kurs ten skierowany jest dla nauczycieli jogi, którzy chcą poszerzyć swoją praktykę o aspekt pracy powięziowej oraz wzbogacić swój warsztat pracy w tym zakresie.

W ramach szkolenia przewidziano 14 wolnych miejsc.

Bierzemy również pod uwagę zgłoszenia profesjonalistów z innych dziedzin pracy z ciałem i umysłem (nauczyciele tańca, pilates, sztuk walki, fizjoterapeuci, psychoterapeuci, itp.) na zasadzie kursu samorozwojowego.

Kiedy?

Kurs został przewidziany na 6 modułów, które będą odbywały się w weekendy.

  1. 26 – 27 Stycznia 2019
  2. 2 – 3 Marca 2019
  3. 30 – 31 Marca 2019
  4. 27 – 28 Kwietnia 2019
  5. 25 – 26 Maja 2019
  6. 29 – 30 Czerwca 2019

W godzinach:

Sobota: 11:00 – 18:00
Niedziela: 9:00 – 13:00

Całość zostanie poprzedzona jednodniowym warsztatem wstępnym, który ma na celu doświadczenie tego rodzaju pracy oraz sprawdzenie kwalifikacji uczestników. Warsztat wstępny jest otwarty dla większej liczby uczestników – 20 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztat wstępny odbędzie się 8 grudnia 2018 w sobotę od 11:00 do 17:00

Koszt: 240 zł

O czym to będzie?

Moduły 1-3 obejmują :

A. Praktykę ucieleśnienia asan oraz powięziowych form ruchowych związanych z wejściem i wyjściem z danej pozycji;

B. Teorię pracy powięziowej w odniesieniu do siły grawitacji:

– Moja relacja z grawitacją (rozpoznanie wzorów posturalnych i praca z balansowaniem swojej sylwetki),

– Dynamika odpuszczania,

– Dynamika zakorzenienia i poczucia przestrzeni,

– Dynamika orientacji systemu nerwowego -odczuwanie jest akcją,

– Dynamika pracy z wyobraźnią,

– Dynamika ruchu intuicyjnego z uwzględnieniem mikroruchów,

C. Anatomię powięziową

Moduły 4-6 obejmują:

A. Naukę czytania ciała w asanach w odniesieniu do kierunków działania grawitacji;

B. Naukę dotyku i pomocy w wykonywaniu pozycji w celu akceleracji rozluźniania powięziowego- podążanie wraz z ciałem i grawitacją;

C. Metodykę nauczania i konstruowania zajęć, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji podłogowych- będących jednym z najważniejszych elementów rozluźniania powięziowego;

D. Terapeutyczne aspekty jogi powięziowej;

E. Historia jogi powięziowej;

Zgłoszenia:

Zainteresowane osoby prosimy o napisanie listu motywacyjnego do 500 znaków: ” Dlaczego chciałbym wziąć udział w kursie nauczycielskim jogi powięziowej?” przesłanie kopii dyplomów i certyfikatów nauczycielskich. Komplet dokumentów należy Przesłać na poniższy adres: kontakt@jogacentrum.org

Finanse:

Warsztat wstępny – 240 zł

Zadatek w wysokości 100 zł na warsztat wstępny płatny do 30 listopada 2018 roku.

Kurs:

Całość 2700 zł płatne w dwóch ratach:

  1. 1350 zł Do 30 grudnia 2018 roku
  2. 1350 zł Do 30 marca 2019 roku

Wpłaconych zadatków nie zwracamy i przechodzą one na poczet kursu.

Numer konta: 35 1050 1445 1000 0091 3944 4757

Zapisy i informacje:

kontakt@jogacentrum.org

Prowadzący- Wojciech Karczmarzyk

Jest jedynym w Polsce certyfikowanym nauczycielem Jogi inspirowanej nauczaniem Vandy Scaravelii – sięgającej swymi korzeniami do BKS 

Iyengara i Deshikachara. Jest także Rolferem, certyfikowanym terapeutą metody ROLFING® Integracja Strukturalna, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej.

Wojtek ma 20 letnie doświadczenie z jogą i medytacją. Studia nauczycielskie odbywał w Londynie, gdzie 2 lata prowadził swoją praktykę, asystował w zajęciach Giovanniemu Felicjoni (Dr Brytyjskiego Stowarzyszenia Rolfingu, Nauczyciel ruchu w Europejskim Instytucie Rolfingu) i prowadził Centrum Medytacji Chrześcijańskiej.

W Polsce uczy od 6 lat. Prowadzi regularne warsztaty w kraju i za granicą.

Model integralny

Model integralny – odnosi się do świadomej pracy z ciałem, której celem jest zintegrowanie ciała-umysłu oraz zbalansowanie jego struktury w relacji do siły grawitacji. Wykorzystujemy w nim starożytną mądrość przedkładania bycia przed działaniem. Integracja odbywa się dzięki praktyce odczuwania powięziowego, uczenia się bycia w ciele w chwili obecnej, bez oczekiwań i nastawienia na osiąganie wyników.

Rozluźnienie powięziowe i uwolnienie napięcia jest ”efektem ubocznym” spoczęcia w ”tu i teraz”, w przestrzeni niedziałania i całkowitego odpuszczenia.

Tego rodzaju praktyka w odniesieniu do pracy z ciałem, pozostawia przestrzeń do działania sile grawitacji i fali oddechu, które są głównymi sprzymierzeńcami w otwarciu i wydłużaniu tkanki powięziowej. Prowadzi nas do zakorzenienia w ciele, nabrania umiejętności  podążania wraz z nim, a tym samym ucieleśnienia świadomości.

Z neurologicznego punktu widzenia ucieleśnienie, to stan zintegrowanej percepcji sensorycznej, wyrażający się pełnią orientacji naszego systemu nerwowego w relacji do ciała i jego położenia w przestrzeni.

To w nim jesteśmy w stanie zauważyć każdą małą adaptację, zmianę nacisku lub napięcia, przesunięcie ciężaru w poszczególnych elementach ciała, czy jakąkolwiek organiczną rzeczywistość naszej fizycznej natury, wchodzącej w interakcje z polem grawitacyjnym i otaczającą je przestrzenią.

We współczesnej psychologii sportu stan ten określany jest jako ”przepływ” (z ang. Flow) i wg wieloletnich badań prowadzonych na olimpijczykach, cechuje on najwybitniejszych z nich.

W jodze od wieków jest znany jako samadhi.

Nauka bycia obecnym w ciele jest jak profilaktyka zdrowia i jeden z najlepszych leków na przewlekłe dolegliwości fizyczne współczesnej cywilizacji. Stanowi też wyzwanie dla nauczycieli, gdyż dużo łatwiej jest pokazać komuś ćwiczenie, niż nauczyć czuć własne ciało i brać za nie odpowiedzialność

Grupa Tańca Intuicyjnego: InterAkcje / Poziom 2 – taniec, rysunek i performans terapeutyczny

read next

Zapisz się na kurs!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.