Joga powięziowa – Bronowice

Starts 20 maja 2019
Ends 30 września 2019

16:15 - 17:15

ul. Biskupia 18, Kraków i ul. Armii Krajowej 16 - Newton

Obowiązuje cennik studia

Joga powięziowa to łagodna forma jogi, w której odnosimy się do starożytnej mądrości przedkładania bycia przed działaniem, a tym samym nauk relaksacji, odpuszczania i wykorzystywania zawsze obecnej siły grawitacji oraz spontaniczności oddechu do otwarcia i rozluźnienia ciała.

Prowadzi: Ania Kwietniak
Gdzie: Bronowice, parter budynku Newton, ul. Armii Krajowej 16
Kiedy: Poniedziałek
Godzina: 16:15
Zapisy: https://jogacentrum.org/grafik/armii-krajowej-16-bronowice/ lub kontakt@jogacentrum.org
Cennik: obowiązuje cennik studia, akceptujemy karty MultiSport Plus

W praktyce skupiamy się na pracy z powięzią mięśniową – czyli błoną, która oplata mięśnie, kości, organy i nerwy. Tkanka ta jest swego rodzaju siecią, labiryntem włókien, który łączy i spaja ze sobą wszystkie elementy ciała. Ma ona wpływ na właściwe ułożenie sylwetki zarówno podczas codziennego funkcjonowania jak i podczas wykonywania asan.

Powięź, będąc mocno unerwiona, stanowi klucz do właściwej percepcji i koordynacji ruchowej, a jej rozluźnienie pozwala na wydłużenie mięśni, zachowanie ich właściwego tonusu oraz uzyskanie większej przestrzeni w stawach.

Joga powięziowa to uważna praca z ciałem, w której wykorzystujemy pozycje jogi zwane asanami. Praktyka uczy nas zakorzenienia w ciele, a tym samym ucieleśnienia świadomości.

Jest to bardzo istotne w dobie, w której nasza cywilizacja cierpi na chroniczne bóle kręgosłupa i całego narządu ruchu. Nauka bycia obecnym w ciele, jest jak profilaktyka zdrowia i jeden z najlepszych leków na dolegliwości fizyczne współczesnego człowieka. Z neurologicznego punktu widzenia, ucieleśnienie, to stan zintegrowanej percepcji sensorycznej, wyrażający się pełnią orientacji naszego systemu nerwowego, w relacji do ciała i jego położenia w przestrzeni.

Joga powięziowa:
– eliminuje wszelkie napięcia w ciele oraz prostuje i kształtuje naszą sylwetkę;
– poprzez łagodny zestaw ćwiczeń, spontaniczny ruch i poszukiwanie napięć w ciele, podnosi świadomość naszego ciała oraz pozytywnie wpływa na naszą psychikę, eliminując stres;
– poprzez rozluźnienie mięśni i pracę z oddechem powoduje wyciszenie umysłu i wprowadza go w stan medytacyjny.

Dla kogo?
– osób, które pragną wyeliminować z ciała ból oraz problemy z którymi walczą od lat;
– osób, które chcą łagodnej praktyki, wyciszenia i relaksu po ciężkim dniu w pracy;
– osób – zarówno tych ćwiczących jak i początkujących – zainteresowanych zarówno pracą z ciałem i umysłem, jak i ogólnym rozwojem.

Co to jest powięź?
Powięź jest nieprzerwaną, trójwymiarową siecią tkanek, która otacza całe ciało od stóp do głów; od przodu do tyłu; od zewnątrz do wewnątrz – otacza wszystkie mięśnie, wnika do więzadeł, torebek stawowych; otacza narządy wewnętrzne – jest w nas dookoła!

Funkcja powięzi to przewodzenie, nadawanie postawy ciała, ochrona ciała, pamięć ciała.

Na skutek przeciążeń związanych z pracą, złymi nawykami ruchowymi, stresem czy kontuzjami, powięź zmienia swoją strukturę i czasem przykleja się do mięśni ograniczając jego ruchomość. Te miejsca bywają bardzo bolesne, a z czasem ma to wpływ na cały układ i zmianę naszej postury.

Regularna praca z powięzią przynosi niebywałe efekty – eliminuje stres, otwiera umysł, zwalcza ból, napięcia, ogółem: pomaga zmienić na lepsze nasze ciało oraz całe nasze życie.

Get up and flow - Vinyasa yoga

read next