Joga Nidra

Starts 6 czerwca 2019
Ends 26 września 2019

20:30 - 21:30

ul. Biskupia 18, Kraków

Obowiązuje cennik studia

Dzień: czwartek
Godzina: 20:30
Prowadzi: Anja G. lub Joasia Słysz
Zapisy: Obowiązują (przez grafik https://jogacentrum.org/grafik/biskupia18/)
Cena: Obowiązuje cennik studia i akceptujemy karty MultiSport Plus oraz OK System.

Nidra Joga odnosi się do stanu przytomnej świadomości głębokiego snu. Jest to jogiczna technika psychicznego snu. Przynosi całkowitą relaksację podczas zachowania stanu całkowitej świadomości. Mówi się, że 20-30 minutowa sesja Jogi Nidry jest ekwiwalentem około 3 godzin głębokiego snu. Technika ta, wywiera wielki transformujący wpływ na osoby jej doświadczające; uwalnia napięcia, głęboko rozluźnia i relaksuje, poszerza świadomość, uzdrawia. W czasie praktyki Jogi Nidry można ostatecznie przekształcić swe wzorce myślowe na lepsze.

W skrócie można powiedzieć że Joga Nidra to praktyka głęboko relaksacyjna, ale nie tylko -bo Joga Nidra jest techniką Pratyahary (piąty element ośmiostopniowej ścieżki Radża Jogi) w którym zakłócenia umysłu są wygaszane, tak aby umysł mógł odpocząć.

REGULARNA PRAKTYKA JOGI NIDRY:

– uwalnia napięcia, głęboko rozluźnia, odpręża
– zmniejsza niepokój oraz lęki
– niweluje oznaki stresu i wzmacnia odporność na stres
– obniża poziom ciśnienia krwi
– jest systematyczną metodą wywoływania pełnego relaksu fizycznego, umysłowego i emocjonalnego
– jest pomocna przy problemach z bezsennością
– umożliwia świadome przekształcenie swoich wzorców myślowych na lepsze; bardziej pozytywne
– usuwa destrukcyjne nawyki
– uzdrawia na wielu różnych poziomach
– wzmacnia pogodę ducha oraz pozytywność
– daje jasny czysty umysł
– pobudza nieaktywne obszary mózgu – wywołuje efekt przepływu witalnej i mentalnej energii (prany)
– podwyższa witalność
– wzmacnia zdolności koncentracji
– uwalnia uwięzioną energię i traumy
– uwalnia uśpiony potencjał ludzki (geniusz w człowieku)
– ma pozytywny wpływ na psychosomatyczne objawy stanów wysokiego niepokoju (bóle i zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, pocenie się, bóle brzucha)

Kto prowadzi zajęcia?

Anja

Jogę praktykuje od roku 2008. Prowadzi zajęcia jogi, warsztaty i odosobnienia od 2013 r. Podchodzi do jogi holistycznie czyli całościowo; jej zajęcia inspirowane są filozofią jogi klasycznej gdzie oprócz hatha jogi jest jeszcze nada joga, karma joga, radża joga, bhakti joga. Jest założycielką Sutry Serca (rok zał. 2014) oraz nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance (RYT 200) oraz polski MEN. Obecnie poszerza swoją wiedzę i praktykę na Studiach Jogi II stopnia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi, która to ścieżka jest dla niej wielką inspiracją. Na przełomie 2018 i 2019 roku przebywała w Aszramie w Indiach, aby poszerzyć swoje doświadczenie i rozumienie Jogi w życiu codziennym. Oprócz jogi kocha też miłością wielką koty, kawę oraz MTB czyli kolarstwo górskie 🙂

Joasia Słysz, certyfikowany nauczyciel jogi i jogi nidry, która na codzień zmaga się z ogromnym poziomem stresu w pracy i dzięki jodze psychicznego snu znalazła sposób na ukojenie.

Hatha joga - kurs podstawowy

read next

Zapisz się na zajęcia!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.