Joga Jin – zajęcia otwarte z Kasią Stryczniewicz

24 lutego 2017

16:30 - 17:45

Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków

bezpłatne

Serdecznie zapraszamy na PIERWSZE, BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z JOGI JIN, W JOGA CENTRUM, które poprowadzi znana i lubiana przez wszystkich KASIA STRYCZNIEWICZ.

PIERWSZE, BEZPŁATNE ZAJĘCIA: piątek, 24 luty 2017
GODZINA: 16:30 – 17:45
MIEJSCE: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków
PROWADZI: Kasia Stryczniewicz
CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ NA ZAJĘCIA: wygodny strój (najlepiej: długie getry + t-shirt), bluzka z długim rękawem niezbędna na relaks

CO TO JEST JOGA JIN I CO NAM DAJE?

To łagodny styl jogi, charakteryzujący się dużą płynnością ruchów. Jest bardzo zbliżony do Jogi Powięziowej – pracuje nad delikatnym rozciąganiem włókien tkanki łącznej, tak by znacznie zwiększyć zakres ruchu stawów, ścięgien.

Joga Jin nie skupia uwagi nad pracą mięśni. Znacznie pogłębia otwartość ciała: klatki piersiowej, bioder, miednicy, barków czy też niższej partii kręgosłupa. Jest w szczególności zalecana gdy w przeszłości ktoś miał kontuzję.

W Jodze Jin, rezygnuje się z pojęcia “jak powinna” wyglądać asana, na rzecz odkrywania ograniczeń w ciele oraz koncentracji umysłu, na tym co nas boli i jak możemy to sami rozluźnić.

Dzięki odpowiedniemu układowi asan oraz długiemu „trzymaniu” pozycji (5-20min) mocno oddziałuje na tzw. meridiany (med. Chińska), dzięki czemu, umożliwia poprawę funkcjonowania: narządów wewnętrznych, hormonalnych oraz stymuluje cały system immunologiczny.

DLA KOGO JEST JOGA JIN?

Joga Jin joga jest praktyką dla wszystkich, bez względu na: wiek, wagę, stan zdrowia, tryb pracy czy znajomość innych praktyk jogi. Jest idealna jako uzupełniający relaksujący trening dla aktywnie ćwiczących, sportowców oraz jako łagodny lecz wymierny wstęp dla początkujących, którzy mają małą wiarę we siebie oraz własne umiejętności.

CIEKAWOSTKI Z JOGI JIN:

Ponieważ ten styl jogi nie powoduje rozgrzania ciała, pomieszczenia w których się ćwiczy, mają wyższą temperaturę niż zazwyczaj. W czasie sesji Yin Yoga mięśnie są zrelaksowane i wysoka temperatura pomaga uniknąć skurczów mięśni, które mogą być wynikiem długotrwałego ich zaangażowania.

Niektórzy ze współczesnych nauczycieli Jin Joga, twierdzą, że praktyka jest najbardziej efektywna, jeżeli przed spokojnymi, medytacyjnymi pozycjami stylu Jogi Jin, wykona się bardziej aktywne pozycje, które są określane mianem jogi o naturze jang. W ten sposób dwie pierwotne, przeciwstawne, ale łączące się siły jin i jang, tworzą harmonijną całość.

KASIA STRYCZNIEWICZ
Po ukończeniu kursu nauczycielskiego w International Sivananda Centre w Tyrolu w 2008 roku, zdecydowała się na kontynuację praktyki, edukacji w dzieleniu się swoją pasją do jogi. Jeżąc po całym świecie od Anglii, Niemiec poprzez Kanadę, Chiny, Indie aż po samą Indonezję zdobywała i szkoliła swoje umiejętności. Wszechstronnie, oferuje rożnego rodzaju zajęcia – od energetyzującej i odświeżającej Jogi Vinyasy Flow, poprzez mocną Ashtangę Jogę, aż po ukorzeniająca, balansująca, głęboko relaksującą praktykę Hatha Jogi, Jogi Yin oraz Jogi Nidry. Zawsze pracuje z mocnym a jednocześnie delikatnym dotknięciem, skupiając się głównie na indywidualnych potrzebach ucznia.


Na co dzień Kasia to bardzo energiczna, żywiołowa uśmiechniętą dziewczyna, która posiada bardzo dużą wiedzę o ciele, pracy z ciałem oraz jodze i medytacji. Uwielbia wszelkie rodzaje olejków, którymi dzieli się ze swoimi uczniami. W kuchni poszukuje smaków, tworząc różnego rodzaju sałatki i koktajle na bazie naturalnych produktów. Poza tym, czas wolny, najbardziej lubi spędzać w aktywny sposób: na długich spacerach lub na szalonej zumbie! 😉

DO ZOBACZENIA,
Joga Centrum
fot. Olga Baca & Obart Studio

Otwarte Spotkanie z Głosem VOL.2 z Sabiną Krauze

read next