I Seria Ashtanga Vinyasa Joga – krok po kroku – kurs

Starts 7 stycznia 2020
Ends 27 lutego 2020

7:30 - 8:45

ul. Biskupia 18, Kraków

karnet 350 zł/ 16 zajęć lub kaucja - 150 zł

Ashtanga Vinyasa Joga to praktyka określonej sekwencji asan, opierająca się na synchronizacji płynnych ruchów z oddechem.

Ułożona w przemyślany sposób sekwencja asan połączonych rytmicznym oddechem „Ujjayi”, drishti (skierowanie wzroku w odpowiedni punkt) oraz zastosowanie bandh (praca energetyczna) dają razem efekt głębokiej koncentracji, przez co praktyka ta jest nazywana czasem „medytacją w ruchu.”

Termin kursu: 7 stycznia – 27 lutego 2020
Zajęcia: wtorek i czwartek
Godzina: 7:30 – 8:45
Prowadzi: Paulina Palej i Dorota Lipczyńska
Cena: karnet 350 zł/ 16 zajęć lub kaucja – 150 zł
Zapisy: Obowiązują
Lokalizacja: Joga Centrum, ul. Biskupia 18

Na ten kurs akceptujemy karty MultiSport Plus i OK System

Zgłoszenia przyjmujemy: mailowo (kontakt@jogacentrum.org) i telefonicznie (+48 536 909 707)

W trakcie kursu:
–  Poznamy fundamentalne zasady Ashtanga Vinyasa Jogi – tzw. Tristanę: oddech, bandhy i drishti;
– Będziemy uważnie, krok po kroku uczyć się świadomie i bezpiecznie wykonywać asany, poznając również ich warianty;
– Nauczymy się pracy z oddechem oraz poznamy technikę vinyas, czyli płynnych przejść między pozycjami. 

– Bardzo dokładnie przeanalizujemy sekwencję Surya Namaskara A i B, ze szczególnym uwzględnieniem świadomości ciała i jego anatomii.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą gruntownie poznać Pierwszą Serię Ashtanga Jogi lub metodycznie pogłębić swoją obecną praktykę. 

Co więcej?
– W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, będziesz mógł każdą kwestię przedyskutować z nauczycielem – zarówno na zajęciach, jak i po praktyce.
– Na zajęciach zawsze dbamy o Twoje bezpieczeństwo oraz indywidualne podejście. Nie zapominamy również, by podczas praktyki zagościł na Waszych twarzach uśmiech!

Jak jest naprawdę?
Możecie przetestować tylko osobiście odwiedzając naszą szkołę i uczestnicząc w naszych kursach – dlatego tym serdeczniej: ZAPRASZAMY!

ZADATKI – karnety:

Rezerwacja miejsca na kursie następuje po wpłacie zadatku w wysokości 150 zł, w recepcji lub na konto szkoły: 09 1140 2004 0000 3202 7839 0297. W tytule przelewu prosimy podać nazwę: ”Kurs Ashtanga”.

KAUCJA – jeśli masz kartę MultiSport lub OK System:

Rezerwacja miejsca w przypadku OK System lub kart MultiSport – prosimy o wpłatę kaucji w wysokości 150 zł, w recepcji lub na konto szkoły: 70 1140 2004 0000 3002 7839 0267 W tytule prosimy wpisać nazwę kursu ”Kurs Ashtanga”

Wpłata w szkole możliwa wyłącznie gotówką ze względu brak terminala.

WAŻNE!

  1. Na kurs obowiązują zapisy oraz wpłata zadatku w wysokości 150 zł – reszta przy rozpoczęciu kursu.
  2. Respektujemy karty MultiSport i OK System z kaucją 150 zł, zwrotną po uczestnictwie w 16 zajęciach. Można odrobić nieobecność na dowolnych zajęciach na poziomie początkującym do ostatniego dnia kursu. Za niewykorzystane zajęcia z kaucji będzie potrącane 15 zł/zajęcia.
  3. Kaucję można odebrać do 3 miesięcy po zakończeniu kursu.
  4. Na wpłatę zadatku czekamy 7 dni od dnia zgłoszenia – po tym czasie rezerwacja jest anulowana.
  5. Prosimy o przemyślane zapisy – w przypadku rezygnacji z kursu wpłacone zadatki/kaucje nie są zwracane.
  6. Karnety są imienne i nie ma możliwości przepisani ich na osobę trzecią.

Dorota na macie stanęła po raz pierwszy 9 lat temu w Pracowni Macieja Wieloboba szukając wyciszenia i równowagi. Znalazła radość, harmonię i niezwykłe narzędzie transformacji fizycznej i psychicznej. Przez lata rozwijała praktykę własną poznając różne metody i techniki i ucząc się u różnych nauczycieli. Ostatecznie jednak wybrała ścieżkę, na której kluczowa jest integracja ruchu, oddechu i uważności. Dorota jest certyfikowanym nauczycielem Vinyasa Ashtanga Yoga (RYT200, Yoga Alliance) – kurs nauczycielski u Basi Lipskiej-Larsen – oraz jest w trakcie kursu nauczycielskiego u Agnieszki i Macieja Wielobobów w nurcie Vinyasa (Krama) Joga. Stale rozwija praktykę własną biorąc udział również w wielu warsztatach u takich nauczycieli jak Krystian Mesjasz, Renata Depciuch, Olga Szkonter, Olga Kuriata czy Gosia Kobus-Kwiatkowska. Uczy Vinyasa jogi; bardzo dużo uwagi poświęca relaksacji, wyciszeniu i rozluźnieniu. Jest wegetarianką, melomanką, a przez 10 lat zajmowała się marketingiem (pracując w kilku krakowskich start-upach).

Paulina jest wieloletnim praktykiem jogi. Pasja szybko przerodziła się w sposób życia i z maty przeniosła się na wszystkie jego aspekty. Paulina poznała różne metody pracy z ciałem jednak to dynamiczne formy zdobyły jej serce. Według niej połączenie ruchu z oddechem pozwala na zaobserwowanie swojego indywidualnego rytmu i zwiększenia świadomości ciała, z czasem dążąc do głębszego samopoznania. Praktyka jest spotkaniem z samym sobą, zaakceptowaniem siebie ze swoimi wszystkimi ograniczeniami. Paulina jest certyfikowanym instruktorem Hatha Jogi, uczy w duchu Ashtanga Vinyasa Jogi i Vinyasa Krama. Swoją praktykę rozwija z Olgą Szkonter w Pracowni Maćka Wieloboba oraz pod czujnym okiem Mirka Kozłowskiego w Joga Centrum. Brała udział w warsztatach w Polsce i Indiach u nauczycieli takich jak: John Scott, Krystian Mesjasz, Gosia Kobus-Kwiatkowska, Renia Depciuch i wiele innych.

WARSZTATY TAROTA „MASTER TAROT”

read next

Zapisz się na kurs!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.