Hatha joga – Kurs Podstawowy Plus

Starts 5 stycznia 2021
Ends 25 stycznia 2021

18:00 - 19:15

ul. Biskupia 18, Kraków

400 zł

Kurs początkujący plus jest kontynuacją kursu początkującego. Jest przeznaczony dla wszystkich osób, zarówno tych które skończyły dwumiesięczny kurs początkujący, tych które miały już styczność z jogą, ale z różnych przyczyn nie praktykowały regularnie, które chcą sobie utrwalić praktykę asan z różnych grup w rozszerzonym zakresie, chcą się wzmocnić fizycznie, oraz pozostać w regularnej praktyce jogi pod okiem nauczyciela. Będziemy utrwalać zdobytą wiedzę z kursu podstawowego w bardziej intensywnym i rozszerzonym zakresie. Wprowadzimy nowe warianty podstawowych pozycji, nauczymy się nowych asan z poznanych już wcześniej grup asan: stojących, siedzących, skrętów, brzusznych wygięć, odwróconych i regeneracyjnych. Zajęcia będą formą regularnych zajęć ale również zajęć warsztatowych, gdzie będziemy bliżej i bardziej szczegółowo skupiać się na prawidłowych wykonaniu asan.

W programie zajmiemy się między innymi

 • ugruntowaniem pozycji z kursu wstępnego
 • rozszerzeniem praktyki asan, których nie obejmował kurs wstępny
 • otwieraniem i wzmocnienie obręczy barkowej
 • stabilizacją postawy ciała oraz reedukacją prawidłowej postawy
 • przygotowaniem do pozycji odwróconych: stania na głowie, świecy, stania na rękach, przedramionach, barkach
 • nauką wariantów zastępczych pozycji odwróconych oraz wiszeniem na linach.
 • pracą w pozycjach stojących, siadach i wygięciach
 • omówieniem oddziaływania asan, efekty ich działania na poziomie fizycznym, fizjologicznym i umysłowym
 • omówieniem wskazówek dotyczących samodzielnej praktyki w domu

Joga to dla mnie ścieżka rozwoju i wewnętrznego poznania. Joga jest dyscypliną samodoskonalenia, medytacji i ascezy, która ma prowadzić do rozwoju duchowego jej adepta.

TERMIN KURSU: 5.01 – 26.02.2021
ZAJĘCIA: wtorek i piątek
GODZINA: 18:00 – 19:15
PROWADZI: Ilona Łyżwa
CENA: 400 zł/ 16 zajęć
ZAPISY: Obowiązują – kontakt@jogacentrum.org
LOKALIZACJA: Joga Centrum, ul. Biskupia 18

Na ten kurs NIE akceptujemy kart MultiSport Plus i OK System.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć i poczuć, że asana jest również narzędziem do pracy z umysłem a efekt fizyczny, jeśli praktyka jest regularna i zaangażowana, jest często efektem ubocznym. Praca w asanie zajmuje intelekt, ściąga go do tego, co dzieje się tu i teraz. Uczy uważności i prowadzi do ostatecznego celu jogi, jakim według Patanjalego, autora „Joga Sutr” jest powstrzymanie poruszeń świadomości.

ZADATKI:

Rezerwacja miejsca na kursie następuje po wpłacie zadatku w wysokości 200 zł, w recepcji lub na konto szkoły: 15 1140 2004 0000 3302 7836 5114. W tytule przelewu prosimy podać nazwę: ”Hatha Joga – Kurs Podstawowy Plus”.

Wpłata w studiu możliwa wyłącznie gotówką ze względu brak terminala.

WAŻNE!

 1. Na kurs obowiązują zapisy oraz wpłata zadatku w wysokości 200 zł – reszta w dniu rozpoczęcia kursu.
 2. Wpłata zadatku jest gwarancją rezerwacji miejsca.
 3. Prosimy o przemyślane zapisy – w przypadku rezygnacji z kursu wpłacone zadatki nie są zwracane.
 4. Karnety są imienne i nie ma możliwości przepisania karnetu na osobę trzecią.

Ilona Łyżwa
Była nauczycielka, przedsiębiorca oraz pracowniczka korporacji. Jogę praktykuje od 2012 roku. Uczestniczka szkolenia nauczycielskiego u Ewy Wardzały i Nataszy Moszkowicz. Fascynuje ją joga jako rozwój, droga życiowa, nieustający proces kontaktowania się ze sobą, który budzi uważność i rzuca światło na niedostępne zakamarki w ciele, gdzie ta uważność i światło nie dociera. Wierzy, że kiedy to światło rozbłyśnie, nie da się go już zgasić Praca z ludźmi daje jej wiele radości, sprawia, że sama jest w nieustannym procesie nauki i zmiany. Uczenie stwarza jej możliwość wspólnego bycia razem tu i teraz.

Kurs podstawowy Jogi Pranajamy i Medytacji

read next

Napisz wiadomość!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.