Grupa Tańca Intuicyjnego: InterAkcje / Poziom 2 – taniec, rysunek i performans terapeutyczny

Starts 3 stycznia 2018
Ends 28 marca 2018

17:00 - 19:00

ul. Biskupia 18, Kraków

- not specified -

Grupa Tańca Intuicyjnego: InterAkcje to zajęcia, które czerpią z nurtu terapii ekspresyjnych. Jego głównym założeniem jest, że istnieje wiele kanałów ekspresji i każdy z nich jest nam dostępny, rodzimy się bowiem z ogromnym zasobem możliwości. Zwykle jednak w trakcie dorastania żegnamy się ze spontaniczną kreatywnością i zdobywamy błędne przekonanie, że pewne kanały ekspresji nie są właściwe dla nas, że „nie jesteśmy wystarczająco dobrzy”.

Inter-Akcje to zajęcia, które mogą pomóc odnowić kontakt z ciałem, z tańcem, z kartką i kredką oraz z drugim człowiekiem. Zaczynając od podstaw, od świadomości oddechu, kontaktu z podłogą, ugruntowania, poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Tak, aby krok po kroku otwierać się na działania w grupie i twórczy proces. Zrzucając napięcia i pozbywając się blokad związanych z postrzeganiem siebie i własnej twórczości możemy wejść w przestrzeń swobodnej improwizacji.

Na zajęciach nie będziemy uczyć się żadnej techniki, lecz doświadczać różnych jakości ruchu, posiłkując się teorią Labana, tak, aby odkrywać, eksplorować, ożywiać i czerpać z ruchu przyjemność oraz wgląd w siebie. W działaniach performatywnych będziemy poznawać siebie również w rolach obserwującego i obserwowanego, z życzliwością i uważnością, tak, aby inspirować i wspierać się w tym doświadczeniu wzajemnie.

Inter-Akcje rzucają światło na to co dzieje się „w środku” oraz „pomiędzy”, na relację ze sobą samym, jak i z grupą, na działania oraz skutki tych działań, na proces, na to, co poza słowami.

Na zajęciach wykorzystamy: metody terapii ekspresyjnych, taniec intuicyjny, podstawy Analizy Ruchu Labana oraz Bartenieff Fundamentals, elementy metody A. Halprin Life’Art Process oraz Ruchu Autentycznego, ćwiczenia bioenergetyczne A. Lowena, koncepcję Rytmów Rozwojowych oraz pracę z rysunkiem, dźwiękiem, głosem, performansem w ujęciu rozwojowym.

Zajęcia dla wszystkich osób, które chcą:

* swobodnie się poruszać, bawić się ruchem

* odnaleźć kontakt ze sobą, swoim ciałem i emocjami

* lepiej poznać siebie w relacji i w komunikacji niewerbalnej

* wyrazić siebie w ruchu, tańcu, głosie, działaniach plastycznych

* poczuć radość tworzenia i bycia w grupie

* pozbyć się blokad, które stoją na drodze do spontaniczności i przyjemności

* otworzyć się na kreatywność i improwizację

* spędzić twórczo i niebanalnie czas

Przygotowanie:

Wskazane odbycie co najmniej 2-óch zajęć z Poziomu 1 – „Radość bycia w ciele” lub innego mojego warsztatu (wszelkie zapytania można kierować na adres: anna@wyspasensu.pl)

Na zajęcia warto ubrać wygodny strój niekrępujący ruchów; tańczymy boso lub w skarpetkach.

Jeśli masz swoje ulubione kredki/pastele, weź ze sobą.

Gdzie: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków

Kiedy: środy, 17:00 – 19:00

Prowadzi:

Anna Wiktoria Ostafil – pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz Tańca Kreatywnego (Creative Dance) opartego na teorii Rudolfa Labana. Obecnie słuchaczka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Ukończyła 4-stopniowy Kurs Terapeutycznego Oddziaływania Wibracjami Mis Tybetańskich u Łukasza Mazurka. Na co dzień współpracuje z ośrodkami rozwoju, centrami kultury oraz prywatnymi instytucjami prowadząc zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tworzy autorskie warsztaty oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec intuicyjny, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, Life/Art Process Anny Halprin, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Prowadzi regularnie Medytacje Aktywne Osho oraz autorskie Medytacje z Dźwiękiem. Jej zamiłowaniem są również taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich – edycja 2014/15. Uwielbia kręgowe pieśni, mandale, grę na bębnach, kalimbie i flecie indiańskim. Autorka projektu www.wyspasensu.pl

Grupa Tańca Intuicyjnego // Spotkania Otwarte!

read next

Zapisz się na zajęcia!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.