Grupa Tańca Intuicyjnego dla kobiet: W Rytmie Ciała

1 lutego 2019

17:30 - 19:00

ul. Biskupia 18, Kraków

Obowiązuje cennik szkoły

Zapraszam na kurs TAŃCA INTUICYJNEGO tylko dla KOBIET! – „W RYTMIE CIAŁA” poziom podstawowy (można jeszcze dołączyć do grupy!)

Taniec intuicyjny zaczyna się wtedy, gdy puścimy głowę, a zaczniemy podążać za tym, co „mówi” nasze ciało, za tym, co czujemy. Praktyka ta pozwala wzmocnić intuicję, czyli słuchanie głosu ciała. Co chce nam powiedzieć, co chce w danej chwili zamanifestować, a poprzez to pozwala dotrzeć do naszych głębokich potrzeb (takich, jak potrzeba odpoczynku, odpuszczenia, bycia zaopiekowanym, potrzeba miłości, bliskości, a także wyrażenia złości, krzyku, ochrony swoich granic).

ZAJĘCIA: piątek
GODZINA: 17:30 – 19:00
MIEJSCE: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków
PROWADZI: Anna Ostafil
CENA: według cennika szkoły, akceptujemy karty MultiSport Plus i OK System

Jednocześnie taniec odkrywa przed nami swoje uzdrawiające właściwości. Pomaga nam oczyścić się z zalegających, tłumionych w środku emocji, stresu, przekonań, ocen, krytycyzmów, pomagając zrzucić napięcia, nadmierną kontrolę i ciężar dźwiganych na co dzień obowiązków, przenosząc nas z głowy w przestrzeń intensywnego doświadczania, tu i teraz, do naszego domu, jakim jest nasze własne ciało, do przyjemności jaką jest „bycie w ciele”. Tańcząc w grupie możemy również zbliżać się do innych osób, które czują, poznawać się na niewerbalnym poziomie, bez zbędnych słów, bez udawania, bez maski.

Możemy w ten sposób uzdrawiać swoje bliskie relacje z innymi ludźmi. Uczyć się nowych, dobrych wzorców, zaufania, poczucia bezpieczeństwa, odwagi, wyrażania czułości, empatii, zmysłowości. W tańcu intuicyjnym – uzdrawiającym – dążymy do poczucia psychofizycznej jedności, gdzie nie ma już rozdzielenia na ciało, umysł ani duszę, zostajemy spojeni, wewnętrznie zintegrowani, otwarci na wglądy przychodzące głęboko z naszego wnętrza, na odpowiedzi i najlepsze dla nas rozwiązania. Ty sam/ty sama odkrywasz, że naprawdę wiesz najlepiej, co dla ciebie dobre. Ciało staje się w tym procesie twoim najlepszym przyjacielem i przewodnikiem.

Zapraszam do Grupy Tańca Intuicyjnego! Nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia, nie jest ono potrzebne – krok po kroku będziemy odnajdywać naszą drogę do spontanicznego, kreatywnego ruchu. Zajęcia mają pewną strukturę, która pomaga w otworzeniu się i poczuciu się komfortowo w grupie. Ćwiczenia wprowadzające, część główna i relaksacja na zakończenie. Zaproponuję Wam ćwiczenia/zadania/zabawy, które pozwalają przygotować ciało, pozbyć się bariery wstydu i zintegrować się w grupie.

Zajęcia są w formie kursu działającego w oparciu o 2-miesięczny program. Zostały pomyślane dla osób, które chcą uczestniczyć regularnie. Dzięki takiej regularności spotkań i utrzymaniu mniej-więcej stałej Grupy, możemy bardziej poznawać siebie nawzajem. Czuć się swobodniej i wspólnie odkrywać coraz to nowe obszary w ruchu.
Istnieje też możliwość przyjścia jednorazowo i rozeznania się „czy to dla mnie”.

Na zajęciach korzystam z różnorodnych technik i narzędzi, bazując na metodzie terapii ekspresyjnych łączących pracę z ciałem, taniec, ekspresję plastyczną i głosową. Pracuję bardzo elastycznie i ważne jest dla mnie podążanie z energią i potrzebami grupy.

Nie jest potrzebne żadne przygotowanie ani umiejętności taneczne!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tych zajęć, pisz na adres mailowy anna@wyspasensu.pl

Prowadząca:
Anna Wiktoria Ostafil – pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych oraz Tańca Kreatywnego opartego na teorii Labana. Absolwentka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces IPP. Na co dzień tworzy autorskie warsztaty, taneczne eventy i grupy tańca intuicyjnego oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Od dwóch lat prowadzi Medytacje Aktywne Osho w Krakowie. Jej zamiłowaniem są również taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich – edycja 2014/15. Uwielbia duchowe pieśni, mandale, grę na bębnach i flecie indiańskim. W wolnym czasie dzierga łapacze snów. Autorka projektu Wyspa Sensu www.wyspasensu.pl

Grupa Tańca Intuicyjnego // Taniec & Aktywny Relaks

read next

Zapisz się na zajęcia!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.