Grupa Tańca Intuicyjnego // Taniec & Aktywny Relaks

6 lutego 2019

17:00 - 19:00

ul. Biskupia 18, Kraków

Obowiązuje cennik szkoły

Na zajęciach nie będziemy uczyć się żadnej techniki, lecz doświadczać różnych jakości ruchu, posiłkując się teorią Labana, tak, aby odkrywać, eksplorować, ożywiać i czerpać z ruchu przyjemność oraz wgląd w siebie. W działaniach performatywnych będziemy poznawać siebie również w rolach obserwującego i obserwowanego, z życzliwością i uważnością, tak, aby inspirować i wspierać się w tym doświadczeniu wzajemnie.

Na zajęciach wykorzystamy: metody terapii ekspresyjnych, taniec intuicyjny, podstawy Analizy Ruchu Labana oraz Bartenieff Fundamentals, elementy metody A. Halprin Life’Art Process oraz Ruchu Autentycznego, ćwiczenia bioenergetyczne A. Lowena, koncepcję Rytmów Rozwojowych oraz pracę z rysunkiem, dźwiękiem, głosem, performansem w ujęciu rozwojowym.

Zajęcia dla wszystkich osób, które chcą:

* swobodnie się poruszać, bawić się ruchem

* odnaleźć kontakt ze sobą, swoim ciałem i emocjami

* lepiej poznać siebie w relacji i w komunikacji niewerbalnej

* wyrazić siebie w ruchu, tańcu, głosie, działaniach plastycznych

* poczuć radość tworzenia i bycia w grupie

* pozbyć się blokad, które stoją na drodze do spontaniczności i przyjemności

* otworzyć się na kreatywność i improwizację

* spędzić twórczo i niebanalnie czas

Przygotowanie:

Wskazane odbycie co najmniej dwóch zajęć z Poziomu 1 – „Radość bycia w ciele” lub innego mojego warsztatu (wszelkie zapytania można kierować na adres: anna@wyspasensu.pl)

Na zajęcia warto ubrać wygodny strój niekrępujący ruchów; tańczymy boso lub w skarpetkach.

Jeśli masz swoje ulubione kredki/pastele, weź ze sobą.

Gdzie: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków

Kiedy: środy 6 lutego o 17:00 do 19:00

Prowadzi:

Anna Wiktoria Ostafil – pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz Tańca Kreatywnego (Creative Dance) opartego na teorii Rudolfa Labana. Obecnie słuchaczka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Ukończyła 4-stopniowy Kurs Terapeutycznego Oddziaływania Wibracjami Mis Tybetańskich u Łukasza Mazurka. Na co dzień współpracuje z ośrodkami rozwoju, centrami kultury oraz prywatnymi instytucjami prowadząc zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tworzy autorskie warsztaty oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec intuicyjny, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, Life/Art Process Anny Halprin, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Prowadzi regularnie Medytacje Aktywne Osho oraz autorskie Medytacje z Dźwiękiem. Jej zamiłowaniem są również taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich – edycja 2014/15. Uwielbia kręgowe pieśni, mandale, grę na bębnach, kalimbie i flecie indiańskim. Autorka projektu www.wyspasensu.pl

Medytacje z dźwiękiem / Sound Healing

read next

Zapisz się na zajęcia!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.