Gong Duet- Piotr Płaneta & Alina Czerwińska, Wyjątkowy medytacyjny koncert gongów i instrumentów terapeutycznych

4 listopada 2020

19:00 - 22:00

ul. Armii Krajowej 16 - Newton

80 zł

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest medytacyjna podróż w dźwiękach gongu i innych instrumentów terapeutycznych, w tym głosu. Tym razem do Piotra Płanety dołączy Alina Czerwińska, multiinstrumentalistka i wokalistka od lat zajmująca się terapią dźwiękiem.
Doświadczanie dźwięków mis i gongów oraz innych instrumentów terapeutycznych w połączeniu z medytacją wpływa oczyszczająco na organizm, pobudza instrospekcję, pozwala poczuć nowe doświadczenia i spojrzeć na stany swojego umysłu i ciała z nowej perspektywy. Dodatkowo, dzięki ukojeniu jakiego doznajemy nasz organizm przystępuje do samoregeneracji. Koncert relaksacyjny jest rodzajem medytacji, wewnętrznej podróży w towarzystwie dźwięków.
Towarzystwo to zapewnią nam gongi, misy himalajskie, śpiew, monochord cytrowy i misa kryształowa oraz szereg innych instrumentów etnicznych jak bęben ramowy, kij deszczowy, okaryna, flet, grzechotki, luna drum, tank drum. Pozytywny wpływ na nasze ciała i umysły zawdzięczamy wielotonowym brzmieniom starannie dobranych instrumentów. Ich dźwięki były używane do celów terapeutycznych od czasów starożytnych. Od lat 80-tych ubiegłego wieku zostały poddane wnikliwym badaniom na zachodzie Europy i w USA, które potwierdziły ich korzystne działanie. Po koncercie zapraszamy na wspólne intonowanie w akompaniamencie Shruti.
Data: 4 listopada 2020
Godzina: 19:00 – 22.00
Lokalizacja: Joga Centrum Bronowice, ul. Armii Krajowej 16
Prowadzi: Piotr Płaneta i Alina Czerwińska
Zapisy: kontakt@jogacentrum.org
Cena: 80 zł

Napisz do nas aby zarezerwować dla siebie miejsce.

Opłać swoje miejsce 80 zł/0s i prześlij nam potwierdzenie płatności. Wpłaty można dokonać w recepcji studia na Biskupiej 18 lub na konto Joga Centrum 09 1140 2004 0000 3202 7839 0297 w tytule przelewu wpisując „Gong Duet”. Wpłata jest gwarancją rezerwacji miejsca. W przypadku rezygnacji wpłata nie jest zwracana.

Na to wydarzenie NIE AKCEPTUJEMY kart OK System, MultiSport oraz karnetów.
GONGI: Gong jest instrumentem terapeutycznym, który działa na wielu poziomach: wywołuje on falę akustyczną o szerokim spektrum częstotliwości, których wibracje w szczególny sposób masują ciało fizyczne.
Dźwięk potrafi wejść głęboko w struktury ciała, i poprzez mikro-drgania masuje wszystkie jego komórki. Gong który posiadam to duży, 100 cm tam-tam, stworzony do celów terapeutycznych, zatwierdzony przez instytut Petera Hessa, badający gongi pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa w użyciu terapeutycznym. Jest to bardzo wysokiej jakości gong, stworzony aby oczyszczać na wielu poziomach. Tym razem dołączą też gongi Aliny, tworząc jeszcze bardziej niesamowite doświadczenie.
Według joginów dźwięk gongu oddziałuje intensywnie na ciało energetyczne. Pobudza on ruch prany, rozbudza ją, czyści i harmonizuje. Jako nauczyciel medytacji potwierdzam jego intensywne działanie w tej kwestii. Już po pierwszym uderzeniu czuć jak prana się porusza, po całej sesji ciało energii jest lekkie i wolne od blokad. Nawet jeżeli świadomość danego człowieka nie odczuwa ruchu prany, gong i tak oddziałuje pozytywnie na jej przepływ.
Dzięki transowemu dźwiękowi gongu, umysł stosunkowo łatwo wchodzi w stan głębokiego relaksu. Wraz w falami dźwiękowymi gongu i odpowiednimi technikami medytacyjnymi, odpływają, rozpuszczają się emocjonalne złogi. Muzykoterapia pozwala też harmonizować i integrować emocje. Jestem tam, aby pomóc to robić dzięki instrukcjom które podaję przed koncertem, oraz w czasie na integrację: po doświadczeniu gongu. Jeżeli gong wyzwoli w kimś coś ważnego, pomogę zinterpretować to doświadczenie i dać wskazówki co dalej można z nim zrobić. Mam w tym wieloletnie doświadczenie. Ten aspekt przygotowania do i integracji praktyki jest ważniejszy od samej fali akustycznej, która wydobywa się z gongu. Wywołać procesy jest łatwo, integrować je to prawdziwa sztuka.
Wydarzenie w zależności od potrzeb każdego uczestnika może być interpretowane jako koncert, medytacja, lub muzykoterapia.
Planuję je poprowadzić mocno w duchu medytacyjnym, lecz można doświadczyć go również pod kątem czysto estetycznym. Na szczęście jest tak, że granie terapeutyczno-relaksacyjne jest piękne również pod kątem estetycznym
PLAN WYDARZENIA:
– 19.00 – 20.00 Przywitanie, wstęp i medytacja
– 20.00 – 21.20 Podróż w dźwiękach gongów i innych instrumentów terapeutycznych, w tym głosu
– 21.20 – 22.00 – Uzdrawiająca mantra, wspólna intonacja z Shruti, pytania i odpowiedzi.
Można brać udział zarówno w pozycji medytacyjnej jak i pozycji leżącej, w zależności od potrzeb i chęci.
CO ZABRAĆ: Luźne ubranie
GONG: Instrument który posiadam to najwyższej jakości terapeutycznej 100-centymetrowy gong tam-tam. Jest on w pełni bezpiecznym instrumentem terapeutycznym, certyfikowanym przez instytut Petera Hessa, zajmujący się profesjonalną selekcją instrumentów terapeutycznych.Jego moc oddziaływania na ciało energetyczne przy odpowiednim zagraniu jest ogromna. Ukończyłem kurs gry na gongu u Ryszarda Zdziocha – osoby która jako pierwsza w Polsce zajmowała się grą na gongu i będąca mistrzem w swojej dziedzinie. Posiadam ogólnie wieloletnie doświadczenie w pracy z dźwiękiem – również w kontekstach terapeutyczno-duchowych.
UWAGA: Jeżeli ktoś ma rozrusznik serca czy inną aparaturę w tym stylu, proszę dać znać, ponieważ jest to przeciwwskazanie do uczestnictwa w kąpieli w dźwiękach gongu i w takim wypadku najprawdopodobniej będę odradzał udział w wydarzeniu.
MEDYTACJA: Prowadzę medytacje mocno w duchu wczesnego buddyzmu, wg nauk Ajahna Brahma.
PROWADZĄCY:
Alina Czerwińska – pedagog i dźwiękoterapeutka, filolog, twórczyni etnicznych instrumentów z gliny, kolekcjonerka instrumentów etnicznych, miłośniczka spontanicznego i intuicyjnego śpiewu, gry na instrumentach i tańca, zwolenniczka kreatywnej kuchni sezonowej, opartej na lokalnych produktach. Niezmiennie zafascynowana obserwowaniem odpadania systemowych i społecznych nakładek i docierania do prawdziwej istoty, jaką jesteśmy oraz naturalnym dążeniem organizmu człowieka do homeostazy przy zastosowaniu różnych metod relaksacyjnych. Ukończyła kurs terapeutycznego oddziaływania wibracjami mis tybetańskich wg tradycyjnego przekazu himalajskiego, kurs I i II stopnia „Masaż dźwiękiem” wg metody Petera Hessa, roczne studium wokalne u Olgi Szwajgier. W 2015 roku uzyskała Certyfikat z Dźwiękoterapii (Sound Therapy Multi Instruments) w Wielkiej Brytanii, absolwentka kursów CESTA Celostní Muzikoterapie u Lubomira Holzera i Yoga Nidra Facilitator. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem domu otwartego z permakulturowym ogrodem – Pauza, niedaleko Krakowa.
Piotr Płaneta – Jestem aspirantem na mnicha buddyjskiego w tradycji Tharavady. Planuję wejść na monastyczną drogę w przeciągu dwóch lat, jak tylko ukończę doktorat i zwolni się dla mnie miejsce w wybranym klasztorze (najprawdopodobniej Bodhinyana w Australii). Na ten moment jestem nauczycielem medytacji na ścieżce w duchu wczesnego buddyzmu. Najważniejsi dla mnie nauczyciele to: Budda Gotama, Ajahn Brahm, Ajahn Brahmali, Ajahn Chah, Ajahn Sujato, Bhikkhu Analayo, Ajahn Punnadhammo. Z poza tradycji buddyjskiej inspirują mnie przede wszystkim Swami Sivananda, Św. Jan od Krzyża, oraz szeroko pojęty szamanizm. Uważam że mistycyzm i droga medytacji to w zasadzie to samo. Medytacyjny styl życia jest dla mnie progresywną drogą do pełnej transcendencji nie tylko ciała i świata materialnego, ale również światów duchowych na rzecz ostatecznego Absolutu, w buddyzmie nazywanym Nirwaną. Większość mojego życia poświęcam medytacji, nauczaniu dharmy, oraz czytaniu pism buddyjskich jak i wielkich mistyków z innych tradycji duchowych. Mam głębokie przekonanie, że prawdziwa duchowość łączy się z wygaszeniem pragnień nakierowanych na świat materialny i cielesny, odczuwania błogości duchowej zrodzonej z głębokiej medytacji i duchowej miłości, jak i rozwinięciem współczucia i dobrej woli względem wszystkiego co czuje.
Finalizuję doktorat z filozofii, pisząc o fenomenologii stanów medytacyjnych we wczesnym buddyzmie. Jestem pasjonatem religioznawstwa i rozumienia duchowości i psychiki ludzkiej. Brałem udział w wielu konferencjach naukowych, międzynarodowych i krajowych, wypowiadając się na różne tematy dot. duchowości i świadomości. Często udzielam konsultacji tłumacząc ludziom co oznaczają ich niecodzienne stany świadomości w szreszym kontekście duchowym i radząc jak kierować swój umysł po często nieznanym im terytoriach.
Dodatkowo zajmuję się muzyką, aby za jej pomocą pogłębiać różne procesy duchowe. Obecnie przede wszystkim gram na gongu terapeutycznym i śpiewam buddyjskie mantry.

Hatha Joga – Kurs Podstawowy

read next

Napisz wiadomość!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.