Dzień Otwarty w Joga Centrum Bronowice

8 lutego 2020

9:00 - 20:30

ul. Armii Krajowej 16 - Newton

Wszystkie zajęcia są darmowe i w tym dniu nie akceptujemy kart MultiSport, karnetów ani kart OK System. Ten dzień jest wyjątkowy i zbieramy wolne datki na dwa cele: Tygrysy z Poznańskiego zoo oraz Amazońskie Lasy. Na biurku recepcji pojawi się puszka do której możesz wrzucić dowolną kwotę.

Kiedy: 8 lutego
Gdzie: Joga Centrum Bronowice, ul. Armii Krajowej 16 – Newton
Prowadzi: Anna Kwietniak, Monika Broz, Iwona Krzyżanowska, Anna Zaborniak i Kasia Witek
Zapisy: bronowice@jogacentrum.org i kontakt@jogacentrum.org

UWAGA!
Wszystkie zajęcia są darmowe i w tym dniu nie akceptujemy kart MultiSport, karnetów ani kart OK System. Ten dzień jest wyjątkowy i zbieramy wolne datki na dwa cele: Tygrysy z Poznańskiego zoo oraz Amazońskie Lasy. Na biurku recepcji pojawi się puszka do której możesz wrzucić dowolną kwotę.

Na koniec wydarzenia ogłosimy jaką kwotę udało nam się wspólnie zebrać.

9:00- 10:30 Joga Powięziowa – Anna Kwietniak

Zaczynamy od praktyki na dzień dobry w wersji jogi powięziowej z dodatkiem kilku asan pasywnych. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, także dla tych, którzy nigdy nie praktykowali jogi. Celem tej praktyki będzie rozluźnienie ciała (mięśni, stawów, powięzi, umysłu, oddechu :)), tak by ćwiczenia stawały się coraz wygodniejsze, a praktykujący coraz bardziej zrelaksowani, ale też pobudzeni do działania. Praktykę skończymy prostymi ćwiczeniami oddechowymi. Joga powięziowa ma charakter terapeutyczny i jest dobrym treningiem dla wszystkich. Zapraszamy również osoby regularnie praktykujące jogę innymi metodami – będzie to świetne uzupełnienie bardziej dynamicznej praktyki.

O prowadzącej:
Z wykształcenia doktor nauk o Ziemi,  na co dzień nauczyciel akademicki. Praktykuje jogę metodą Iyengara od 2013 roku. Obecnie uczestniczy w kursie nauczycielskim prowadzonym przez Romka Grzeszykowskiego. Technikę,  jaką daje metoda Iyengara uzupełnia jogą powięziową, ucząc się od Wojtka Kaczmarczyka. Chętnie czerpie z różnych metod jogi, tak by praktyka stawała się naturalną częścią życia.

11:00- 12:30 – Dynamiczna vinyasa joga – Iwona Krzyżanowska

Dynamiczna joga, która pozwoli rozgrzać ciało i uwolnić się od napięcia.

W praktyce skoncentrujemy się na synchronizacji ruchu z oddechem i świadomej pracy z ciałem. Aktywna i energiczna sekwencja zwiększa elastyczności i siłę, dzięki czemu wzmocnisz się i poczujesz równowagę między ciałem, oddechem i umysłem.

O prowadzącej:
Na macie stanęłam po raz pierwszy kilkanaście lat temu, szukając harmonii i równowagi. W miarę upływu lat pojawiła się chęć pogłębienia praktyki i podzielenia się z innymi tym, co czuję, kiedy ćwiczę jogę.

Jestem absolwentką kursu nauczycielskiego Jogi Akademickiej, regularnie uczestniczę w warsztatach u licznych nauczycieli m.in. u Agnieszki i Macieja Wielobobów. Kształcę się również nieustannie poprzez codzienną praktykę.

Od blisko 5 lat uczę dynamicznej vinyasa jogi. Podczas praktyki zwracam szczególną uwagę na synchronizację ruchu z oddechem, na pogłębianie pracy w asanach przy jednoczesnym w słuchaniu się w swoje potrzeby.

13:00 – 14:30 – Slow Flow vinyasa yoga – Kasia Witek

Are you riding on a good wave? Maybe you’re tired, anxious, contemplative? However you’re feeling, come to this slow flow vinyasa class and together we will ease things. 

This is an open level vinyasa yoga class aimed both at seasoned practitioners as well as those who are beginning their yoga journey. Meant to build some heat in the body, strengthen, realign and smooth things out. 

Yoga is a dialogue between the mind, body and breath, and through practice you can regulate your nervous system (and therefore all your systems!). Receive lots of helpful adjustments and enjoy ambient soundtrack and scents of essential oils.”

O prowadzącej:
Kasia Witek urodziła się w Polsce, większość życia mieszkała w Anglii i obecnie mieszka między tymi dwoma krajami. Uczy jogi w Londynie i Krakowie, i regularnie organizuje warsztaty.

Oddana nauczycielka jogi, artystka tańca i choreograf. Na styl nauczania Kasi ma wpływ jej trening taneczny, praktyki somatyczne (Feldenkrais, Alexander Technique), Vinyasa, Zen Yoga i Restorative. Kasia pozostaje wdzięczna nauczycielom Elenie Brower, Marcusowi Veda, Stewartowi Gilchristowi i Susan Lahusen, których nauki są dla niej zawsze inspiracją.

17:00- 18:30  The Flow in English/ all levels’ – Monika Broz

Zajęcia Moniki to energizujacy i relaksujący yoga- flow z instrukcjami w jezyku angielskim (lub polskim), z muzyką, na luzie, z mnóstwem oddechu i dawką pozytywnej energii. Dużo empatii, ’no judgement’, inspiracja i zauważenie każdej osoby- to temat przewodni.

O prowadzącej:
Monika Broz praktykowała jogę w wielu studiach w USA przez ostatnie 15 lat, a w 2016 otrzymała certyfikat w stylu Hatha Raja Vinyasa (w tradycji Sri Dharma Mittra) od Bamboomoves Yoga, Englewood NJ. Jest nauczycielem certyfikowanym przez Yoga Alliance i po 25 latach za oceanem, mieszka na stałe w Krakowie.

19:00- 20:30 Oddech i relaksacja w praktyce jogi Anna Zaborniak

Na zakończenie dnia skupimy się na oddechu – uważności, jego naturalnym rytmie, różnych sposobach oddychania (nie tylko podczas praktyki jogi), synchronizacji oddechu z ruchem. Wykonamy kilka uniwersalnych asan wspomagających zdrowie stawów i kręgosłupa. Skupimy się na budzeniu świadomości własnego ciała, po to by uczyć się pozostawania w stanie wewnętrznego relaksu i rozluźnienia, pomimo aktywności. Praktykę zakończymy joga nidrą – jogą głębokiego relaksu, psychicznego snu. 

UWAGA! Ta sesja jest dla WSZYSTKICH!

Zwłaszcza dla tych, który myślą “poszłabym/poszedłbym na jogę, ale nie jestem rozciągnięty/a” 😉 Dla tych, co boją się, że sobie nie poradzą i nie założą nogi za głowę.(nie musisz!) Dla tych, których coś boli i potrzebują czasu na wykonanie ruchu lub możliwości powiedzenia “nie, nie chcę, nie dam rady, nie mam ochoty”. Dla tych, którzy szukają relaksu, odprężenia, oddechu i odpoczynku.

Jeśli chcesz dołączyć, a masz pytania/wątpliwości – możesz przed sesją skontaktować się z prowadzącą i poinformować o wszelkich Twoich ograniczeniach lub obawach.

O prowadzącej: 

Pierwszy raz z jogą spotkała się jako nastolatka uczęszczając na zajęcia teatralne. Wtedy asany były dla niej tylko częścią rozgrzewki aktorskiej. Jak jednak wspomina po latach to właśnie tam zaczęła naprawdę uczyć się jogi. Poznała, czym jest świadomość ciała, praca z oddechem, emocjami, uważność, wizualizacja. Później poznając różne style natknęła się w końcu na tradycję Bihar School, które stała się jej Ścieżką Serca. Wierzy, że praktyka zaczyna się od oddechu, a najistotniejsze jest doświadczenie własne. Na swoich zajęciach stara się stworzyć atmosferę sprzyjającą relaksacji, tak, aby każdy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej, mógł doświadczyć jogi po swojemu, w takim zakresie, jaki jest dla niego odpowiedni na dany moment.

HARMONOGRAM:
9:00- 10:30 Joga Powięziowa – Anna Kwietniak
11:00- 12:30 Dynamiczna vinyasa joga – Iwona Krzyżanowska
13:00 – 14:3 Slow Flow vinyasa yoga – Kasia Witek
17:00- 18:30 The Flow in English/ all levels’Monika Broz
19:00- 20:30 Oddech i relaksacja w praktyce jogi – Anna Zaborniak

PRZYPOMINAMY!
Wszystkie zajęcia są darmowe i w tym dniu nie akceptujemy kart MultiSport, karnetów ani kart OK System. Ten dzień jest wyjątkowy i zbieramy wolne datki na dwa cele: Tygrysy z Poznańskiego zoo oraz Amazońskie Lasy. Na biurku recepcji pojawi się puszka do której możesz wrzucić dowolną kwotę.

Na koniec wydarzenia ogłosimy jaką kwotę udało nam się wspólnie zebrać.

Masaż Lomi Lomi Nui

read next

Zapisz się na zajęcia!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.