Dzień Otwarty w Joga Centrum ONLINE

24 października 2020

9:00 - 21:15

Online

0 zł

Dzień Otwarty w Joga Centrum ONLINE!
Zapraszamy Cię na nasz pierwszy tej jesieni Dzień Otwarty, który odbędzie się już 24 października w Joga Centrum ONLINE!
W czasie Dnia Otwartego możesz spróbować pobudzającej Vinyasa jogi (Poranna Vinyasa), Jogi dla kręgosłupa, która jest idealna dla osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej, Vinyasa Flow oraz sobotni relaks z Hatha Jogą, który będzie idealnym rozluźnieniem na zakończenie długiego tygodnia, Power Vinyasa oraz Yin Yoga.
Zajęcia będziemy prowadzić na żywo przez platformę Zoom.
Uwaga! Nie będziemy wysyłać linków do transmisji! Zaloguj się na swoje konto u nas oraz przy zajęciach na których masz rezerwację kliknij przycisk “oglądaj” wtedy automatycznie uruchomi Ci się transmisja z nami.
Wszystkie zajęcia są darmowe.
Kiedy: 24 października
Gdzie: Joga Centrum ONLINE
Prowadzi: Denis Kolokol, Monika Czuba, Monika Wypych, Anna Cyzon, Anna Kotaba, Magda Skwarek
Zapisy przez grafik na stronie: https://jogacentrum.org/grafik/obie-lokalizacje/
Harmonogram:
9:00 – 10:15 – Poranna Vinyasa – Denis Kolokol
11:00 – 12:15 – Power Vinyasa – Anna Cyzon
13:00 – 14:15 – Hatha Joga – Anna Kotaba
16:00 – 17:15 – Joga dla kręgosłupa – Monika Czuba
18:00 – 19:15 – Sobotni relaks z Hatha jogą – Monika Wypych
20:00 – 21:15 – Yin Yoga – Magda Skwarek
Opisy zajęć:
9:00 – 10:15 – Poranna Joga – Denis Kolokol
Słowo „Vinyasa” pochodzi od słowa „nyasa” („układać”, „kształtować”) z prefiksem „vi-” („w szczególny sposób”). W Hatha Jodze, Vinyasa znaczy serie pozycji, skoordynowanych przez oddech – tak samo jak za pomocą rytmu zestaw nut łączy się w melodie. Poranna Vinyasa, to sekwencje ćwiczeń przeznaczone dla optymalnego rozpoczęcia dnia. W większości przypadków to są podstawowe asany, ułożone w łatwe do zapamiętania sekwencje, które w wykonaniu charakteryzują się wyższą intensywnością. Surya Namaskara („powitanie Słońca”) jest przykładem porannej Vinyasy, ale nie jedyną ilustracją takiego podejścia do porannego treningu. Poranna praktyka w takiej formie daje odczucie mocy (tzw „power”), a jednocześnie lekkości i świeżości, jak po lodowatym prysznicu w upalny dzień.
11:00 – 12:15 – Power Vinyasa – Anna Cyzon
13:00 – 14:15 – Hatha Joga – Anna Kotaba
Zajęcia bazują na metodzie BKS Iyengara, szczególny akcent jest położony na prawidłowe wykonywanie asan, czyli pozycji jogi. Istotne jest tu zarówno ustawienie szkieletu jak i odpowiednia aktywność mięśni. Im pozycja bardziej prawidłowa tym głębsze jest jej terapeutyczne i rozwojowe działanie, zarówno na poziomi fizycznym, jak i na głębszych poziomach psychicznych. Aby umożliwić prawidłową pracę w pozycjach używane są pomoce takie jak kostki drewniane, paski, koce, wałki (bolstery), krzesła itp. Hatha joga jest doskonałą praktyką codzienną, utrzymuje ciało w dobrej kondycji szczególnie dobrze wpływa na mobilność stawów i elastyczność kręgosłupa.
16:00 – 17:15 – Joga dla kręgosłupa- Monika Czuba
Praktyka na tych zajęciach jest delikatna, przygotowana tak aby ulżyć w najczęściej spotykanych bólach, oraz aby wzmocnić i uelastycznić cały kręgosłup. Asany – pozycje jogi wykonywane w ramach zajęć będą sprzyjać prawidłowemu ustawieniu elementów szkieletu, oraz rozluźnieniu chronicznie napiętych mięśni, a w szczególności w okolicy lędźwiowej i krzyżowej. Nie zabraknie również pozycji które uruchamiają pozostałe części ciała, tak aby po zajęciach poczuć rozluźnienie i doenergetyzowanie w całym ciele.
18:00 – 19:15 – Sobotni relaks z Hatha jogą – Monika Wypych
Zajęcia dla wszystkich, którzy potrzebują łagodnej praktyki, wyciszenia czy głębszego relaksu. Idealne na koniec tygodnia. Na zajęciach będziemy podpierać ciało różnymi pomocami, tak by mogło się zupełnie odprężyć i zregenerować. Za pomocą różnych wariantów asan będziemy się miękko otwierać i relaksować.
Relaks korzystnie wpływa na twoje samopoczucie, organy wewnętrzne, wzmacnia system immunologiczny, zmniejsza napięcie ciała i zmęczenie.
20:00 – 21:15 – Yin Yoga – Magda Skwarek
Pozbądź się stresu i złap równowagę w trakcie spokojnej praktyki przy dźwiękach muzyki i zapachu kadzidła. Yin joga wycisza, wprowadza równowagę do ciała i umysłu. Poprawia elastyczność i zwiększa zakres ruchu w stawach. Pozwala nam ćwiczyć głębsze tkanki naszych więzadeł, ścięgien, stawów oraz głębszych sieci powięzi. Ciało uwalnia się od napięć, które mogły kumulować się przez lata. Te zajęcia to również trening uważności, znany jako mindfulness. Zalety: redukuje stres, ułatwia zasypianie, poprawia koncentrację, czyni nas szczęśliwszymi.
Pamiętaj!
Na wszystkie zajęcia prowadzimy zapisy przez nasz grafik: https://jogacentrum.org/grafik/obie-lokalizacje/
Zapraszamy do wspólnej praktyki!
Namaste

Gong Duet- Piotr Płaneta & Alina Czerwińska, Wyjątkowy medytacyjny koncert gongów i instrumentów terapeutycznych

read next

Napisz wiadomość!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.