Ceremonia kakao i rapé. Medytacja, atmosferyczna muzyka, taniec intuicyjny i otwieranie serca

11 października 2019

19:30 - 23:30

ul. Biskupia 18, Kraków

80 zł

Ceremonia kakao i rapé to wyjątkowy czas, w którym dzięki medytacji, muzyce, tańcowi intuicyjnemu, ceremonialnemu kakao i świętemu sproszkowanemu tytoniowi rapé, chociaż na chwilę otwieramy szerzej w naszych sercach bramy bezgranicznej, bezwarunkowej, nieoceniającej miłości.

Data: 11 października
Godzina: 19:30
Lokalizacja: ul. Biskupia 18
Prowadzi: Piotr Invoker Płaneta
Cena: 80 zł

Na to wydarzenie nie akceptujemy kart MultiSport oraz OK System.
 
Zapisy:
– mailowo: kontakt@jogacentrum.org 

– telefonicznie: 536 909 707

Rezerwacja miejsca na warsztacie następuje po wpłacie zadatku w wysokości 40 zł, w recepcji lub na konto szkoły: 09 1140 2004 0000 3202 7839 0297. W tytule przelewu prosimy podać nazwę: ”Ceremonia kakao”.

Ceremonie kakao prowadzone przez Piotra wyróżnia silne osadzenie w głębokich technikach medytacyjnych, zanurzenie się w duchowej mądrości oraz niesamowita muzyka i gra na bębnie, które zabiorą Was do magicznych zakamarków Waszej wyobraźni.

Wydarzenie rozpoczynamy od wypicia specjalnego ceremonialnego kakao i medytacji miłującej dobroci. Ceremonialne kakao to kakao nieodtłuszczone, z najlepszych upraw na świecie, dojrzewające z miłością na każdym etapie jego życia.W przeciwieństwie do zwykłego kakao, jego ceremonialna wersja działa bardzo pobudzająco, lekko euforycznie oraz najważniejsze: otwiera serce, co znaczy że komunikuje nas z naszymi głębszymi uczuciami oraz uwrażliwia nas na dobro innych.

Medytacja miłującej dobroci najsilniej łączy nas ze współczuciem i wewnętrznym pragnieniem permanentnego szczęścia, otwierając się na empatię względem wszystkich istot czujących, zwłaszcza osób zasiadających z nami w kręgu. Kakao jedynie wspiera tę medytację.

Kiedy kakao zaczyna działać (z reguły pod koniec medytacji) często pojawiają się różne procesy emocjonalne. Jest to dobry czas aby dokończyć swoją medytację i powoli przejść do tańca intuicyjnego.

Zaczynamy powoli, od muzyki etniczno-ambientowej, przechodząc potem do szybszych rytmów i rozwijając wachlarz dźwiękowy o współczesną psychodeliczną muzykę elektroniczną. Większość ceremonii opiera się na doświadczaniu emocji, uczuć i przemyśleń poprzez kontakt z muzyką i dla chętnych taniec intuicyjny. Muzyka jest miksowana na żywo przez prowadzącego, który dodatkowo pobudza i prowadzi atmosferę grając na bębnie i opowiadając historie pobudzające wyobraźnię. Całość kończy ceremonia rapé (dla chętnych), czyli aplikacja sproszkowanego świętego tytoniu, którego działanie użytkownicy określają jako bardzo oczyszczające, łączące z intuicją oraz pobudzające przepływ energii do tego stopnia, że nawet osoby które nigdy jej nie czuły widzą i odczuwają ją wyraźnie. Jest to związane również z tworzeniem intencji, a więc projektowania swoich marzeń.

Każda ceremonia jest wyjątkowa, tak jak każda chwila, jak każdy utwór muzyczny i przede wszystkim jak wszyscy ludzie którzy w niej uczestniczą.

Jedna z uczestniczek tak opisała naszą ceremonię:

„Ceremonia Kakao + medytacja prowadzona przez Piotra to dla mnie zawsze duchowy, święty czas – taka podróż w głąb serca.  Uwielbiam to uczucie kiedy zaczyna krążyć energia, umysł staje się przejrzysty, intuicja zaczyna przemawiać i uwalnia się wewnętrzny ogień! Ceremonia rape jeszcze wznosi ta sensytywność na wyższy poziom – zazwyczaj wtedy uwalniają się łzy, które są takim swoistym oczyszczeniem i przynoszą ulgę.”

Prowadzący – Piotr Płaneta – ma duże doświadczenie zarówno muzyczne, medytacyjne, jak i w prowadzeniu wszelkich procesów duchowych. Jest nauczycielem medytacji w duchu wczesnego buddyzmu, doktorantem filozofii studiującym filozofię buddyjską i tematy na pograniczu filozofii i religioznawstwa. Jest jednym z najpopularniejszych DJów etniczno-psychodelicznych w Polsce i pod pseudonimem „Invoker” miksował muzykę na największych imprezach i festiwalach muzyki psychodelicznej w kraju. Gra na wielu instrumentach i tworzy różne projekty muzyczne, w tym koncerty gongowe. Na ceremonii kakao, zabierze Was bardziej energiczną i ekspresyjną podróż, miksując odpowiednią muzykę i grając do niej na bębnie djembe.

Serdecznie zapraszamy!

Yoga Retreat to Embrace Magic of Winter/ In English!

read next

Zapisz się na warsztat!

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.