Bhajany, kirtany, mantry – koncert i wspólne śpiewanie

21 grudnia 2018

21:00 - 22:00

ul. Biskupia 18, Kraków

Opłata symboliczna - 5zł. Uczestnicy poprzedzającego warsztatu Ananda-Nada Jogi - wstęp wolny

Zapraszmy na koncert Bhajany, Kirtany i Mantry w radosnym wykonaniu Mirka Kozłowskiego i Ani Ostafil. Utwory proste,łatwe do wspólnego śpiewania, nastrajające pozytywnie a w swojej treści nawiązujące do najwyższych wartości hunanistycznych i duchowych, z tradycji głównie Indii oraz Prekolumbijskiej Ameryki Północnej.

Można przynieść coś do jedzenia, do picia, jak zwykle w Joga Centrum, będzie herbata.
Można przynieść swoje instrumenty i przyłączyć się.

Opłata symboliczna – 5zł.
Uczestnicy poprzedzającego warsztatu Ananda-Nada Jogi (link tutaj)- wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!!

ps.
Bhajan – to słowo pochodzące z sanskrytu oznaczające „dzielenie się” i odnosi się do dowolnych piosenek o tematyce duchowej lub religijnej pochodzących z subkontynentu indyjskiego.

Kirtan – to słowo pochodzące z sanskrytu oznaczające „opowiadanie” historii lub „narrację” opisującą jakąś ideę. W tym kontekście oznacza piosenki lub recytacje, o wziosłej duchowej lub religijnej treści, powtarzane po prowadzącym

Mantra – od rdzenia man- myśleć, z przyrostkiem -tra wznieść lub ochraniać) – w buddyzmie, hinduizmie i ezoteryce formuła, werset lub sylaba, która jest elementem praktyki duchowej. Jej powtarzanie ma pomóc w opanowaniu umysłu, zaktywizowaniu określonej energii, uspokojeniu, oczyszczeniu go.

Ananda-Nada Joga - szczęśliwość i dźwięk

read next